فروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی

فروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی

در بیست و یکمین دوره حراج سالانه کریستیز دوبی که شب گذشته به انجام رسانده شد، ۳۹ اثر از ۴۱ اثر ارائه شده ایرانی به فروش رسیدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از سایت کریستیز، در حراجی دیشب کریستیز که در هتل امارات تاورز دوبی و در قالب نمایشگاه «هنر معاصر و مدرن» به انجام رسانده شد، در مجموع به فروش رسانی بیش از 6 میلیون و 300 هزار دلار به تصویب رسانده شد. در این میان 11 اثر از 41 اثر ارایه شده ایرانی هر یک به قیمتی بالای 100 هزار دلار به فروش رسیدند.

در این حراجی 113 اثر از هنرمندان خاورمیانه برای فروش عرضه شده بودند که در مجموع به مبلغ 6.364.875 دلار به فروش رفتند.

قیمتیترین اثر این دوره تابلوی «سال های پرنده» اثر شفیق عبود هنرمند لبنانی بود که به قیمت 391.500 دلار فروخته شد. تابلویی از حسین زنده رودی به قیمت 307.500 دلار فروخته شد و عنوان دومین اثر گران قیمت حراجی را به خود اختصاص داد.


«سال های پرنده» اثر شفیق عبود هنرمند لبنانی

تابلوی «دو پرونده» فرهاد مشیری از قیمتیترین آثار ایرانی به فروش رسانده شده بود که به قیمت 199.500 دلار به فروش رسید.

مجسمه «هیچ زرد» پرویز تناولی، «پنتاگون» اثر منیر شاهرودی فرمانفرماییان و تابلوی «کمپوزیسیون 3» فرامرز پیلارام نیز به قیمت 150 هزار دلار به فروش رسیدند. قبل از حراج بالاترین برآورد قیمت این دوره به «هیچ» تناولی با قیمت برآوردی 150 تا 200 هزار دلار شده بود.

آثاری از سهراب سپهری، پرویز تناولی، منوچهر یکتایی، فریدون مشیری، کوروش شیشه گران جزو آثاری بودند که بالای 100 هزار دلار به فروش رسانده شدند.

از فرهاد مشیری چهار اثر در این دوره فروخته شد و سه اثر از سهراب سپهری نیز زیر چکش حراج رفتند.

منوچهر یکتایی، محمد احصایی، رضا نورانی ای، نصرالله افجه ای، ناصر اویسی، ناصر عصار، ملیحه افنان و صادق تبریزی از دیگر هنرمندان ایرانی بودند که آثارشان در این حراجی فروخته شد.

بخشی از این آثار در بخش مخصوص هنر سقاخانه و با عنوان «فراتر از چشمه: پیشگامان سقاخانه» ارایه شده بودند که شامل 19 اثر از پرویز تناولی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، سهراب سپهری، صادق تبریزی و ناصر اویسی بودند.

آثاری از هنرمندان مصر، کشور ترکیه، لبنان، کشور عراق، فلسطین، مراکش، عربستان سعودی و امارات در کنار آثار هنرمندان ایرانی در این دوره از حراجی کریستیز برای فروش عرضه شدند.


اثر حسین زنده رودی - قیمت فروش 307 هزار دلار


«بیشه» سهراب سپهری- قیمت فروش 137.500 هزار دلار


«کمپوزیسیون 3» فرامرز پیلارام- قیمت به فروش رسانده شده 150 هزار دلار


«پرسپولیس» پرویز تناولی - قیمت فروش 137 هزار دلار

--- براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد ---

نگارش توسط : پانته‌آ ش.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

درج محبت بر مهر خود نيست ««« »»» يا رب مبادا کام رقيبانفروش ۳۹ اثر ایرانی در حراج کریستیز دبی


TT / 47 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : پانته‌آ ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حراج
برچسب ها : کریستیز

مطالب مرتبط