فرمانده روس: شانس پیروزی عملیات آزادسازی موصل بسیار بالا است

فرمانده روس: شانس پیروزی عملیات آزادسازی موصل بسیار بالا است

فرمانده سابق نیروی هوایی روسیه نقل کرده است، با توجه به شرایط موجود، شانس آزادسازی موصل بسیار بالا است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «ولادیمیر شامانوف» رئیس کمیته پاسداری ای مجلس دوما روسیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که عملیات ائتلاف بین المللی برای آزاد سازی شهر موصل از دست تکفیری های «گروهک تروریستی داعش» شانس زیادی برای پیروزی دارد.

وی در گفت و گو با شبکه «روسیه 24» اعلام کرد: «منابع نیروهای مهاجم تقریباً در موصل کافی است. با انتخاب کردن پیشتیبانی ائتلاف از طریق مسیر هوایی، شانس (آزاد سازی شهر موصل) بالا است».

این مقام روس در بین سالهای 2009 تا 2016 پیش از آن که ریاست کمیته پاسداری ای دوما را برعهده بگیرد، بعنوان فرمانده نیروی هوابرد روسیه فعالیت می کرده است.

عملیات زمینی آزادسازی موصل صبح روز 17 اکتبر توسط نیروهای دولت کشور عراق آغاز شد و این عملیات شامل نیروهای کرد و همچنین ائتلاف بین المللی ضدداعش می شود.

موصل، دومین شهر بزرگ کشور عراق با جمعیت 1.3 میلیون نفر است که برای دو سال است که تحت مهار تکفیری های گروهک تروریستی داعش درآمده است.

***********************************

مطلب از : آزادمهر چ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حسن بی‌پايان او چندان که عاشق می‌کشد ««« »»» زمره ديگر به عشق از غيب سر بر می‌کنندفرمانده روس: شانس پیروزی عملیات آزادسازی موصل بسیار بالا است


TT / 35 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : آزادمهر چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پیروزی
برچسب ها : شانس , عملیات , موصل

مطالب مرتبط