عقد قرارداد ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در همدان/ ثبت ۲۸۹۳ شغل جدید در سامانه رصد

عقد قرارداد ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در همدان/ ثبت ۲۸۹۳ شغل جدید در سامانه رصد

خبرگزاری فارس: عقد قرارداد 443 میلیارد تومان تسهیلات در همدان/ ثبت 2893 شغل تازه در سامانه رصد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نقل کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در استان عقد قرارداد شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از همدان، سید احمد توصیفیان عصر امروز در پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان به مقایسه شاخص محیط کسب و کار قبل از دولت یازدهم و پس از آن پرداخت و با بیان این که شاخص محیط کسب و کار کشور در سال ۲۰۱۳ در جهان ۱۵۴ بود، بیان کرد: کشورمان در شاخص محیط کسب و کار با ۳۴ پله صعود به رتبه ۱۱۸ رسیده است.

وی به عملکرد تسهیلات ارائه شده از سوی بانک ها به واحدهای تولیدی اشاره کرد و اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در استان عقد قرارداد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان در ادامه به پرداخت تسهیلات به تفکیک بانک ها پرداخت و ادامه داد: از ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده بانک ملی ۴۱ میلیارد تومان، بانک ملت ۷۲ میلیارد تومان، بانک کشاورزی ۱۳۷ میلیارد تومان، بانک سپه ۱۵ میلیارد تومان، بانک صادرات ۵۷ میلیارد تومان، پست بانک ۵ میلیارد تومان، بانک توسعه تعاون ۴۳ میلیارد تومان، بانک تجارت۲۷ میلیارد تومان، بانک رفاه ۱۳ میلیارد تومان، بانک صنعت و معدن ۲۲ میلیارد تومان و صندوق کارآفرینی ۸ میلیارد تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی در ادامه به تفکیک شهرستانی تسهیلات عقد قرارداد شده اشاره کرد و بیان کرد: در همدان ۱۸۷ میلیارد تومان، در ملایر ۵۵ میلیارد تومان، در تویسرکان ۲۳ میلیارد تومان، در اسدآباد ۱۸ میلیارد تومان، در رزن ۵۶ میلیارد تومان، در بهار ۳۷ میلیارد تومان، در کبود آهنگ ۲۳ میلیارد تومان، در فامنین ۹ میلیارد تومان و در نهاوند ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات عقد قرارداد شده است.

توصیفیان به تفکیک تسهیلات ارائه شده در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات پرداخت و اضافه کرد: تسهیلات پرداخت شده ۱۴.۵ درصد در بخش خدمات، ۴۴ درصد در بخش صنعت و ۴۱.۵ درصد در بخش کشاورزی بوده است.

وی به عملکرد تسهیلات اشتغالزایی عقد قرارداد شده بانک های عامل برحسب محل پرداخت اشاره کرد و اضافه کرد: ۱۳۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید، ۲۶۸ میلیارد تومان تسهیلات منابع داخلی، ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات تهیه کند که شامل ۱۲ میلیارد برای کمیته امداد و هشت میلیارد تومان بهزیستی و ۱۹ میلیارد تومان برای سایر بخش ها پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه به برگزاری همایش مزیت اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان رزن اشاره کرد و اضافه کرد: نقشی با عنوان رزن شهر چیپس مطرح شده که طرح ابتکار آمیزی است.

وی با اشاره به ایجاد سامانه رصد در سال ۹۰ برای ثبت اشتغال شاغلان تازه از سوی سیستم های اجرایی، اضافه کرد: در سال ۹۳ و سال گذشته سالانه ۱۰ هزار بیمه شده تازه در استان به عنوان اشتغال تازه ثبت شده که در کنار اشتغال تهیه کند، مشاغل خانگی و… به ۱۵ هزار فرصت شغلی می رسد.

توصیفیان با بیان این که با توجه به ایجاد سالانه ۱۵ هزار فرصت شغلی در استان در ۶ ماه آمار اشتغال به ۷ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی می رسد، اضافه کرد: ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد از طریق دستگاه ها کمتر پرداخته شده است.

وی با تأکید بر این که سیستم های اجرایی باید آمار اشتغال را وارد سامانه رصد کنند، اضافه کرد: یک سوم اشتغال ایجادشده در سامانه رصد ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان این که بر اساس تفکیک شهرستانی بهار ۲۰۱ نفر، همدان ۶۷۳ نفر، فامنین ۸۶، اسدآباد ۳۹۶ نفر، کبودراهنگ ۲۸۵ نفر، تویسرکان ۳۱۸ نفر، رزن ۲۲۷ نفر، نهاوند ۳۰۰ نفر و ملایر ۴۱۰ نفر اشتغال را در سامانه رصد به تصویب رسانده اند، اضافه کرد: در مجموع ۲ هزار و ۸۹۳ شغل در این سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: از این ۲ هزار و ۸۹۳ شغل ثبت شده در سامانه رصد یک هزار و ۸۸۶ نفر معادل ۶۵.۲ درصد فوت شد و یک هزار و هفت نفر معادل ۳۴.۸ درصد خانم هستند.

****ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: سيامك ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حلقه پير مغان از ازلم در گوش است
««« »»»
بر همانيم که بوديم و همان خواهد بود

عقد قرارداد ۴۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در همدان/ ثبت ۲۸۹۳ شغل جدید در سامانه رصد

TT / 74 — TP / 11%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *