فیلم آلیس آنسوی آینه » سرزه (4 عکس)

فیلم آلیس آنسوی آینه » آسمونی

تصویر شماره 1 ⇩
تصویر فیلم آلیس آنسوی آینه » سرزه

فیلم آلیس آنسوی آینه یک فیلم امریکایی در سبک لوکس ماجراجویی، به کارگردانی جیمز بابین و نویسندگی لیندا وولورتون است که در ۲۷ مه ۲۰۱۶ انتشار داده شد. سرزه در این پارت به شناسایی فیلم آلیس آنسوی آینه می پردازد.

شناسایی فیلم آلیس آنسوی آینه

این فیلم براساس ماجرا آنسوی آینه به قلم لوئیس کارول، و دنبالهٔ فیلم آلیس در دیار عجائب، که در سال ۲۰۱۰ میلادی نمایش شد، محسوب می‌شود. هنرپیشگان اصلی این فیلم میا واشیکوفسکا، جانی دپ، هلنا بونهام کارتر، ان هتوی، ساشا بارون کوهن و ریس آیفنز می باشند. آلیس آنسوی آینه در ۲۷ مه ۲۰۱۶ به دست استودیو سینمایی والتدیزنی در امریکا به نمایش سود.

هنرپیشگان فیلم آلیس آنسوی آینه

  • میا واشیکوفسکا در نقش آلیس
  • جانی دپ در نقش کلاهدوز دیوانه
  • هلنا بونهام کارتر ملکه سرخ
  • آن هتوی در نقش ملکه سفید
  • ساشا بارون کوهن در نقش تایم
  • ریس ایفانز در نقش زنیک های‌تاپ
  • مت لوکاس در نقش توودلده و توودلدوم
  • اد اسپیلرز در نقش جیمز هارکوت

ماجرا فیلم آلیس آنسوی آینه

ماجرا فیلم چند سال بعد از حوادث قسمت یکم رخ می دهد و ماجرا مد هتر ( جانی دپ ) را روایت می کند که مدعی است خانواده اش که چند سال پیش مفقود شده کماکان زنده می باشند. اما کسی صحبت او را باور نمیکند و در این اوضاع ملکه سفید ( آن هاتاوی ) سفارش میکند که آلیس ( میا واشیکوفسکا ) به سراغ ماشین وقت که در اختیار تایم ( ساشا بارون کوهن ) برود تا…

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر فیلم آلیس آنسوی آینه » سرزه

تولید فیلم آلیس آنسوی آینه

کشتی‌های بزرگ در اسکه گلاستر برای فیلمبرداری آلیس در دیار عجائب

در ۷دسامبر ۲۰۱۲، نشریه ورایتی کار ساختن سری «آلیس در دیار عجائب»، همراه با لیندا وولورتون به‌عنوان فیلم‌نامه نویسن را مخابره کرد.

در ۳۱ مه ۲۰۱۳، جیمز بابین برای کارگردانی فصل تازه(آلیس در دیار عجائب:نگاه به آنسوی شیشه)بر گزیده شد. در ژوئیه ۲۰۱۳، جانی دپ در نقش کلاهدوز به این مجموعه بر گشت. درنوامبر ۲۰۱۳، تایید شد که میا واشیکوفسکا در این فیلم با عنوان آلیس بازی خواهد کرد. در همان سال، به طور رسمی مخابره شد که این فیلم به کارگردانی جیمز بابین در سال۲۰۱۶اکران خواهد شد. در ژوئن ۲۰۱۴ ساشا بارون کوهن به لیست هنرپیشگان پیوست. در مارس۲۰۱۴تایید شد که هلنا بونهام کارتر به مجموعه باز می‌گردد و با عنوان ملکه سرخ ایفای نقش می‌کند.

تصویربرداری‌ها از ماه اوت ۲۰۱۴ در استدیو شپرتون شروع شد. در اوت ۲۰۱۴ فیلم‌برداری در اسکله گلاستر صورت گرفت که در آن دست کم از چهارکشتی تاریخی بهره گرفته شد

موارد مثبت فیلم آلیس آنسوی آینه

دیزاین لباس فیلم خیره کننده و قابل ستایش است.

جلوه های مخصوص را هم میشود از جمله نقاط قوت فیلم محسوب میکرد. البته CGI از لحاظ دیزاین بصری جذاب می باشند و مقابله هنرپیشگان دربرابر پرده سبز ، کمی توی ذوق می زند.

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر فیلم آلیس آنسوی آینه » سرزه

موارد منفی فیلم آلیس آنسوی آینه

« آلیس آنسوی آینه » علنا در پارت فیلمنامه و پیشبرد ماجرا ناتوان است و برگ برنده ای برای غافلگیری مخاطبش ندارد. ماجرا فیلم بی طعم و کِش دار روایت میشه و هیچ اوج و فرودی در ماجرا شکل نمیگیرد. چهره های ماجرا هم از خودشون در قسمت پیش عقب تر می باشند.

مزاحهایی که در فیلمنامه نگاشته شده فاقد جاذبه می باشند و از مقدار گزندگی این شوخی ها هم تا حد زیادی کاسته شده و به قول معروف، تصفیه شده تر می باشند. این مسئله سبب کسل شدن تماشا چی میشه چراکه بایستی به پای مکالمه ی شخصیت هایی بنشینند که شاید خودشون هم از مکالماتشان حوصله شان سر رفته است!

مورد عذاب آور دیگر فیلم این هست که هنرپیشگان مطرح فیلم هم در ارتباط با قسمت پیش، کاهش محسوسی را آزموده اند که البته علت این نمایش ضعیف به فیلمنامه ضعیف ارتباط می دارد. جانی دپ و هلنا بونهام کارتر ظرفیت های به هدر رفته فیلم به حساب مییایند.

چند سال انتظار برای مشاهده دوباره آلیس در دیار عجائب لوکس و گیرااش در « آلیس آنسوی آینه » ارزشش را نداشت. فیلم یک دنباله سر هم بندی شده از کلیشه های شایع مسافرت در وقت و عشق و باور و مسائلی از این دست است. شاید بهتر می بود تیم برتون بر صندلی کارگردانی تکیه می زد تا دست کم استعدادش در خلق موقعیت ها و پرورش دیوانگی های لوکس کمی رنگ و لعاب خوب تری به خود می گرفت؛ رنگ و لعابی که به چشم مییاید دیگر وجود خارجی ندارد.

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر فیلم آلیس آنسوی آینه » سرزه

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارش توسط: آذرخش س.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا چه کند با رخ تو دود دل من ««« »»» آينه دانی که تاب آه نداردفیلم آلیس آنسوی آینه » سرزه (4 عکس)


TT / 186 --- TP / 25%گردآوری شده توسط : آذرخش س.
تاریخ گردآوری : 2018-01-23
در دسته بندی : آلیس
برچسب ها : آینه , آنسوی , فیلم سینمایی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :