فناوری های بکار رفته در اتومبیل های ۲۰۱۷ (۱۹ عکس)

تکنولوژی های بکار رفته در خودروهای ۲۰۱۷

عکس شماره ۱ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

فناوریهای بکار رفته در خودروهای ۲۰۱۷ 

خودروهای ۲۰۱۷ نوع غیرمنتظره ای از تکنولوژی را به مخاطبان ارائه کردند که جای بسی مسرت برای صنعت خودرو جهان است. چنانچه به دنبال تهیه کرد یک ماشین در سال ۲۰۱۷ باشید،گزینه های زیادی از ماشین ها برای شما وجود دارد که پیشرفتهای زیادی در زمینه تکنولوژی در آنها خواهید دید.

بیشتر این ماشین ها از سیستم ناوبری اتو اندروید و اپل کارپلی بهره می گیرند که بهره گیری از آنها برای رانندگان بسیار کم هزینه به پایان رسانده میشوند.

عکس شماره ۲ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017بیشتر ماشینهای با سایز متوسط و حتی کوچولو سیستم مهار تطبیقی مسافرت موسوم به Stop and go را نیز پیشنهاد میکنند.دوربین های عقب به کاررفته در این ماشین ها در حد کلاس بالای جهانی هستند به علاوه این که شما دو درگاه USB در کنسول جلوی ماشین خواهید داشت و در برخی از این ماشینها دو درگاه USB در عقب نیز تعبیه شده است.

این یک مورد کوچولو اما مهم در این ماشین ها به حساب مییاید و در برخی از آنها در هر صندلی سرنشین یک درگاه USB گذاشته شده است.در زیر ۱۰ ماشین برتر سال ۲۰۱۷ اعم از SUV و کراس اور را چک می کنیم که در سال ۲۰۱۷ به بازار خواهند آمد. سدان های جای خود را به کراس اورها داده اند ،

ماشینهای شش سیبندر نیز جای خود را به ماشینهای با ۴ توربوشارژ داده اند. دنده اتوماتیک ها نیز از ۸ دنده به ۱۰ دنده ارتقا یافته اند و موارد بسیاری که به رانندگی کننده در خلال رانندگی یاری خواهند رساند به این ماشینها افزوده شده اند.

کراس اور اکویناکس شورلت ۲۰۱۸

این ماشین یک بازطراحی بی نظیر است که اکویناکس را با خوب ترین SUV کامپکت های بازار مثل فورد اسکیپ، هوندا Cr-V ، هینودای تاکسان، مزدا CX-3 ، سوبارو فارستر، تویوتا RAV4 قابل رقابت می سازد .این ماشین ۱۸۳ اینچ طول دارد که حتی با این ابعاد توانایی رقابت با کراس اورها متوسط را نیز به این خودرو می دهد.

مورد جالب در رابطه با این ماشین این است که مدل ۲۰۱۸ به آن داده اند در حالی که در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد.

عکس شماره ۳ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017اکویناکس در واقع تلفیقی از بسیاری از ماشینهای دیگری است که در سال ۲۰۱۷ به بازار خواهند آمد. این مدل یک SUV است و نه یک ماشین تنها! این مدل که تماماً بازطراحی شده است با ۱۰ درصد کاهش وزن به وزنی حدود ۴۰۰ پوند رسیده است.برای صرفه اقتصادی در این ماشین از یک موتور چهار سیلندر و توربوشارژ بهره گرفته شده است.

موتورهای ۲ لیتری گازوئیلی با یک موتور ۱.۶ لیتری دیزلی توربو ۹ دنده که اتوماتیک نیز هست مخلوط شده است و قدرت خوبی را برای این ماشین به همراه آورده اند.مدل از این ماشین که هر چهار چرخ درگیر هستند،قدرتمندی این را دارد تا در صورت نیاز نیرورسانی به محور دو چرخ عقب را قطع کند

تا در مصرف سوخت صرفه جویی شود.اکویناکس توانیی کشیدن وزنی معادل ۳۵۰۰ پوند را دارد در حالی که بسیاری از مدل های هم کلاس این مدل تنها قدرتمندی حمل ۲۰۰۰ پوند را دارند. اکویناکس دنده مطمئنی های متنوعی دارد که برخی از انها استاندارد هستند و برخی دیگر اختیاری و در صورت نیاز از انها بهره گرفته میشود.

از دیگر امکانات به کار رفته در این مدل می توان به هشدار تصادف با جسمانی در جلو رو با ترمز اتوماتیک در سرعت کم و سیستم هشدار رانندگی در بین خطوط و معرفی نقاط کور و هشدار ترافیک در پشت ماشین در صورت دنده عقب رفتن و چهار دوربین که در چهار طرف ماشین تعبیه شده است

و صندلی هایی با قالبیت ویبره(لرزش) که در مواقع لزوم و هشدار تنها رانندگی کننده را با لرزاندن صندلی هشیار می کند و … اشاره کرد . ضروری به ذکر است تنها کمک رانندگی کننده ای که در اکویناکس به چشم نمی خورد سیستم مهار تطبیقی مسافرت است. 

عکس شماره ۴ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

شورلت یکی از خوب ترین دستگاه های تفریحی در ماشین های هم کلاس خود را با سیستم MyLink دارد به طوری که ۷ LCD هشت اینچ را برای هر سرنشین انتخاب کرده و در سیستم هوشمند ماشین می توان به کارپلی و اتواندروید و سیستم OnStar و هات اسپات وای فای چندکاربره اشاره کرد.

به نظر جالب می رسد که آگاهی بداریم شورلت از ماشین پیشتاز هوندا تقلید کرده و با تعبیه LCD بزرگ و باکلاس در کنسول جلوی رانندگی کننده، خریدار را ناچار به بهره گیری از سیستم ناوبری کارپلی یا اتو اندروید نمی کند.مورد دیگر در رابطه با این ماشین این است که همه این مشخصات در مدل تراین GMC 2018 شورلت نیز به چشم می خورد

که برخی خصوصیات مشترک را با این مدل به اشتراک گذاشته است و تنها تفاوتش با اکویناکس بدنه آن است که کمی بزرگتر است.چرا اکویناکس اهمیتی می دارد: شورلت از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ یک کار خوب به انجام رساند و خط تولید سدان هایش را مثل ایمپالا و مالیبو و کروز را جدید کرد. حال نوبت SUV ها رسیده

و همین مسئله تولید اکویناکس را مهم جلوه می دهد چرا که این ماشین دررتبه دوم خوب ترین ماشین ها در تمام کلکسیون جنرال موتورز بعد از پیک آپ سیلواردو به حساب مییاید.

شورلت بولت ۲۰۱۷

یک ماشین برقی که ۲۵۰ مایل را با یکبار شارژ میگذراند و شما قادر هستید تا پیش از پایان سال ۲۰۱۶ آن را خریداری نمایید. بولت ۲۰۱۷ به نظر می رسدادعاهای شورلت در رابطه با طی مسافت زیاد توسط این ماشین را به واقعیت نزدیک کرده است.دست اندرکاران شورلت می گویند این ماشین می تواند

با با سیکل EPA مسافتی نزدیک به ۲۳۸ مایل را گذراند.گروهی از کارآزمودگان که با این ماشین رانده اند می گویند این ماشین قادر بوده ۲۴۰ مایل در خط ساحلی کالیفرنیا را گذراند و بعد از رسیدن به پایان مسیر همچنان قدرتمندی طی ۳۰ تا ۴۰ مایل دیگر را نیز داشته است.

عکس شماره ۵ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017رانندگان عادی معتقدند شورلت بولت از لحاظ آسانی و رانندگی مثل دیگر خودروها است با این تفاوت که این خودرو برقی است.این ماشین یک مینی کامپکت با طول ۱۶۴ اینچ است، اما با همین طول نسبتا کم صندلی های عقب آسانی دارد.

بولت برقی از یک موتور برقی برای به حرکت در آوردن چرخهای جلویی بهره میگیرد. باتری ۶۰ کیلووات ساعتی لیتیوم یونی آن از ۲۸۸ سلول تشکیل شده است و در زیر ماشین قرار دارد. با تعبیه ترمز خودکار در این ماشین، امکان رانندگی تنها با یک پدال فراهم شده است ؛

بدین معنا که وقتی رانندگی کننده پا را از روی پدال گاز بر میدارد، مقاومت کمی از سوی پدال برای برگشت به وضعیت عمده وجود دارد که باعث کاهش داده شدن سرعت ماشین و نهایتاً توقف ماشین می شود. برای این که ترمز باستانی نیز موجود موجود باشد یک اهرم در ماشین گذاشته شده تا در صورت نیاز با کشیدن آن به صورت دستی ماشین را متوقف کنید.

عکس شماره ۶ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

شورلت با گران حدود ۳۷۵۰۰ دلار به بازار می آید، و این بدان معناست که به فروش رساننده احتمالا ۷۵۰۰ دلار نیز بابت مالیات فدرالی از شما می گیرد. این ماشین اواخر سال جاری به بازار عرضه می شود.

اهمیت شورلت بولت به دلیل چه است؟

دغدغه هایی بابت نسل نخست ماشین های برقی که حداکثر ۱۰۰ مایل را میگذراندند وجود داشت. بولت اولین ماشین برقی با قیمت عالی ای است که از مرز ۲۰۰ مایل عبور کرده و انتظارات را زیاد کرده است.

تسلا ۲۰۱۸ مدل ۳

تسلا به عنوان سنگ محک تمام خودروسازان برقی به حساب مییاید.تسلا با مدل ۳ جدید خود می کوشد قیمت های گزاف ماشین های خود را به عرف بازار نزدیک تر کند. این ماشین یک سدان متوسط و تقریبا کوچولو است که می تواند ۲۱۵ مایل را گذراند و قیمت ـن بدون انتخاب کردن مالیات فدرالی نزدیک ۳۵۰۰۰ دلار می باشد. البته این قیمتها با توجه به رقابت در بازار خودروهای برقی و پیشرفت تکنولوژی امکان می دارد عوض شود.

برخلاف شورلت بولت، تسلا ۳ امکان سواری با چندین گزینه را به شما می دهد: که گزینه های آن عبارتند از یک و دو موتوره، بهره گیری از قدرت دو یا چهار چرخ و ظرفیت باتری چندگانه که احتمالا بین ۴۰ تا ۶۰ کیلو وات ساعت است(شرلت بولت ۶۰ کیلووات ساعتی بود) 

عکس شماره ۷ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

بنیانگذار تسلا ایلان ماسک نقل میکنید تسلا به زودی سخت افزار راندن اتوماتیک را در دیزاین اولیه ماشین ها می گذارد. طبیعتا این ویژگی جدید برای فعالیت کردن به شارژ بیشتری نیاز دارد.. تسلا معتقد است محیط داخلی تسلا۳ دیگر ماشین های این کلاس را غلبه میکند(طول تسلا۳ حدود ۱۸۴ اینچ است)

اگرچه افرادی که نشستن در صندلی عقب این ماشین را امتحان کرده اند معتقدند آنقدرها هم که دست اندرکاران تسلا می گویند محیط راحت در عقب ماشین وجود ندارد.با تمام این تفاسیر یک پرسش هنوز وجود دارد و آن این که آیا تسلا به سمت بدنه تمام آلمینیومی می رود(این کار باعث کاهش وزن و افزایش قیمت می شود) یا به سمت بدنه فلزی گرایش مییابد؟ (افزایش وزن ماشین و کاهش قیمت را به همراه دارد)

تسلا برای مدل تسلا۳ خود قادر بوده ۴۰۰۰۰۰ پیشنهاد از سر تا سر جهان گیرد که بیشتر این افراد می بایست ۱۰۰۰ دلار به عنوان پیش توجه کرد توجه بکنند و یکسال بعد ماشین خود را تحویل بگیرند و به این رقم باید ۷۵۰۰ دلار مالیات فدرالی را نیز افزاییم. طرفداران تسلا می گویند،

هیچ فرد وفاداری تسلا را ول نمیکند تا شورلت بولت تهیه بکند. باید منتظر ماند و دید آمار فروش کدام یک از این دو خودرو ساز در مجوع بهتر خواهد بود.

چرا باید به تسلا ۳ توجه خاصی بکنیم؟

تسلا ماشین های برقی با قیمت ۱۰۰ هزار دلار میسازد.تسلا اعتبار خود را وسط گذاشته تا تولید خود را به صورت فزاینده ای زیاد کند،تولید باتری ها را متوقف نکند، به در آمد های شرکت اضافه بکند .. این سه درگیری ای است که تسلا در یکسال آینده باید با آنها دست و پنجه نرم کند.

بی ام دابلیو سری ۵ مدل ۲۰۱۸

نسل هفتم سدان های میان رده BMW ویژگی های فیبرکربنی توانا سری هفت BMW بزرگ را به ارث برده است.در طول پنج سال گذشته ، BMW از ماشین های مسابقه ای فیبر کربنی با بدنه های CF مثل ماشین های برقی و هیبریدی i3 تا i8 که در سال ۵۰۰۰۰ تولید داشت

به تولید سالانه ۳۵۰۰۰۰ تایی سری پنج خود رسیده است. BMW احتمالا از آلومینیوم برای طرحی بیشتر بدنه و وزن ماشین در ساخت این خودرو بهره خواهد گرفت .

عکس شماره ۸ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

در سری هفت، شرکت قصد دارد از ۱۵ تکه فیبرکربن برای تقویت ماشین بهره گیرد که مواردی که این قسمتها قرار است در آنجا کار شود عبارتند از قسمت بالایی شیشه جلوی خودرو، پوشش درب ها،تونل انتقال،زوایا و کانالهای عقب جلو کردن و چپ و راست کردن سقف، ستون B شکل بین در عقب و جلو، ستون C شکل، صندوق عقب و …

عکس شماره ۹ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017تصویر بالا به خوبی بادگیر بالایی و کانال تقویت سقف را به تصویر میکشد.هدف از انجام این تمهیدات، کاهش وزن تا حداقل ۱۰۰ کیلوگرم است.سری های گوناگون BMW از جمله سدان ها و SUV های سری ۳،۵،۷ در حال حاضر بسیاری از آچشن های کمک رانندگی کننده را در بر میدارند. اما گزارشها حاکی از آن است که سری جدید از سیستم مهار و ناوبری جدید و توسعه یافته تر سود خواهد برد که شامل امکانات ذیل است:

ترکیب وضعیت خودران با ACC، سیستم راندن در بین خطوط، سیستم تشخیص نقاط کور، سیستم سونار که به رانندگی کننده اجازه می دهد تا مدت معینی بدون نگه داشتن فرمان به رانندگی خود ادامه دهد، سیستم فرمان فعال که به معنای این است که رانندگی کننده قادر هست در سرعت های کم یا زیاد تایرهای عقب را نیز هدایت کند

و یک دکمه سواری تطبیقی که به رانندگی کننده این امکان را میدهد وضعیت سواری راحت یا اسپورت را برای موتور برگزد که در سیستم انتقال و تعلیق ماشین بسیار نقش خواهد داشت.سری ۵ جدید bmw که اسم مستغار آن G30 خواهد بود احتمالا در نمایشگاه بین المللی ماشین در دیترویت (ژانویه ۲۰۱۷) به طور مجلسی شناسانده میشود و در بهار ۲۰۱۷ نیز راهی بازار خواهد شد.

چرا باید به سری ۵ BMW دقت داریم؟

BMW میخواهد به دنیا نمایان کند که این خودروساز قدرتمندی ساخت ۳۰۰ هزار ماشین فیبرکربنی در سال را دارد.(i3,i5, سری ۵,سری ۷) این در حالی است که این عدد در سال ۲۰۱۵ تولید سالانه ۱۰۰ هزار ماشین فیبر کربنی بوده است.

لکسوس سه ردیفه RX 2017

خوب ترین مدل لکسوس که فروش خوبی هم داشته یک SUV میان رده RX است که نسبت به دیزاین سال ۲۰۱۶ پنج اینچ بزرگتر شده و طول آن به ۱۹۳ اینچ رسیده است.

عکس شماره ۱۰ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017این ابعاد برای لکسوس کافی است تا یک ماشین سه ردیفه برای سال بعد تولید کند. این ماشین احتمالا به واسطه همین ویژگی که دارد مشتریان فراوانی به دست خواهد آورد چرا که والدین بیشتر به دنبال چنین خودروهای خانوادگی هستند تا افراد بیشتری در آن جا شوند.

مزیت رقابتی عمده لکسوس بر مبنای سواری راحت رانندگی کننده و سرنشینان در محیطی لوکس استوار است. تنوع مدل های RX بسیار زیاد هستند: RX 350 AWD که تمام چرخ های ان از موتور نیرو می گیرند برای کشورهایی که برف در آنها زیاد می بارد مناسب است؛ RX 450h هیبریدی برای افرادی که به کارایی ماشین بیشتر اهمیت می دهند مناسب است؛

RX 3550F اسپورت برای علاقه مندان به انجام حرکات ورزشی با ماشین مناسب است؛ RX 450h F اسپورت نیز برای افرادی که هم به کارایی و هم به یک کراس اور اسپورت علاقه دارند مناسب است و حالا در سال ۲۰۱۷، آپشن سه ردیفه بودن این مدل ها نیز به این ماشین افزوده شده است.

