فعالیت حدود ۵۰۰ مدرسه خواهران در سر تا سر کشور/ تقدیر از نقش مرحوم آیت الله العظمی نازک میان در توسعه حوزه های علمیه

فعالیت حدود ۵۰۰ مدرسه خواهران در سراسر کشور/ تقدیر از نقش مرحوم آیت الله باریک بین در توسعه حوزه های علمیه

سرپرست کانون عمران و باز سازی حوزه های علمیه خواهران از فعالیت حدود ۵۰۰ مدرسه خواهران در سر تا سر کشور گزارش کرد و از نقش مرحوم آیت الله نازک بین(ره) در احیا و توسعه حوزه های علمیه برادران و خواهران تجلیل کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از روزنامه نگار خبرگزاری حوزه از شهر قزوین، مهندس محسن خلج در مهمانی راه اندازی آپارتمان مدیریت حوزه علمیه خواهران شهر قزوین، حین بزرگ داشت یادگار و یادبود مرحوم آیت الله نازک بین(ره)، نقل کرد: ایشان از چهره های برجسته و اثربخش سیستم مقدس جمهوری اسلامی بودند و بایستی برای همیشه نام و یاد این عالم مجاهد گرامی داشته شود.

سرپرست کانون عمران و باز سازی حوزه های علمیه خواهران اضافه کرد: این عالم مجاهد بارها در جلسات تاسیس مدارس علمیه خواهران، کمپانی داشت و پیگیری جدی مسائل حوزه یکی از خصوصیتهای این شخصیت برجسته بود.

وی ادامه داد: امروز به برکت سیستم مقدس جمهوری اسلامی، حدود 500 مدرسه خواهران در سر تا سر کشور فعال هستند و اشتغال به تحصیل 70 هزار طلبه خواهر و 90 هزار دانش آموخته در سطح 2 و 3 از برکات تاسیس این مدارس بوده است.

خلج با بیان اینکه هم اکنون 380مدرسه و آپارتمان تعلیمی و خوابگاهی در حال ساخت وساز بوده که 250 برنامه تکمیل و محول شده است، ابراز داشت: خوشبختانه در استان شهر قزوین حوزه های علمیه خواهران و برادران، نسبت به سایر استان ها، وضع موردعلاقه تری دارند که سبب افتخار است.

وی در ذیل با اشاره به اینکه آپارتمان تازه مدیریت حوزه شهر قزوین به مساحت 300 متر مربع و در در دو طبقه با عمارت 550 متر با سازه بتونی ساخته شده است، اظهار کرد: این برنامه اوایل سال 94 شروع و در سال 96 باهزینه ای بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون تومان آماده شد.

جامعه اسلامی به حرکت های علمی احتیاج دارد

حجت الاسلام و المسلمین رضا کاظم لو، مدیرحوزه علمیه خواهران استان شهر قزوین هم در این مهمانی نقل کرد: بعد از پیروزی با عظمت انقلاب ایران زمینه تعلیم و تربیت زنان و دختران ایرانی با تدبیر آیت الله روح الله خمینی فراهم شد و زنان به عنوان قشری موثر در حوزه های علمیه وجودی فعال یافتند.

وی اضافه کرد: امروز در راستای تحقق رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان و با راهبرد مهم گسترش و فراگیر کردن آموزش علوم اسلامی و حوزوی، امکان تحصیل خواهران متدین و مشتاق در سر تا سر کشور فراهم شده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان شهر قزوین تاکید کرد: امروز جامعه اسلامی به حرکت های علمی احتیاج دارد و در این بین خواهران هم بایستی درزمینهٔ کسب علوم حوزوی گرایش زیاد تری داشته و نبوغ های خود را در این بخش شکوفا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم لو تاکید کرد: بستر تحصیل خواهران در حوزه های علمیه در سطح موردعلاقه ای فراهم شده است و هر کس مسئولیتی را عهده دار میشه، بایستی کوشش خود را بکار گیرد تا با خدمات صادقانه سبب رضایت الهی و مردمان شود.

پایان پیام

______________________

گردآوری از : فروزان گ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی به بی‌نيازی رندان که می بده ««« »»» تا بشنوی ز صوت مغنی هوالغنیفعالیت حدود ۵۰۰ مدرسه خواهران در سر تا سر کشور/ تقدیر از نقش مرحوم آیت الله العظمی نازک میان در توسعه حوزه های علمیه


TT / 157 --- TP / 33%گردآوری شده توسط : فروزان گ.
تاریخ گردآوری : 2017-07-13
در دسته بندی : حدود
برچسب ها : خواهران , باریک , مدرسه , مرحوم , سراسر
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :