ثبت فدراسیون توآی آسیا به نام ایران

ثبت فدراسیون توآی آسیا به نام ایران

نایب رئیس فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی، ثبت فدراسیون توآی آسیا به نام کشورمان گزارش کرد و نقل کرد: این فدراسیون با عضویت 14 کشور آسیایی به تصویب رسانده شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از یاسوج، محسن باقرزاده عصر امروز در بازدید از برخی باشگاه های کونگ فو این شهر، بیان کرد: روسای هیأت های ورزشی باید با تعامل مستمر با اداره کل و فدراسیون ورزش سعی کنند معضلات ورزشی هیات های خود را حل کنند.

نایب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی با اشاره به تقلیل تعداد ورزشکاران رشته کونگ فو نسبت به سال های گذشته در کهگیلویه و بویراحمد، افزود: روسای هیات ها باید مجددا آمارگیری و لیست ورزشکاران این رشته را به اداره کل و فدراسیون پیشنهاد کنند.

وی کونگ فو را از ورزش های کلاسیک ایرانی بیان کرد و یادآور شد: اما در حال حاضر این ورزش با مارک چینی در جهان نامدار است.

این مسوول با بیان این که کونگ فو از گذشته های دور در کشورمان بوده و ریشه بسیاری از ورزش ها در کشورمان بوده است، نقل کرد: متأسفانه هیچ ورزشی در جهان به نام کشورمان به تصویب رسانده نشده است.

باقرزاده بر تبدیل مارک ورزش کونگ فو و هنرهای رزمی به نام کشورمان تاکید کرد و نقل کرد: باید با تلاش و پیگیری های ضروری این کار صورت گیرد.

نایب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی در ادامه از ثبت فدراسیون توآی آسیا به نام کشورمان گزارش کرد و بیان کرد: پایه این کار به نام کشورمان به تصویب رسانده شده است.

وی با عنوان این که تا پیش از این کونگ فو را در ردیف ورزش های همگانی محسوب می کردند، بیان کرد: تبدیل حالت این ورزش از فدراسیون همگانی به فدراسیون قهرمانی یکی از اصلیترین اهداف این کار است.

باقرزاده با اشاره به این که فدراسیون توآی آسیا با عضویت 14 کشور آسیایی به تصویب رسانده شده است، افزود: با ثبت این فدراسیون به نام کشورمان از این به بعد مسابقات این ورزش طبق قوانین تدوین شده توسط کشورمان، در کشورهای آسیایی به انجام رسانده میشود.

نایب رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی با تاکید بر جهانی شدن و ثبت فدراسیون جهانی کونگ فو به نام کشورمان، نقل کرد: کونگ فوی کشورمان باید با تلاش و همت همه ورزشکاران این رشته فراگیر و جهانی شود.

پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود

گردآورنده: سيروس د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر بود عمر به ميخانه رسم بار دگر ««« »»» بجز از خدمت رندان نکنم کار دگرثبت فدراسیون توآی آسیا به نام ایران


TT / 76 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : سيروس د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فدراسیون
برچسب ها : آسیا , ایران , توآی

مطالب مرتبط