در پایان باید نقل کرد چنانچه در آینده لکسوس باز هم طول خودروهایش را برای تعبیه یک اتاقک استراحت در ماشین، زیاد کرد اصلا تعجب نکنید.

عکس شماره ۱۱ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017اما لکسوس های RX از چه لحاظ اهمیتی می دارند؟ بسیار زیاست که شاهد این باشیم خودروای بدون کمترین نقص ممکن ارتقا مییابد؛ این مسئله انگیزه ای برای دیگر خودروسازان این صنعت می شود تا این مسیر را گذرانند. چنانچه سه ردیفه شدن این مدل از لکسوس باعث جذب مشتری بیشتری شود

(فقط مشتریان لکسوس های دو ردیفه بخواهند ماشین های خود را تعویض کنند) فروش این خودروساز دو برابر رقبای خود خواهد شد.

هوندا کلریتی ۲۰۱۷ با سه مدل سلول سوختی، برقی، هیبریدی

هوندا سه ماشین با سوختهای مکمل را تا پایان سال ۲۰۱۷ با عنوان هوندا کلریتی به بازار میشناساند. کلریتی یک سدان میان رده است که تقریبا هم اندازه آکورد به حساب مییاید.اولین محصولی که به بازار می آید، کلریتی با سلول سوختی است که تا پایان سال ۲۰۱۶ مراحل تولیدش به اتمام می رسد.

عکس شماره ۱۲ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017این ماشین از گاز هیدروژن به عنوان سوخت بهره میگیرد تا برق تولید کند و کلریتی را قادر می سازد تا ۳۰۰ مایل را گذراند. دو تانک ذخیره ۱۰۰۰۰ (psi) در قسمت تحتانی خودرو و زیر صندلی های عقب مابین دو چرخ عقب قرار دارد. همچنین یک باتری لیتیوم یونی کوچولو برای بهره گیری از امکان توربوشارژ در شتاب گیری های با سرعت ماشین در آن تعبیه شده است.

کلریتی در کالیفرنیا عرضه خواهد شد؛ مکانی که نزدیک ۲۰۰۰ جایگاه سوخت هیدروژن وجود دارد و شهر دوم احتمالا نیویورک خواهد بود که جایگاه های سوخت هیدروژن بسیار زیاد هستند.هوندا اعلام کرده است که قیمت این مدل نزدیک ۶۰۰۰۰ دلار خواهد بود که این رنج قیمت در ردیف قیمت مدلی از تویتاهای سوخت هیدروژنی به نام تویوتا میرای قرار می گیرد.

عکس شماره ۱۳ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017کلریتی برقی هوندا سال آینده با مدل های ۲۰۱۸ به بازار عرضه می شود. هوندا هنوز برای این مدل گران اعلام نکرده است. تفاوت زیادی بین ۱۰۰ مایل مسافت و ۲۰۰ مایل وجود دارد و هنوز به طور دقیق معلوم نیست این خودرو چه مسافتی را می گذراند تا بر روی ان قیمت قرار دهی دقیقی انجام شود.

در فاز نخست امکان می دارد این مدل از کلریتی در بازارهای محدودی عرضه شود مثلا کلا شهرها. هوندا همچنین یک مدل هیبریدی شارژی از کلریتی ۲۰۱۷ را نیز روانه بازار خواهد کرد که حرکت تنها با باتری آن قادر هست ۴۰ مایل خودرو را به حرکت در آورد. این ماشین در سطح جهان عرضه خواهد شد.

چرا باید به کلریتی هوندا دقت داریم ؟ سوخت هیدروژنی احتمالا هدف بلند مدت صنعت خودروسازی است. هوندا، جنرال موتورز، هیوندای، تویوتا در این مسیر در حال حرکت هستند.

هیوندای ۲۰۱۷ در سه مدل لونیک هیبریدی، هیبریدی شارژی، برقی

هیوندای هم مثل هوندا سه خودرو جدید به جهان ماشین ها می شناساند. هیوندای در حال حاضر یک ماشین با سلول سوختی دارد که یک SUV کامپکت با نام تاکسان است. بنابراین هیوندای لونیک ۲۰۱۷ یک سدان خواهد بود که در سه مدل برقی، هیبریدی، هیبریدی – برقی خواهد بود و پاییز امسال به بازار عرضه خواهند شد

و حد فاصل زمستان تا تابستان سال آینده به بازار عرضه می شوند. این مدل از هیوندای ۱۷۶ اینچ طول دارد و یک کامپکت به حساب مییاید که کمی کوچکتراز هیوندای النترا است.

عکس شماره ۱۴ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017از لحاظ طی مسافت، لونیک برقی بیشتر از نیسان لیف و شورلت بولت و حتی تسلا ۳ می تواند جاده ها را گذراند چرا که این ماشین قادر هست ۱۱۰ مایل را با یکبار سوخت گیری و شارژ گذراند و همین مسئله آن را به خودروای شهری و برون شهری مبدل کرده است.

هیوندای نقل می کنید مدت وقتی که این ماشین با برق ۲۴۰ ولت کاملا شارژ می شود ۴ ساعت و ۲۴ دقیقه است اما با شارژ با سرعت برق DC می تواند ظرف ۳۳ دقیقه نود درصد شارژ شود.

عکس شماره ۱۵ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017با نگاه کردن لونیک هیبریدی شارژیدر جاده ها بیش از شش ماه دیگر فاصله داریم. این خودرو با باتری ۸.۹ کیلووات بر ساعتی لیتیوم یونی خود قادر هست بیش از ۲۵ مایل گذراند. برای شارژ کامل این ماشین با برق ۲۴۰ ولت به حدود دو ساعت و نیم زمان نیاز است. لونیک هیبریدی از یک باتری لیتیوم یونی ۱.۵۶ کیلو وات بر ساعتی بهره می گیرد.

هر دو مدل هیبریدی از موتوری ۴ سیلندری ۱.۶ لیتری که با سیکل انکینسون فعالیت می کنند بهره میبرند که این موتور قدرتی معادل ۱۰۴ اسب بخار با شش دنده اتوماتیک دو کلاچی را به این ماشین می دهد.

چرا باید به طور خاص به لونیک بینیم؟

لونیک به خودروسازان نمایان می کند که برای ساخت خودرو هایی با سوخت مکمل اعتماد به نفس داشته باشند تا بتوانند مدل هایی بدون بهره گیری از دستگاه های باستانی تولید کنند.

ولوو ۲۰۱۸ XC40

از وقتی که فورد، ولوو را به کمپانی چینی جیلی در سال ۲۰۱۰ به فروش رساند، سر ولوو خیلی شلوغ شد چرا که بر روی ساخت ماشین های دو ماژوله بیشتر تمرکز کرد. در سال ۲۰۱۷، اولین نمونه های پلتفرم های کوچولو این خودروساز را که با معماری ماژولار فشرده(CMA) به بازار عرضه می شود. اولین ماشین از این نسل ولوو مدل XC40 خواهد بود.

عکس شماره ۱۶ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017یک ولوی SUV/ کراس اور که امیدوار است بتواند با مدل BMW X1 و مرسدس بنز GLA مسابقه دهد.این ماشین دیفرانسیل جلو است و از یک موتور توربوشارژ سه سیلندر بهره می برد که در مدلی دیگر از همین ماشین شاهد موتور چهار سیلندر هستیم که دو دیفرانسیل ه ساخته می شود. ولوو معمولا فناوریهای مطمئنی و کمک رانندگی کننده خودروسازان بزرگ را به خودروهای خود جابجا میکنند.

XC40 احتمالا ادامه دهنده راه سدان S40 و V40 و مدل Cross Country خواهد بود.مدل های هیبریدی و برقی از این ماشین نیز به فروش خواهد رسید.از طرفی به طور همزمان ولوو قصد دارد کامپکتی با سایز کوچولو از سری ۶۰ در اواخر سال ۲۰۱۷ روانه بازار کند.

عکس شماره ۱۷ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

چرا باید به ولوو سری ۴۰ دقت داریم ؟ ولوو می خواهد حقانیت خود را به دیگر خودروسازان ثابت کند و از اعتبار خود پاسداری کند. سری ۴۰ محصوصا مدل XC40 این شانس را به ولوو می دهد که دیگر خودروسازان مطرح دنیا را به چالش بکشد.

هیوندای جنسیس G70 – یک سدان اسپورت

مدل های جنسیس هیوندای در حال حاضر برند متمایزی محسوب می شون؛ درست مثل لکسوس که برند متمایزی از تویوتا به حساب مییاید و اینفینیتی نیز برند لوکس و متمایز نیسان به حساب مییاید. G90 در واقع نمونه اولیه هیوندای ایکاس(Equus) به حساب مییاید و G80 به عنوان هیوندای جنسیس در بازار مطرح است.

