بی فایده دانستن شکایت فدراسیون فوتبال عربستان توسط وکیل عراقی

بی فایده دانستن شکایت فدراسیون فوتبال عربستان توسط وکیل عراقی

وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال عراق ضمن دفاع از برگزاری بازی عراق - عربستان در تهران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ شکایت عربستانی‌ها به دادگاه بین‌المللی ورزشی را بی‌فایده دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال عربستان برای برگزاری بازی خانگی برگشت با عراق در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در گروه B آسیا به دادگاه بین المللی ورزش CAS شکایت کرده است.

این شکایت عربستان در حالی به دادگاه بین المللی ورزشی ارائه شد که پیش از این کمیته اجرایی برگزاری جام جهانی 2018 روسیه رأی به برگزاری دو بازی رفت و برگشت عراق و عربستان در زمین های بی طرف داد و عراق نیز در بازی اول در مالزی پذیرای عربستان بود.

در این میان نزار احمد، وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال عراق در مصاحبه با یک روزنامه این کشور گفت: شکایت فدراسیون فوتبال عربستان به CAS جهت برگزاری بازی برگشت در خانه برابر عراق اشتباه بود، زیرا رأی فیفا برگشت ناپذیر است. تصمیم گیری در مورد مسائل مربوط به رقابت های جام جهانی توسط کمیته سازماندهی و اجرایی این رقابت ها اتخاذ می شود و دادگاه بین المللی تحت هیچ شرایطی نمی تواند درباره آنها نظری دهد یا رأیی صادر کند.

وی در ادامه اظهار داشت: این حق قانونی عراق بود که ایران را برای برگزاری بازی های خانگی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه انتخاب کرد و برای برگزاری بازی برگشت برابر عربستان به این کشور سفر نکند، زیرا آنها حاضر به انجام بازی در تهران نبودند و فیفا رأی به برگزاری آن در کشور سومی داد. فیفا مسئول اصلی تمامی مسائل اجرایی و قانونی رقابت های انتخابی و مرحله نهایی جام جهانی است و تصمیم های این نهاد قابل شکستن نیستند.

نزار در خاتمه تصریح کرد: عربستان دلایلی را مطرح کرد که نمی تواند برای بازی با عراق به ایران بیاید و ما هم برای انتخاب میزبان دیدارهای خود مجبور به انتخاب کشور دیگری بودیم. ما کپی تمامی مدارک از سوی فدراسیون فوتبال ایران جهت ارائه به فیفا و دادگاه بین المللی ورزش مبنی بر تأمین امنیت تیم ملی عربستان در سفر به ایران و صدور ویزای آنها را در اختیار داریم.

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد***

نگارش توسط: لاله غ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حريم عشق را درگه بسی بالاتر از عقل است ««« »»» کسی آن آستان بوسد که جان در آستين داردبی فایده دانستن شکایت فدراسیون فوتبال عربستان توسط وکیل عراقی


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : لاله غ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : عراقی , فدراسیون , فایده , وکیل

مطالب مرتبط