فکرهای بهره گیری از کمد دیواری (9 عکس)

ایده های استفاده از کمد دیواری
هنگامی که محیط اطاق خواب پر ازدحام و به هم ریخته باشد و وسایل بزرگ و کوچک زیادی در آن موجود موجود باشد، مطمئنا ایجاد محیطی آرام و مرتب در آن امری سخت خواهد بود. پس چنانچه اطاق خواب شما انباشته از لباس ها، کفشها، انواع مختلف رخت خواب و چیزهای دیگر باشد، حتماً باید شیوه هایی را برای محافظت از این طوری وسایل و گنجاندن آن ها در جاهای معلوم مورد استفاده قرار دهید.

بعضی از این ترفندها افزون بر این که به مرتب شدن محیط اطاق خواب یاری میرسانند، قادر هستند فضا را بزرگتر، دلبازتر و خیلی جادارتر هم جلوه دهند. در ذیل بعضی از این ترفندها و نکات خاص را چک میکنیم.

دقت ها را به نقاط دیگر جلب نمایید

بهره گیری از آینه ای بزرگ به عنوان در کمد دیواری، علاوه برا این که قادر هست به انعکاس نور و روشن تر شدن محیط اتاق یاری رساند، باعث بزرگتر نمایان کردن محیط اتاق هم میشود. اما اصلیترین ثمره ای که با وجود چنین آینه ای می توان به دست آورد، متمرکز نمودن دقت ها به طرف ابعاد اتاق و سقف بلند آن خواهد بود. فی الواقع با بزرگتر نمایان کردن محیط اتاق، مجال خیلی خوبی برای بهره گیری از محیط کمد دیواری بی مؤثری منفی روی ابعاد و اندازه اتاق، به دست مییاید.

تصویر شماره 1 ⇩

بهره گیری از آینه ی بزرگ به عنوان در کمد دیواری، باعث بزرگتر نمایان کردن اتاق هم میشود

کنار پنجره اتاق یک نشیمنگاه کوتاه بوجود آورید

در حالیکه در دیواره های اتاق فرورفتگی هایی یافت می شود که به شکل پنجره های شاه نشین طراحی شده است، یا حتی چنانچه با دیوارهایی مسطح در روبروی پنجره ها محیط کافی موجود باشد، قادر هستید نشیمنگاهی طراحی کنید و افزون بر کاربرد معمول آن ها، به عنوان کمدهای پنهان برای گنجاندن وسایل ریز و درشت هم از آن ها استفاده نمایید. شکل و ظاهر این نشیمنگاه ها قادر هست بر حسب سلیقه خود شما طراحی شود. روی آن ها با کوسن ها و بافت های نرم قادر هست پوشانده شود و درون کمد ها هم کاملا طبقه بندی شود که با گشودن در هایشان همه چیز کاملا مرتب و مرتب به چشم بیاید.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

فرو رفتگی های زیر پنجره را نشیمنگاهی طراحی کنید

کمدهای دیواری را به شکل دیوارها درآورید

خوب ترین کمدهایی که برای اتاق ها طراحی میشوند، همیشه نمونه مدل هایی هستند که به خوب ترین شکل از محیط موجود بهره میگیرند و هر سانتیمتر از محیط اتاق را به بهینه ترین شکل امکان پذیر به ذخیره و محافظت وسایل اختصاص می دهند. چنانچه عزم دارید یک کمد ویژه لباس ها و رخت خواب ها داشته باشید، بهتر است کمدهایی را در اتاق ها درست کنید که در های کاملا مسطح و بی دستگیره دارند.

دلیل ارائه این توصیه این است که معمولا چنین در هایی که بی اضافات هستند و کاملا مسطح طراحی میشوند، همچون دیوارهای اتاق به چشم مییایند و از نظر بصری پیش آمدگی ها را در ظاهرشان نشان نمی دهند. به این ترتیب محیط اتاق بزرگتر به چشم خواهد آمد. در چنین نکاتی، در های کشویی و ریلی بهتر از نمونه مدل های معمول کهنه هستند.

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

بهتر است کمدهایی را در اتاق ها درست کنید که در های کاملا مسطح و بی دستگیره دارند

از محیط زیر تخت خواب بهره گیرید

به شکل هایی گوناگونی می توان از محیط موجود در زیر تخت خواب ها بهره گرفت. دیزاینهای گوناگونی برای این موارد یافت می شود که به شکل دراور، یا باکس های ریلی و چرخدار وجود می دارند. از این نوع کمدهای پنهان می توان برای محافظت رخت خواب های زاید یا خارج از فصل و همچنین بعضی دیگر از وسایل و لباس که می خواهیم همیشه در دسترس باشند، بهره گرفت.

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

قادر هستید از محیط موجود در زیر تخت خواب ها بهره گیرید

قفسه هایی پشت در اتاق طراحی نمایید

یکی از فکرهای خیلی زیرکانه برای طراحی و ساخت کمدهای پنهان، بهره گیری از محیط پشت در اتاق ها است. این ترفند بخصوص برای اتاق های خردسالان که انباشته از وسایل کوچک و خرد است، خیلی کاربردی خواهد بود. تنها کاری که لازم است به انجام رسانید، کمک گرفتن از یک طراح چیدمان یا یک نجار برای ساخت قفسه هایی است که به پشت در متصل میشوند و توان تحمل بار وسایل را خواهند داشت. البته این ایده برای در هایی قادر هست پیاده شود که هنگام باز و بسته شدن، مانعی در پشتشان موجود نموجود باشد.