عکس شماره ۱۸ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017

اواخر سال ۲۰۱۷ وقتی است که جنسیس قصد دارد با G70 تا پاسخی به سری سوم BMW داده باشد. این ماشین احتمالا دیفرانسیل عقب یا دو دیفرانسیله خواهد بود و از ۴ یا ۶ سیلندر بهره خواهد برد و نوع دیگری از مدل های هیبرید را در این ماشین نگاه خواهیم کرد.

به طور کلی می توان نقل کرد یک مدل کوپه از این ماشین احتمالا جایگزین جنسیس کوپه ۳۰ هزار دلاری فعلی خواهد شد. بر خلاف اسمش، مدل جدید بیشتر از ایکه یک جنسیس باشد یک هیوندای است .با توجه به این که بازار خودروهای سایز کوچولو سدان ها در حال اشباع شدن است،

جنسیس به فکر عرضه کراس اور نیز است. یک کراس اور میان رده که توانایی رقابت با آئودی Q5/Q7 و BMW X5 . مرسدس بنز GLe و لکسوس RX را داشته باشد.احتمالا این ماشین مدل ۲۰۱۹ خواهد بود که در اواخر ۲۰۱۸ مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد. این ماشین از سه ردیف صندلی بهره می برد

و موتورهای ۴ یا شش سیلندره و یک هیبرید در آن سوار خواهد شد.با توجه به این که دیگر فروشندگان ماشین های اختصاصی(آکورا،مرسدس،BMW) به چه صورت به فروش خود ادامه دهند؛ SUV این مدل قادر هست جزو پر فروش ترین ماشین های سال لقب گیرد. در نهایت باید نقل کرد این ماشین بسیار شبیه کراس اور های کامپکت مثل BMW X3 و مرسدس GLC خواهد بود.

چرا باید به G70 دقت داریم؟ خودروسازان کره ای خود را کیفیت و قابل اعتماد بودن خودروهای خود ثابت کرده اند اما همچنان دو چالش جلو رو باقی میماند: خوب ترین شدن در دنیا و ساخت ماشین های اسپورت مثل آلمانی ها

کراس اور اینفینیتی QX30 مدل ۲۰۱۷

اینفینیتی همواره یک جای خالی در چیدمان نوع ماشین های خود داشته : کراس اورهای کامپکت و ساب کامپکت و سدان . این خودروساز می خواهد این حفره را با کراس اور اینفینیتی QX30 و هاچبک Q3 پر کند.QX30 طولی برابر ۱۷۴ اینچ دارد که طولی برابر با کراس اورهای BMW X1 و مرسدس GLA و آئودی Q3 به حساب مییاید

که این ماشین را در زمره ساب کامپکت ها میگذارد.یک QX30 پیشرفته از سیستم مهار تطبیقی مسافرت، سیستم هشدار حرکت در بین خطوط ، تشخیص نقاط کور، سیستم پیشرفته پارک موازی و دنده عقب اتوماتیک، سیستم تشخیص جسم متحرک، و مانیتورهای جانبی بهره می برد.

عکس شماره ۱۹ ⇩
عکس فناوریهای بکار رفته در خودروهای 2017QX30 در انگلستان و بر اساس همکاری مشترک بین رنو-نیسان و مرسدس بنز ساخته می شود.معماری غول آسای این خودرو شبیه مرسدس CLA و GLA است و قیمت آن با توجه به آپشن های خواستی مشتری از ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار خواهد بود.

چرا باید به QX30 دقت داریم؟ بازار کراس اورهای ساب کامپکت بسیار کوچولو است و مجموعاً ۷۵۰۰۰ دستگاه ماشین در این کلاس در هر سال تولید می شود و از این حیث می توان نقل کرد QX30 قادر می باشد اینفینیتی را در زمره پیشگامان این حوزه تبدیل سازد.

*******************

تهیه شده توسط: رويا ذ.

عکس های وسایل نقلیه در بخش گالری عکس سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم ملامت آيد گر گرد دوست گردم
««« »»»
و الله ما راينا حبا بلا ملامه

فناوری های بکار رفته در اتومبیل های ۲۰۱۷ (۱۹ عکس)

TT / 472 — TP / 12%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *