فروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی

فروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی

خبرگزاری فارس: فروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی

در بیست و یکمین دوره حراج سالانه کریستیز دوبی که شب گذشته به انجام رسانده شد، ۳۹ اثر از ۴۱ اثر ارائه شده ایرانی به فروش رسیدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از سایت کریستیز، در حراجی دیشب کریستیز که در هتل امارات تاورز دوبی و در قالب نمایشگاه «هنر معاصر و مدرن» به انجام رسانده شد، در مجموع به فروش رسانی بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به تصویب رسانده شد. در این میان ۱۱ اثر از ۴۱ اثر ارایه شده ایرانی هر یک به قیمتی بالای ۱۰۰ هزار دلار به فروش رسیدند.

در این حراجی ۱۱۳ اثر از هنرمندان خاورمیانه برای فروش عرضه شده بودند که در مجموع به مبلغ ۶.۳۶۴.۸۷۵ دلار به فروش رفتند.

قیمتیترین اثر این دوره تابلوی «سال های پرنده» اثر شفیق عبود هنرمند لبنانی بود که به قیمت ۳۹۱.۵۰۰ دلار فروخته شد. تابلویی از حسین زنده رودی به قیمت ۳۰۷.۵۰۰ دلار فروخته شد و عنوان دومین اثر گران قیمت حراجی را به خود اختصاص داد.


«سال های پرنده» اثر شفیق عبود هنرمند لبنانی

تابلوی «دو پرونده» فرهاد مشیری از قیمتیترین آثار ایرانی به فروش رسانده شده بود که به قیمت ۱۹۹.۵۰۰ دلار به فروش رسید.

مجسمه «هیچ زرد» پرویز تناولی، «پنتاگون» اثر منیر شاهرودی فرمانفرماییان و تابلوی «کمپوزیسیون ۳» فرامرز پیلارام نیز به قیمت ۱۵۰ هزار دلار به فروش رسیدند. قبل از حراج بالاترین برآورد قیمت این دوره به «هیچ» تناولی با قیمت برآوردی ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار شده بود.

آثاری از سهراب سپهری، پرویز تناولی، منوچهر یکتایی، فریدون مشیری، کوروش شیشه گران جزو آثاری بودند که بالای ۱۰۰ هزار دلار به فروش رسانده شدند.

از فرهاد مشیری چهار اثر در این دوره فروخته شد و سه اثر از سهراب سپهری نیز زیر چکش حراج رفتند.

منوچهر یکتایی، محمد احصایی، رضا نورانی ای، نصرالله افجه ای، ناصر اویسی، ناصر عصار، ملیحه افنان و صادق تبریزی از دیگر هنرمندان ایرانی بودند که آثارشان در این حراجی فروخته شد.

بخشی از این آثار در بخش مخصوص هنر سقاخانه و با عنوان «فراتر از چشمه: پیشگامان سقاخانه» ارایه شده بودند که شامل ۱۹ اثر از پرویز تناولی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، سهراب سپهری، صادق تبریزی و ناصر اویسی بودند.

آثاری از هنرمندان مصر، کشور ترکیه، لبنان، کشور عراق، فلسطین، مراکش، عربستان سعودی و امارات در کنار آثار هنرمندان ایرانی در این دوره از حراجی کریستیز برای فروش عرضه شدند.


اثر حسین زنده رودی – قیمت فروش ۳۰۷ هزار دلار


«بیشه» سهراب سپهری- قیمت فروش ۱۳۷.۵۰۰ هزار دلار


«کمپوزیسیون ۳» فرامرز پیلارام- قیمت به فروش رسانده شده ۱۵۰ هزار دلار


«پرسپولیس» پرویز تناولی – قیمت فروش ۱۳۷ هزار دلار

— براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارش توسط : پانته‌آ ش.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

درج محبت بر مهر خود نيست
««« »»»
يا رب مبادا کام رقيبان

فروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی

TT / 47 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *