فیلمبرداری از حرم امام رضا(ع) آرزوی یک مستندساز بود

فیلمبرداری از حرم امام رضا(ع) آرزوی یک مستندساز بود

یک مستندساز نقل کرد: یکی از آروزهایم فیلم‌برداری هوایی از حرم و گلدسته‌های حرم امام رضا(ع) بود که به این آرزو رسیدم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، حمید مجتهدی مستندساز و فیلم بردار با حضور در برنامه تلویزیونی «کتاب باز» در خصوص نیاز هر شغل به مطالعه نقل کرد: برای کار فیلم برداری هوایی هم مطالعه ضروری است. مثلا برای فیلم برداری هوایی از حافظیه باید نخست حافظ را بشناسم و لذا زندگی و شخصیت و آثار او را مطالعه می کنم.

وی با اشاره به آرزوی کاری خود عنوان کرد: یکی از آروزهایم فیلم برداری هوایی از حرم و گلدسته های حرم امام رضا(ع) بود که به این آرزو رسیدم و هلی کوپترم در نهایت به مشهد مقدس رسید. از دیگر جاهایی که از آرزوها و اهداف کاری من بود حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران بود که حتی از سال ها قبل در ذهنم زاویه حرکت دوربینم را هم دیزاین کرده بودم.

مجتهدی خاطرنشان کرد: از لحظه ای که تصمیم به مسافرت می گیریم مطالعه آغاز می شود؛ این که بر آن میشویم به کجا برویم و چرا برویم. شناخت نوع گویش، موزیک، فرهنگ و حتی غذای یک شهر نوعی از مطالعه است که مطالعه تجربی است. برای زندگی و برای ساختن هر چیزی و رسیدن به مقصود باید خواند و بدون مطالعه هیچ کاری سرانجام نخواهد داشت.

برنامه تلویزیونی «کتاب باز» که امیرحسین صدیق آن را اجرا می کند و محمدرضا رضائیان تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از شبکه نسیم روی آنتن می رود.

____________________________________

تهیه و تدوین: ترگل چ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن نيست که حافظ را رندی بشد از خاطر ««« »»» کاين سابقه پيشين تا روز پسين باشدفیلمبرداری از حرم امام رضا(ع) آرزوی یک مستندساز بود


TT / 27 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : ترگل چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مستندساز
برچسب ها :

مطالب مرتبط