فغانی: هدف مان بازی فینال جام بین المللی است

فغانی: هدف مان فینال جام جهانی است

انتخاب تیم داوری علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی به عنوان برترین‌های داوری آسیا در سال 2016 افتخار بزرگ دیگری در داوری بود که این بار هم با همین تیم داوری پیش آمد.

تصویر و عکس فغانی: هدف مان فینال جام جهانی است

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایران ورزشی، فغانی که به همراه 2 کمک خود در کره‌جنوبی حضور دارد تا بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را سوت بزند، انتخابش به عنوان برترین‌های آسیا را افتخاری برای ایران می‌داند و از تلاش برای موفقیت‌های بعدی خبر می‌دهد. فغانی در مورد انتخاب تیم داوری ایرانی به عنوان بهترین‌های داوری آسیا، سقف آرزوهایش در داوری، شرایط خود و … صحبت می‌کند.

تبریک می‌گوییم که به عنوان خوب ترین داوران سال 2016 آسیا برگزیده شدید. این خبر را چه وقتی و از چه طریق شنیدید؟

ممنون از لطف‌تان. من الان کره هستم و همین امروز (سه‌شنبه) خبرش را در سایت‌ها خواندم که ظاهرا نامه‌ای در این رابطه برای فدراسیون فوتبال آمده که آنها هم روی سایت قرار دادند. مسرتم که در این روندی که در این چندین ساله داوری‌مان داشت، این اتفاق هم افتاد. امیدواریم راه برای داوران جوان ایران که استعداد زیادی هم دارند، گشوده شود و انگیزه‌ای باشد برایشان تا با تلاش بیشتر به موفقیت‌هایی بالاتر از آنچه که ما به دست آوردیم، برسند.

خودتان فکر می‌کردید باتوجه به عملکردی که داشتید به این عنوان برسید؟

من زیاد به این مسائل فکر نمی‌کنم. در سال‌های 2010، 2011 و 2012 هم کاندیدای این عنوان بودم. به هر حال آنها معیارهای ویژه خودشان را دارند و من باید تلاش کنم چیزی که به دست خودم عملی می‌شود را به انجام رسانم و به مسائل دیگر فکر نمی‌کنم. وقتی که ما در کشور برزیل و برای قضاوت بازی های المپیک رفته بودیم نامه‌ای برای ما ارسال شد که قرار است به خاطر قضاوت در فینال جام باشگاه‌های دنیا از ما در کشور هندوستان تقدیر شود اما وقتی فینال بازی های المپیک را هم سوت زدیم قرار شد در مالزی به عنوان خوب ترین تیم داوری از ما تقدیر شود. از وقتی که انتخاب داوران تیمی شد، ما سه نفر هم‌قسم و همدل شدیم و تلاش کردیم به موفقیت برسیم. خدا به ما خیلی یاری رساند و مطمئنا چنانچه خدا نمی‌خواست چنین اتفاق‌هایی رخ نمی‌داد. امیدوارم بتوانیم به این روند ادامه دهیم.

می‌دانید جوایزی که برایتان در نظر گرفته‌اند چه است؟

نه، نمی‌دانیم اما مهم عنوانی است که به دست آوردیم.

در مورد این عنوان با رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی هم حرف زدید؟

اتفاقا وقتی این خبر انتشار داده شد کنار هم بودیم و الان هم کنار هم هستیم.

برای کسب عنوان خوب ترین داوران آسیا حریفی جدی هم داشتید؟

همه داوران خوب هستند و همه رقیب.

پس از این که این عنوان را به دست آوردید از فدراسیون فوتبال، مسوولی با شما تماس داشت؟

خب ما با توجه به این که الان برای قضاوت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در کره هستیم امکان تماس موجود نبود.

فکر می‌کنید فدراسیون فوتبال هم برنامه‌ای برای تقدیر از شما دارد؟

نمی‌دانم. بهتر است از خودشان سؤال بکنید.

شرایط برای قضاوت بازی لیگ قهرمانان آسیا در کره چگونه است؟

خوشبختانه همه چیز خوب است و شرایط خوبی داریم تا قضاوت خوبی هم داشته باشیم.

با این عناوینی که به دست آوردید و البته قضاوت در فینال بازی های المپیک 2016 کشور برزیل، الان سقف آرزوهایتان را کجا گذاشتید؟

خب ما از روز نخست هدف‌مان فینال جام جهانی بود. به تبع آن تلاش کردیم و این اتفاقات در مسیر آن قرار دارد. امیدواریم تا لحظه آخر این تلاش‌ها ادامه داشته باشد تا یک تیم کامل از ایران در جام جهانی داشته باشیم. اتفاقات بعدی‌اش هم بماند برای آینده.

چه مقدار امیدوار هستید که فینال جام جهانی 2018 روسیه را قضاوت کنید؟

توکل به خدا.

حتما می‌دانید الان توقعات از داوری زیاد شده و همه انتظار دارند تیم داوری ایرانی فینال جام جهانی را قضاوت کند؟

مردمان به من لطف دارند. هدف ما هم سوت زدن فینال جام جهانی بوده و هست. فعلا مهم این است که نخست به عنوان داوران فینال جام جهانی برگزیده شویم و بعد قضاوتی خوب در این رقابت‌ها داشته باشیم. انتظارات هر روز از ما بالاتر می‌رود اما چیزی که اهمیتی می دارد این است که ما نمی‌توانیم اعجاز نماییم.

چندی پیش در بازدیدی که از AFC داشتم تصویر و عکس شما را نگاه کردم که برای روز داوری در کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته بود تا این روز را به همه داوران تبریک بگویند. اتفاقی که باعث افتخار ایرانی‌ها است…
از این که نام ایران مطرح شود شادم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که نماینده‌های خوبی برای ایران باشیم.

——————————–

مطلب از : سرافراز ث.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طره شاهد دنيی همه بند است و فريب
««« »»»
عارفان بر سر اين رشته نجويند نزاع

فغانی: هدف مان بازی فینال جام بین المللی است

TT / 91 — TP / 12%

نظر دهید