فیلم های سینمایی تازه در صف نمایش +عکس و تصویر

فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +عکس

پس از پایان تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در سینماها فیلم های جدید در سینماهای کشور اکران میشوند.
پس از پایان تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی در سینماها فیلم های جدید در سینماهای کشور اکران میشوند.

فیلم های سینمایی در صف اکران

ایسنا : به عالیت آغاز دور جدید اکران و ورود فیلم های تازه به سینماها، ایسنا در نگاهی گذرا به شناسایی برخی فیلم های روی پرده، فیلم های تازه وارد و حتی آنها که در صف اکران قرار دارند، پرداخته است.

این زن حقش را می خواهد به کارگردانی محسن توکلی از شنبه 24 مهرماه به روی پرده ی سینماها می رود.

این فیلم که در آن لعیا زنگنه، میترا حجار، کامران تفتی و قصه پاکرو نقش ایفا می کند، روایت چهار سال تلاش شبانه روزی خانمی به نام فرزانه حجازی است که در راه احقاق حقش دچار حوادث عجیب و پیچیده ای می شود؛ زندگی در یک پانسیون شبانه روزی باعث می شود سرسختی فرزانه برای گرفتن حق از قانون، مسیر تازه ای یابد.

ناصر شعبانی آماده کننده و بابک کایدان نگارنده ی این فیلمند که فیلمبرداری آن در مناطق گوناگون شهر تهران مثل زعفرانیه، کن، اشرفی اصفهانی و... انجام شده است و از همین شنبه با سرگروهی سینما کورش اکران می شود. روشنک عجمیان، مینا جعفرزاده، رسول توکلی و رضا آشتیانی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

محسن توکلی که تدوینگر سینما نیز بوده است، پیش از این فیلم، فیلم های «دوربین»، «قرار بعدی همانجا» و «انسان ها» را هم ساخته است.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

لعیا زنگنه در نمایی از این زن حقش را می خواهد

نیمه شب پیش آمد دومین فیلم سینمایی تینا پاکروان پس از فیلم «خانوم» است که از چهارشنبه ٢٨ مهر در اکران می شود.

داستان فیلم داستان «عشق های نامتعارف از عروسی تا عزاست» که طلا معتضدی نویسندگی آن را بر عهده داشته و تینا پاکروان با مشارکت امیرحسین عبدالهی آن را آماده کرده است.

ابتدا قرار بود این فیلم پس از «لانتوری» در گروه سینمایی آفریا اکران شود اما فیلم اروند به خاطر سوژه اش که با هفته ی پاسداری مقدس همخوانی داشت و همچنین ایام محرم، جایگزین شد و این بار قرار است «نیمه شب...» از چهارشنبه 28 مهر در سینماها به نمایش درآید.

بازیگرانی چون حامد بهداد، رؤیا نونهالی، گوهر خیراندیش، آتیلا پسیانی، ستاره اسکندی، سرکار خانم شقایق فراهانی و... حضور دارند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +تصویر و عکس

حامد بهداد و رویا نونهالی در فیلم نیمه شب پیش آمد

«متولد 65» دیگر فیلم در نوبت اکران است که از پنجم آبان ماه در سینماها اکران می شود.

این فیلم اولین تجربه ی کارگردانی مجید توکلی در قالب سینماست که محمدمهدی عسگرپور تهیه کنندگی آن را بر عهده داشته و محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

فیلمنامه ی «متولد 65» به قلم جمیله دارالشفایی نگاشته شده و داستان خاطره و افشار است که روزی بر آن میشوند بر خلاف زندگی متداول، مدل آدم های پر درآمد شهر باشند!

هنگامه حمیدزاده، پدرام شریفی، مریم سعادت، احسان امانی و آنا نعمتی بازیگران این فیلمند که توانست در فستیوال سی وچهارم فیلم فجر نامزد سیمرغ خوب ترین فیلم و خوب ترین کارگردانی در بخش نگاه نو باشد. «متولد٦٥» پس از «به فروش رساننده» در گروه آزاد اکران عمومی می شود و پخش آن را هم کانون فیلمیران بر عهده دارد.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +تصویر و عکس

پدرام شریفی و هنگامه حمیدزاده در متولد 65

«یتیم خانه ی کشورمان» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی هم یک فیلم سیاسی یا به وعده کارگردانش «انقلابی» است که داستان قحطی و خشکسالی عظیم کشورمان را در سال های 1295 تا 1297 در کوران جنگ اول جهانی و در وقت اشغال کشورمان به دست نیروهای روس و انگلیس را روایت می کند.

این فیلم که به نقل کرده ی طالبی بخش سوم از یک سه گانه درباره ی فعالیت های انگلیس در کشورمان است، به خاطر طولانی شدن مراحل فنی در جشنواره فیلم فجر در بخش خارج از مسابقه به نمایش در نیامد، 23 فرودین 95 رونمایی شده و همچنان منتظر اکران است.

«یتیم خانه ی کشورمان» هم توسط دفتر پخش فیلمیران پس از اتمام اکران «هیهات» در با سرگروهی سینما آزادی سینماها انتشار داده خواهد شد. در این فیلم بازیگرانی چون علی رام نورایی، جعفر دهقان، قطب الدین صادقی و تعدادی از بازیگران خارجی به ایفای نقش توجه میکنند.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +تصویر و عکس

نمایی از فیلم سینمایی یتیم خانه ایرانی

«سیانور» دومین ساخته ی سینمایی بهروز شعیبی پس از «دهلیز» نیز از اواخر مهرماه در سینماهای تهران و شهرستان ها اکران می شود.
این فیلم فضای فرق می داری نسبت به کار قبلی این کارگردان دارد و داستان آن در ده ی 50 می گذرد و از ضمن زندگی و فعالیت های شهید مجید شریف واقفی (یکی از رهبران سازمان مجاهدین خلق پیش از انقلاب)، به مقطعی از تاریخ سیاسی کشورمان توجه میکند که در سینمای کشورمان کمتر به آن پرداخته شده است.

این اثر در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و علی رغم این که از نظر داوران جشنواره دور ماند، اما با استقبال مخاطبان و منتقدان روبه رو شد.

اکران این فیلم نیز با کمی سردرگمی همراه بود تا این که پس از گله های سیدمحمود رضوی (آماده کننده) که مدتی پیش در قالب یک یادداشت انتشار داده شد، بالاخره پس از فیلم «دزدیده شده» (تاریخ دقیقی اعلام نشده) در گروه سینمایی استقلال اکران خواهد شد.
در خلاصه داستان «سیانور» که بر تصویر و عکس خود فیلم کاملاً رمانتیک توصیف شده آمده است:پایان یک سکوت طولانی! امیر و هما پس از مدتی یکدیگر را کشف میکنند در حالی که یک انتخاب بیشتر ندارند، سیانور یا زندگی! و آنها زندگی را میبرگزند.
در «سیانور» مهدی هاشمی، هانیه توسلی، حامد کمیلی، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، بهنوش طباطبایی، رضا مولایی، فرزین صابونی، فریدون محرابی، سارا توکلی، وحید حبیبیان، وحید رونقی و آتیلا پسیانی به ایفای نقش توجه میکنند.

مورد ی جالب آن که این فیلم که قصه اش بطور صریح به فعالیت سیاسی گروه های چپ گرای پیش از انقلاب و مناقشات درون گروهیی آنان می پرازد، توسط مؤسسه سینمایی سیمای مهر (آوینی فیلم) تولید شده است.

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +تصویر و عکس

حامد کمیلی ، هانیه توسلی و بهنوش طباطبایی در فیلم سیانور

«سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» دیگر فیلمی است که در نوبت اکران قرار دارد و پس از فیلم «خشکسالی و دروغ» در گروه سینمایی زندگی اکران می شود و تاریخ دقیق آن مشخص نیست و با توجه به مضومن طنز آن مشخص نیست حتی پس از «خشکسالی...» هم فرصت اکران یابد.

فیلم سینمایی «سه بیگانه...» به کارگردانی مهدی مظلومی و تهیه کنندگی مسعود ردایی اولین فیلم بلند سینمایی مظلومی است که سوژه ای طنز دارد و بخش هایی از فیلم هم در کشور ارمنستان جلو دوربین رفته است.

این فیلم داستان سه مأمور خارجی است که برای انجام عملیاتی با نقشه ای دقیق و از پیش تعیین شده وارد کشورمان می شوند اما از لحظه ی ورود با موقعیت های مخصوص ای روبرو می شوند که برنامه های آنان را برهم می ریزد.

امین حیایی، محمدرضا شریفی نیا، مجید صالحی، لیلا اوتادی، برزو ارجمند، سحر قریشی، حسین محب اهری، رابعه اسکویی، شیوا خسرو مهر، علی کاظمی، کیانوش گرامی و حمید لولایی هنرپیشگان عمده «سه بیگانه در سرزمین ناشناخته» هستند.

«ابوزینب (راز پنهان)» فیلمی محصول مشترک کشورمان و لبنان است که به جنبش مقاومت لبنان توجه میکند و با توجه به این که زندگی یک شهید مقاومت را روایت می کند، با پیشنهاد سیدحسن نصرالله ساخته شده است.

علی غفاری کارگردان «ابوزینب»، هنرپیشگان فیلمش را از میان چهره های عرب زبان برگزیده و فیلمبرداری کار نیز تماماً در لبنان انجام شده اما مراحل فنی آن در کشورمان انجام شده است و بناست از شنبه 24 مهر در گروه سینمایی آزاد اکران شود.

تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +تصویر و عکس

اکران فیلم سینمایی ابوزینب

«ناسور» به کارگردانی کیانوش دالوند هم فیلم دیگری است که در قالب انیمیشن، متناسب با ایام محرم و صفر تولید و اکران شده است.

در شناسایی این فیلم آمده است:«ناسور» راوی زخمی است که از شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یارانش در دل همه ی آزادی خواهان دنیا به وجود آمده و واقعه کربلا در بخش اعظمی از داستان آن نمایش داده میشود.

برادران دالوند که استودیو انیمیشن آریا صنعت تخیل را در سال 1380 تأسیس کرده اند، پیش از این نیز انیمیشن سینمایی «رستم و سهراب» را با کارگردانی کیانوش و تهیه کنندگی داریوش تولید و اکران کرده اند.

به نقل کرده ی کیانوش دالوند مسئله ی عمده فیلم این است که «اگه ما بودیم آیا اینقدر جسارت داشتیم که دنیا را کنار قرار بدهیم و پای حق بایستیم؟ اگه ما بودیم کدام طرف را انتخاب می کردیم؟»

این فیلم انیمیشن هم از شنبه 24 مهر در گروه سینمایی آزاد اکران می شود.

فیلم هایی که همچنان به اکران ادامه می دهند

«به فروش رساننده» با نویسندگی و کارگردانی جناب آقای اصغر فرهادی که از 10 شهریور ماه اکران شده همچنان در چند سینمای تهران و شهرستان ها در حال نمایش است.
این فیلم به زندگی زن و شوهری توجه میکند که در حال بازی در نمایش «مرگ به فروش رساننده» نوشته «آرتور میلر» هستند اما با وقوع حادثه ای در محل زندگیشان ناچار به نقل جا به ساختمانی دیگر می شوند اما داستان هایی دامنگیر زندگی مشترکشان می شود.

تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس فیلم های سینمایی جدید در صف اکران +تصویر و عکس

فیلم سینمایی به فروش رساننده در سینما

در این فیلم که فیلمیران آن را انتشار داده، جناب شهاب حسینی، خانم ترانه علیدوستی، بابک کریمی و فرید سجادی حسینی نقش های عمده را بازی می کنند.

«خشکسالی و دروغ» با کارگردانی پدرام علیزاده و تهیه کنندگی سید غلامرضا موسوی از هفتم مهرماه اکران شده و با پایان تعطیلات دوباره به اکران خود ادامه می دهد.

داستان این فیلم درباره ی «شک و تردیدها و دروغ ها و پنهانکاری های دو فوت شد و دو زن منجر به اتفاقی می شود». فیلمنامه ی این فیلم بر اساس نمایشنامه ی «خشکسالی و دروغ» متن محمد یعقوبی نگاشته شده است و محمدرضا گلزار، پگاه آهنگرانی، علی سرابی و خاطره اسدی در آن بازی می کنند.

«هیهات» یک فیلم اپیزودیک با موضوع مذهبی و مفاهیم عاشورایی است که از هفتم مهر اکران شده است. سیدروح الله حجازی، دانش اقباشاوی، هادی مقدم دوست و هادی نائیجی نگارنده و کارگردان چهار اپیزود این فیلم هستند و تهیه کنندگی آن را هم محمدرضا شفیعی بر عهده داشته است.

حمید فرخ نژاد، حامد بهداد، مینا ساداتی، بابک حمیدیان و آلا نجم هنرپیشگان این فیلمند که توسط کانون رسانه ای اوج تولید شده است.

«اروند» به نویسندگی و کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه کنندگی مهدی داوری، نخستین فیلم سینمایی است که با نگاه به داستان شهادت 175 غواص و خط شکن در جنگ تحمیلی ساخته و اکران شده است.

سعید آقاخانی، طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانی، حسین سلیمانی و کاظم سیاحی هنرپیشگان این فیلمند که از 31 شهریور ماه در سینماها اکران شده است و همچنان به اکرانش ادامه می دهد.

«دزدیده شده» به کارگردانی بیژن میرباقری و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی با بازی نیکی کریمی، روزبه بمانی، سروش صحت، مارال فرجاد و... نیز از 31 شهریور ماه اکران شده است.

داستان فیلم درباره ی زوجی است که در آستانه ی مهاجرت دچار مشکلاتی می شوند که مسیر زندگیشان را عوض میکند.

اما در کشاکش ورود به چرخه ی اکران یک فیلم جدید هم بود که قادر نبود یا سازندگانش ترجیح ندادند که اکران شود.

سازندگان فیلم «متولد شدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب، در اعتراض به ثبت قرارداد دو هفته ای، از اکران انصراف دادند؛ محمد احمدی (آماده کننده ی) در این باره نقل کرده است:وقت در نظر گرفته شده برای اکران فیلم ما به قدری کم بود که ترجیح دادیم از نمایش انصراف دهیم! با این حالت مشخص نیست این فیلم کی فرصت مجددی برای اکران یابد.

اکران فیلم های سینمایی جدید پس از تعطیلات + تصاویر

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد

گردآورنده: شهناز ع.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر آن کو خاطر مجموع و يار نازنين دارد ««« »»» سعادت همدم او گشت و دولت همنشين داردفیلم های سینمایی تازه در صف نمایش +عکس و تصویر


TT / 294 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : شهناز ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : یویژه ها
برچسب ها : اکران

مطالب مرتبط