فضای ورزشی مناسب در حاشیه شهر کرمان در اختیار نداریم

فضای ورزشی مناسب در حاشیه شهر کرمان در اختیار نداریم

سرپرست دفتر طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در حال حاضر فضای ورزشی مورد نیاز مناسب در اختیار نداریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سید جواد اوحدی امروز در کارگروه ارتقای اجتماعی، فرهنگی و سلامت در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری با اشاره به اینکه در حال حاضر فضای ورزشی مورد نیاز مناسب در اختیار نداریم، اظهار داشت: شهرداری در جوار این مناطق در حال راه اندازی دو سرای محله است که با بهره برداری از این مراکز دست ما برای اجرای فعالیت های فرهنگی ورزشی باز می شود.

سرپرست دفتر طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت مساجد و کانون های فرهنگی مساجد این مناطق جهت انجام برنامه ها بسیار مفید بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح آسمانی ها با محوریت اوقات فراغت جهت جذب جوانان در این مساجد گفت: مشاوره خانواده و ویزیت رایگان توسط پزشکان از دیگر برنامه های انجام شده در این مساجد بوده که البته به دلیل امکان استفاده محدود از مساجد و محدودیت منابع اجرای بسیاری از برنامه ها متوقف شده است.

اوحدی از اجرای طرح اهداء کتاب در مدارس و مساجد خبرداد و افزود: توزیع روزنامه با همکاری خانه مطبوعات در جهت ترویج فرهنگ مطاله در بین خانواده ها از دیگر اقدام صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: نگهداری از 203 کودک تحت پوشش بهزیستی در مهدهای کودک با اعتبار 210 میلیون ریال برای 9 ماه از اقدامات صورت گرفته است.

سرپرست دفتر طرح و برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به آسیب های ارائه مستقیم خدمات به مردم این مناطق تصریح کرد: جذابیت ایجاد شده منجر به افزایش حاشیه نشینی می شود به همین دلیل قصد داریم بیشتر در مناطق مجاور این مناطق به ارائه خدمات بپردازیم.

وی برگزاری مسابقات ورزشی و تفریحی و آموزش بازی های محلی را از اقدامات سازمان ورزش و جوانان در این مناطق برشمرد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نیز با استفاده از ظرفیت مساجد و روحانیون با تشکیل هیئت های مذهبی، جلسات پرسش و پاسخ مذهبی سعی در جذب جوانان و خانواده ها دارد.

اوحدی گفت: کانون پروری فکری کودکان و نوجوانان با راه اندازی پایگاه سیار این کانون آماده ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان این مناطق است هر چند که در زمینه فنی و امکانات با کمبودهایی نیز مواجه است.

وی از برگزاری کلاس آموزشی برای 260 زن مددجو و یک هزار و 500 مرد مددجو در کمپ های ترک اعتیاد خبرداد و گفت: اگر بحث اشتغال و آموزش در مناطق حاشیه نشین برطرف شود می تواند به رفع مشکلات این مناطق کمک کند.

در این جلسه رضا فلاح با اشاره به فعالیت های انجام شده در طول شش ماهه گذشته در قالب کمیته اجتماعی و فرهنگی اظهار داشت: راه اندازی دو مرکز گذری ترک اعتیاد و راه اندازی گرمخانه با حمایت شهرداری کرمان از اقدامات صورت گرفته است.

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون نیز بیش از هفت سازمان مردم نهاد در شهرک صنعتی و شهرک پدر فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: بیش از 61 نفر از زنان آسیب دیده حاشیه شهر در این مراکز نگهداری شده اند.

وی از پاکسازی 32 نقطه آلوده با کمک نیروی انتظامی و دستگیری 610 نفر از خرده فروشان و معتادین پرخطر در این مناطق خبرداد و افزود: بیش از 20 منزل خرده فروشی در حاشیه شهر پلمب شدند.

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: تفاهمنامه های بسیاری با سازمان های مختلف در حوزه پیشگیری از اعتیاد منعقد شده است.

***********************************

نگارنده : آناهيتا د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا کی کشم عتيبت از چشم دلفريبت ««« »»» روزی کرشمه‌ای کن ای يار برگزيدهفضای ورزشی مناسب در حاشیه شهر کرمان در اختیار نداریم


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آناهيتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : حاشیه

مطالب مرتبط