هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم/شیعیان من را برادر دینی خود بدانند

هیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم/شیعیان من را برادر دینی خود بدانند

رییس تازه جامعه اسلامی اتریش با حضور در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین اعلام کرد: من وظیفه خود آگاهی میدارم رابطه ام را با مسلمانان بیشتر نمایم و هیچ فرقی نگاه کن شیعه و سنی قائل نیستم.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه» دکتر ابراهیم الگون رئیس تازه جامعه اسلامی اتریش و هیئت همراه در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین حضور کشف کرد و حین خواندن نماز با دست اندرکاران این مرکز دیدار و مکالمه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن زاده رییس مرکز اسلامی امام علی(ع) وین حین خیر مقدم به دکتر ابراهیم الگون در جمع نمازگزاران این مرکز گفت: مسلمانان صرف نگاه از نژاد، ملیت و مذهب، خود را در لوای جامعه اتریش تعریف کرده اند تا بتوانند وحدت مسلمانان را در این کشور رقم بزنند. در برابر دشمن مسلمانان ید واحده هستند. مسلمان با مسلمان برادر است و کسی قادر نیست مسلمان دیگری را ازدین خارج آگاهی بدارد. هر کس نقل بکنید ” اشهد ان لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ و اشهد ان مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ” مسلمان است و مسلمانان با یکدیگر برادرند.

وی افزود: از خصوصیات رئیس تازه جامعه اسلامی اتریش این است که درپی فعالیت های شخصی نیست؛ بلکه درپی خدمت به مسلمانان در سراسر این کشور است و رابطه مقاومی با شیعیان و به مخصوص با مرکز اسلامی امام علی(ع) وین دارد و داشته است و امروز در این مرکز حاضر شده است تا مراتب برادری و اخلاص و صمیت خود و دیگر مسلمانان را به نمایندگی از آنان به شما شیعیان اعلام بدارند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن زاده ادامه داد: سنی و شیعه و یا هر مذهب دیگر، هر کس در لوای قرآن، قائل به پیامبری پیامبر آخر الزمان باشد، ما او را برادر خود آگاهی میداریم. بنابراین نسبت به کسانی که، اندکی مبانی وحدت را زیر پرسش میبرند، همه اعتراض داریم.

بعد از خواندن نماز دکتر ابراهیم الگون، حین ابراز مسرت از حضور نگاه کن نمازگزاران، به حس روحانی و معنوی نماز اشاره نمود و با قرائت آیه «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُم»ْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ ” اظهارداشت: خداوند در قرآن خطاب به سنی و شیعه سخن نقل نمیکنید بلکه مؤمنان نکته خطاب خداوند هستند. بنابراین من شما را برادر و خواهر دینی خود آگاهی میدارم و تقاضا دارم شما نیز مرا برادر دینی خود آگاهی بدارید.

* هیچ فرقی نگاه کن شیعه و سنی قائل نیستم

وی افزود: من وظیفه خود آگاهی میدارم رابطه ام را با مسلمانان بیشتر نمایم بنابراین هر دوهفته یکبار به یکی از مساجد خواهم رفت و هیچ فرقی نگاه کن شیعه و سنی قائل نیستم.

رئیس تازه جامعه اسلامی اتریش افزود: خود را صاحب منصب ویژه ای آگاهی نمی دارم بلکه خود را در خدمت اسلام و مسلمانان آگاهی میدارم و درهای جامعه اسلامی به روی متقاضیان باز می باشد.

-پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود-

تهیه کننده: بيژن د.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جلوه بر من مفروش ای ملک الحاج که تو ««« »»» خانه می‌بينی و من خانه خدا می‌بينمهیچ فرقی بین شیعه و سنی قائل نیستم/شیعیان من را برادر دینی خود بدانند


TT / 82 --- TP / 18%گردآوری شده توسط : بيژن د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-25
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : بدانند , فرقی , دینی , شیعه , شیعیان , قائل , برادر
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :