قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک ابلاغ شد

قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک ابلاغ شد

رئیس جمهوری، قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی مسابقات المپیک ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد و به نقل از پایگاه خبر دهی دولت، این قانون در نشست علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریور 1395 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1395/6/24 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

نوشته این قانون به شرح زیر است:

قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی مسابقات المپیک ایران

 ماده‌واحده ـ به‌منظور ایجاد زمینه‌های ضروری برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت‌های پارالمپیک، بین‌المللی، قاره‌ای و منطقه‌ای، با رعایت مقررات بین‌المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در نگاه کن اقشار گوناگون جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک ایران از کمیته ملی مسابقات المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب 1373/4/19 با اصلاحات بعدی آن قرار می‌گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 تبصره1ـ دو نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به‌عنوان ناظر در کمیته ملی پارالمپیک حاضر خواهند بود.

تبصره2ـ از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون، کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی مسابقات المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می‌شوند.

تبصره3ـ اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی مسابقات المپیک ایران همزمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 قانون فوق مشتمل بر ماده‌واحده و سه تبصره در نشست علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی به ثبت رسانده شد و در تاریخ 1395/6/24 به تأیید شورای نگهبان رسید.

______________________

تهیه و تدوین: آزاده ی.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کی کند سوی دل خسته حافظ نظری ««« »»» چشم مستش که به هر گوشه خرابی داردقانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک ابلاغ شد


TT / 45 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : آزاده ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پارالمپیک
برچسب ها : کمیته , قانون , ابلاغ , انتزاع

مطالب مرتبط