غلظت ذرات معلق در هوای ناحیه سیستان به 10 برابر حد جایز رسید

غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به 10 برابر حد مجاز رسید

زاهدان - کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای سیستان شامل (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) را در شبانه روز پیش به 10برابر حد جایز و 3 برابر حد بحرانی رساند.

رضا آزادمنش روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا حد جایز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و بیان داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به هزار و 408میکرو گرم بر متر مکعب خبر داده شد.
وی سرعت وزش باد در سیستان را در این مدت 85 کیلومتر بر ساعت گفت و افزود: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نقاط مستعد طوفان، تا امروز در منطقه تداوم دارد.
به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) بادهای موسمی 120روزه از وقت بوجود آیی سیستان در شمال استان با این منطقه همزاد بوده و هر سال با آغاز آن در اوایل تابستان مردمان منطقه شاهد گرد و غبار و ناپاکی هوا بعضا تا چندین برابر حد استاندارد نیز هستند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین امروز در نوار شرقی استان وزش باد متوسط حدس زده میشود که از روز پنجشنبه بر شدت آن اضافه خواهد شد.
آزادمنش گفت: آسمان نواحی جنوبی استان نیز در این مدت در بر می داری مه رقیق و غبار محلی خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: حداقل دمای هوای استان در شبانه روز پیش با 10 درجه سانتیگراد مربوط به زاهدان و حداکثر دما با 48 درجه مربوط به شهرستان دلگان در جنوب استان بوده است.
7316 **8006 / 6075* خبرنگار: عصمت جهانی**منتشر کننده: زهرا هجینی نژاد


---لطفا نظر دهيد---

تهیه از : گيتی خ.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در شان من به دردکشی ظن بد مبر ««« »»» کلوده گشت جامه ولی پاکدامنمغلظت ذرات معلق در هوای ناحیه سیستان به 10 برابر حد جایز رسید


TT / 46 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : گيتی خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ذرات
برچسب ها : مجاز , سیستان , معلق , غلظت

مطالب مرتبط