تصویر شماره 5 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

قادر هستید از محیط پشت در اتاق ها بهره گیرید

از محیط بالای تخت خواب سودمند بشوید

یکی از فضاهای موجود در اطاق خواب که معمولا از آن غافل می شویم، دیواره بالای تخت خواب است. معمولا این دیوار پتانسیل خیلی خوبی برای ایجاد قفسه های در دار و کمدهای جادار است. البته بنا بر قرارگیری تخت خواب در زیر این کمدها، باید ایمنی نیازی به اندازه کافی مراعات شود و لوازمی که بیش از اندازه سنگین هستند در چنین مکانهایی گذاشته نشود. برای این نوع کمدها هم بهتر است از طراحی مسطح با در های کشویی بهره گرفته شود تا افزون بر داشتن کاربری راحت، به راحتی و دلباز بودن چیدمان هم کمک نمایند.

تصویر شماره 6 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

دیوارهای بالای تخت مکان خیلی خوبی برای ایجاد قفسه های در دار و کمدهای جادار است

راه چاره های ساده را مهم بشمارید

چنانچه در پی یک راه حل ساده برای داشتن محیط نیازی به منظور جمع آوری وسایل و مرتب کردن اتاق می گردید، خوب ترین گزینه بهره گیری از مبل های چهار پایه در جوار کاناپه مان اطاق نشیمن یا تخت خواب است. این نوع کاناپه ها قادر هستند به عنوان نشیمنگاه بهره گرفته شوند و در عین حال محیط خیلی خوبی برای گذاشتن وسایل در درونشان با دسترسی خیلی راحت فراهم نمایند. چنانچه محیط اطاقتان خیلی بزرگ نمی باشد، تلاش کنید از رنگ هایی برای این نوع کاناپه ها بهره گیرید که با رنگ پس زمینه چیدمان مطابقت داشته باشند و با افزوده شدن آن ها، محیط اتاق، پر ازدحام تر به چشم نیاید.

از زاویه های اتاق بهره گیرید

اطاقهایی که براساس طراحی معماری ویژه شان، گوشه و زاویه های زیادی دارند، قادر هستند فضاهای بلا استفاده زیادی داشته باشند. چنین فضاهایی، خوب ترین مکان ها برای محافظت از وسایل بزرگ و کوچک اتاق هستند؛ البته به شرطی که کمدهای متناسب و مناسبی برایشان طراحی شود. به این ترتیب قادر هستید افزون بر اصلاح گوشه و زاویه های زاید اتاق و تبدیل آن به محیطی متقارن، فضاهای کافی برای محافظت وسایل را هم ایجاد نمایید.

تصویر شماره 7 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

فضاهای بلا استفاده، خوب ترین مکان ها برای محافظت از وسایل بزرگ و کوچک اتاق هستند

کمدهای دیواری را حول در ورودی اتاق درست کنید

دیوارهایی که در ورودی روی آن ها نصب می شود معمولا در طراحی چیدمان مورد غفلت قرار می گیرند. این دیوارها پتانسیل خیلی خوبی برای ساخت کمدهای دیواری دارند و قادر هستید محیط خیلی خوبی برای این کار دارا باشید. همچنین چنانچه در طراحی این کمدهای دیواری دقت لازم را داشته باشید قادر هستید از نظر بصری آن ها را کاملا از موسسه توجه خارج کنید. برای این کار بهتر است از رنگ های شبیه دیوارهای اتاق برای رنگ آمیزی آن ها بهره گیرید تا محیط اتاق کاملا یکدست باشد و به بزرگتر نمایان کردن محیط یاری رساند.

تصویر شماره 8 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

دیوارهای گوشه و کنار در ورودی پتانسیل خیلی خوبی برای ساخت کمدهای دیواری دارند

از محیط گوشه و کنار تخت خواب استفاده نمایید

چنانچه تمام دیوارهای اطاق خواب خانه تان به کار گرفته شده است و برای ساخت کمد دیواری گرفتار محدودیت شده اید، حتماً به محیط گوشه و کنار تخت خواب دقت دارید. بهتر است کمدهای دیواری که کنار تخت خواب و در بالای آن نصب میشوند، طراحی معمول را نداشته باشند و به شکل کاملا مسطح، بی دستگیره و تزئینات زاید ساخته شوند.

به این دلیل که در چیدمان اطاق خواب، معمولا تخت خواب در موسسه توجه چیدمان قرار داده میشود؛ کمدهای گوشه و کنار تخت باید به شکلی باشند که این نظم چیدمان را به هم نزنند و با رنگ های پس زمینه و ظاهر کلی دیوارهای اتاق، مطابقت داشته باشند. به این ترتیب قادر هستید به شکلی بهینه از محیط اطاق خواب برای محافظت از وسایل و لوازم مورد احتیاجتان استفاده نمایید.

تصویر شماره 9 ⇩
تصویر فکرهای بهره گیری از کمد دیواری

کمدهای گوشه و کنار تخت باید به شکلی باشند که این نظم چیدمان را به هم نزنند

***********************************

نگارنده : فريبرز ق.

دکوراسیون و هنر در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از کران تا به کران لشکر ظلم است ولی ««« »»» از ازل تا به ابد فرصت درويشان استفکرهای بهره گیری از کمد دیواری (9 عکس)


TT / 554 --- TP / 40%

گردآوری شده توسط : فريبرز ق.
تاریخ گردآوری : 2018-03-11
در دسته بندی : ایده
برچسب ها :

مطالب مرتبط