فیبر تاریک کشورمان ایران واگذار می شود

فیبر تاریک ایران واگذار می شود

مدیر کل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت از کرایه فیبر تاریک به بخش خصوصی گزارش کرد. این سازمان قصد دارد تا با واگذاری قسمتی از فیبرهایی که بلا استفاده مانده است و اصطلاحا به آن فیبر تاریک یا بدون اطلاعات می گویند باعث استفاده بهینه از این منابع شود.

به گزارش کلیک، مدیر کل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی در زمینه کرایه امکانات مازاد و سرمایه‌ گذاری برای ایجاد فیبر نوری، واگذاری فیبر تاریک را وابسته به تصویب تعرفه‌ ها توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات آگاهی داشت.

مجید میرزایی با اشاره به واگذاری فیبر تاریک به بخش خصوصی نقل کرد:

 شرکت ارتباطات زیر ساخت زمینه ای را بوجود آورده است که هر دو طرف دولتی و بخش خصوصی بتوانند در این زمینه به یکدیگر یاری رسانند. به این ترتیب که بخش دولتی بتواند فیبر های مازاد را به بخش خصوصی کرایه بدهد و بخش خصوصی نیز در مکان‌ هایی که فیبر وجود ندارد، سرمایه ‌گذاری کند.

میرزایی با اظهار این که در حال حاضر چندین اپراتور خواست دریافت فیبر تاریک را دارند اما تعرفه آن هنوز معلوم نشده است، افزود: توصیه تعرفه را تهیه کردیم که باید توسط هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت تایید شود و سازمان تنظیم مقررات آن را به ثبت رساند پس از آن است که ما تعرفه به ثبت رسانده شده سازمان را اجرا می ‌کنیم و قرارداد می ‌بندیم.

او هم چنین نقل کرد: یک نظریه ای وجود دارد که هم بخش دولتی و هم خصوصی بتوانند در زمینه توسعه شبکه فیبر کشور باهم مشارکت دارند. به اینشکلی که ما قدرتمندی کرایه دادن فیبر تاریک را داشته باشیم و بخش خصوصی نیز بتواند مکان هایی که فیبر وجود ندارد،سرمایه گذاری کند و ما هم بهره گیریم.

--- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد ---

نگارش توسط : دلاور ع.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر تو زخم زنی به که ديگری مرهم ««« »»» و گر تو زهر دهی به که ديگری ترياکفیبر تاریک کشورمان ایران واگذار می شود


TT / 50 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : واگذار , تاریک , ایران , فیبر

مطالب مرتبط