قرارداد FATF راه نفوذ دشمن را تسهیل می کند (2 عکس)

قرارداد FATF راه نفوذ دشمن را تسهیل می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دانشمندان ایرانی در بخش صنایع دفاعی به دستاوردهای بزرگ جهانی دست یافته‌اند گفت: قرارداد FATF راه نفوذ دشمن را تسهیل می‌کند.

عکس شماره 1 ⇩

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بازدید "ابراهیم رضایی" نماینده مردم خمین در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از تحریریه خبرگزاری تسنیم استان مرکزی فرصتی داد تا خبرنگاران این خبرگزاری پای حرف های وی در موضوعات روز بنشینند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی در این گفت و گو که بیش از 120 دقیقه به طول انجامید با تشریح دیدگاه ها به تبیین آخرین مباحث روز کشور در حوزه های مختلف اجرایی پرداخت که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

تسنیم:یکی از موضوعات مناقشه برانگیز قراردهای مالی FATF است نظر شما در این باره چیست؟

رضایی: این قرارداد از بدو اعلام به عنوان یک موضوع غیرقابل قبول مطرح شد و تصمیم گیری در رابطه با اینکه سرانجام آن به کجا می رسد به شورای امنیت عالی سپرده شد، ابعاد این قرارداد کم و ناشناخته بود و سبب نگرانی آحاد مردمی شد که دغدغه منافع ملی را داشتند و اعتراضاتی به ویژه از سوی پدافند غیرعامل مبنی بر اینکه با این قرارداد داریم به افرادی اختیار نفوذ می دهیم که 100 درصد دشمن ایران هستند مطرح شد.

موضوع غیرقابل قبولی که وجود دارد این است که در کشوری اسلامی مانند ایران که همه ملت آن مسئول ادامه دادن راه امام خمینی(ره) و شهدا هستند مسئولانی وجود داشته باشند که برای جلب رضایت آمریکایی ها که دشمن اصلی کشور هستند بخواهند موضوع ذلت باری را بپذیرند و بنده توقع وجود مسئولی که حاضر به چنین کاری باشد را ندارم.

در این زمینه شورای عالی امنیت ملی وظیفه دارد بیشتر ایفای نقش کرده و با مصوباتی قاطع مانع این گونه رفتارها شود تا دیگر هیچ فردی در سفر به مناطق مختلف از چارچوب تعیین شده خارج نشود زیرا این موضوع برای ملتی که در راه رسیدن به استقلال و آرمان های خود بیش از 250 هزار شهید داده پذیرفتنی نیست ملت ایران هرگز در مقابل مسائلی این چنینی که شان کشور را زیر سوال می برد سکوت نمی کند بنابراین باید جلوی این مصوبات گرفته شده و از سپردن سرنوشت کشور به بیگانگان جلوگیری شود.

تسنیم:چرا امروز عده ای به دنبال تبدیل "ما می توانیم" که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید داشته به "ما نمی توانیم" هستند؟

رضایی: آنچه که به عنوان یک کلید واژه بسیار ارزشمند از امام خمینی(ره) به ملت ایران به ارمغان رسید فرهنگ "ما می توانیم" بود که تاکید داشتند این فرهنگ را سرلوحه کار خود قرار داده و با اعتماد به نفس به سوی استقلالی که شعار اصلی انقلاب بود بروند.

متاسفانه در سال های اخیر ضعف اعتماد به خودی، تزلزل فرهنگ "ما می توانیم" و توجه به قابلیت های دیگران در کشور تضعیف شد و یکی از دغدغه هایی که در قراردادهای نفتی وجود دارد نیز همین موضوع است که تمام دستاوردهای متخصصان داخلی را که در شرایط نابه سامان تحریم به قابلیت ها و پیشرفت های ارزشمندی رسیده اند نادیده گرفته و میدان های پیشرفت داخلی کشور به بیگانه سپرده می شود.

فرهنگ "ما می توانیم" زمانی از بین رفت که عنصر خودی را که تا دیروز روی میدان مورد نظر کار کرده و اطلاعات همه جانبه به دست آورده حذف کردیم و آن عنصر مجبور شده کارگر شرکت خارجی شود.

قابلیت متخصصان داخلی بسیار بالا است و این قابلیت در کشتی سازی بندرعباس و آن اسکله شناوری که متخصصان خود ما ساخته بودند به خوبی مشهود بوده و قابل تقدیر بود اما متاسفانه افرادی هستند که این قابلیت را نادیده می گیرند.

نمونه ای از فرهنگ "ما می توانیم" مربوط به زمانی است که شرکت ماموت در زمان تحریم ها کارها را نیمه رها کرد و رفت، ما در آن زمان شاهد عزم و اراده متخصصان و دانشمندان داخلی در رسیدن به خودکفایی و تولید بودیم.

قابلیت های متخصصان ما زمانی مشخص شد که شرکت ماموت در شرایط تحریم با تمسخر به ایرانی ها گفت ما می رویم ولی تمام پروژه های شما تعطیل می شود، مهندسان و تلاش گران کشور بسیج شدند و توانستند آن اسکله شناوری را که در انحصار شرکت ماموت بود بسازند و این کار سبب شد تا این شرکت بلافاصله برگشته و به التماس کند که خبر این اتفاق را منتشر نکنید تا انحصار آن از شرکت ما گرفته نشود آنجا بود که متخصصان ما توانستند دشمن را به خفت و ذلت بکشند.

ایران علاوه بر صنعت در صنایع دفاعی نیز دانشمندان بزرگی دارد که توانسته اند به دقیق ترین و پیچیده ترین دستاوردهای غربی ها دست پیدا کنند اما متاسفانه این دانشمندان از سوی برخی افراد در کشور نادیده گرفته می شوند.

با وجود اینکه دانشمندان داخلی ما در تمامی عرصه ها می توانند عملکرد موفقی داشته باشند اما باز هم چشم بعضی از مدیران به آمدن یک متخصص غربی است این یک نگاه غلط است باید به این نکته توجه داشت که خطر و زیان ورود یک متخصص غربی به کشور به مراتب بیشتر از هزینه هایی است که در قبال اشتباه یک متخصص و دانشمند داخلی پرداخت می شود.

تسنیم:نگاه شما به ضرورت توسعه توان دفاعی و موشکی کشور چیست؟

رضایی: یکی از اتفاقات تلخ دیگری که در این سال ها رخ داد حذف ردیف دفاعی توسط دولت در اصلاح لایحه بودجه بود که هیچ کشوری و هیچ انسان وطن دوستی چنین کاری نمی کند اما در کشور ما این اتفاق افتاد.

دشمن هر روز بیش از گذشته به دنبال کم کردن انگیزه های دفاعی ایران اسلامی است و سوال اینجاست که با وجود نقشه های دشمن برای تضعیف انگیزه دفاعی ایران چرا باید بودجه های دفاعی کم شود آیا این کار صرفا برای نشان دادن این است که بگویند به دفاع توجهی نداریم این موضوع از نظر بنده قابل قبول نیست و این کار سبب خوشحالی دشمنان می شود.

مسئولان کشور باید در نوع بیان و ادبیاتی که به کار می برند تجدیدنظر کنند البته اینکه مسئولان بخش دفاعی دستورات را از مقام معظم رهبری می گیرند و شجاعانه در حوزه دفاع پیش می روند و به هیچ دشمنی جرأت جسارت نمی دهند.

قوای مسلح تحت تدابیر فرماندهی کل قوا مقتدرانه در برابر دشمن ایستاده اند و مقتدرانه اجازه جسارت و تهدید به دشمن نمی دهند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس   قرارداد FATF راه نفوذ دشمن را تسهیل می کند

تسنیم:یکی از موضوعات مهمی که در کشور به وجود آمد موضوع حقوق های نجومی است نگاه شما در این باره چیست؟

رضایی: به اعتقاد بنده دولت این کار را با برنامه و تصمیم شفافی انجام داده و این موضوع مختص این 40 نفر نیست حقوق این افراد نجومی شده ولی واقعیت امر این است که دولت برای یک لایه ای از خود مزایایی قائل شده که الان این مزایا را می پوشاند طوری که خیلی از آنها جرأت گفتن حقوق خود را ندارند چرا که می دانند حقوقی که می گیرند غیرقابل قبول است.

در فضایی که فقر در کشور بیداد می کند دریافت حقوق 13 میلیونی مدیران دولتی منصفانه نیست و این امر نشان دهنده اشتباه دولت است که امروز در این رابطه حرفی برای گفتن ندارد زیرا دسته گلی است که خودش به آب داده و به همین سبب است که این مسائل به حوزه قضا کشیده نمی شود.

پرداخت حقوق های نجومی به برخی مدیران باید زیر سوال برود چون این امر تبعیض بوده و جای سکوت ندارد و قوه قضائیه باید خود در این رابطه اقدام کرده و وارد عمل شود.

یکی دیگر از مشکلات اجرایی ضوابط و روابط قومی و قبیله ای است که فاجعه انتصاب و روی کار آمدن افراد نالایق را به دنبال دارد همان اتفاقی که در ماشین سازی افتاد و فردی که هیچگونه تخصصی نداشت منصوب شد و حیثیت دولت را زیر سوال برد.

تسنیم:متاسفانه برخی به دنبال تحریف راه و مکتب امام(ره) هستند به عنوان نماینده مردم زادگاه امام(ره) تحلیلتان از این موضوع چیست؟

رضایی: وجود بغض و کینه از امام خمینی(ره) به عنوان شخصیت نخست و اسوه ای که در جهان اسلام و شیعه ظهور کرد و با دم مسیحاییش ملت هایی بسیاری را بیدار کرد و تهاجم به ایشان از سوی دشمنان اسلام به ویژه صهیونیسم امری طبیعی است.

اما همان طور که امام خمینی(ره) در زمان پیروزی انقلاب فرمودند «زلزله ای به وقوع پیوست که نتیجه آن نابودی اسرائیل است» دیدیم که با پیروزی انقلاب و ظهور حزب الله ابهت اسرائیل درهم شکست و این نشانگر این موضوع است که جهان استکبار در هر صحنه ای در تقابل با انقلاب سیلی می خورد.

این امری مسلم است که بغض و کینه دشمنان از امام خمینی(ره) هرگز کم نشود بنابراین تازیدن دشمنان طبیعی است و ما باید همواره از سیره امام(ره) الگو بگیریم، ایشان در دفاع از منافع اسلام و انقلاب با عزیزترین فرد زندگی خود نیز تعارف نداشتند و نمونه بارز آن تصمیم آن حضرت نسبت به عزل حسینعلی منتظری که حاصل عمرشان بود از قائم مقام رهبری بود که با قاطعیت عمل کرد.

محبوبیت امام خمینی(ره) به عنوان بنده صالح در قلب تمام آزادگان وجود دارد و فرهنگ و سیره و انقلاب اسلامی امام امت(ره) روز به روز در دنیا توسعه می یابد که بیداری اسلامی نسیمی از فرهنگ انقلاب اسلامی ایران بود و به طور قطع دشمنان از این برنامه به هیچ هدفی نمی رسند شاید فکر کنند که می توانند در ذهن نسل های جدیدی که آمده اند تردید ایجاد کنند ولی باید گفت فردی که خدایی شد حتما حفظ می شود و حتی نسل های آینده نیز امام خمینی(ره) را مورد توجه قرار می دهند.

گفت و گو از مبین جلیلی، سمیرا عیدی گل تپه ای

-براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

تهیه کننده: آناهيتا د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در خرابات طريقت ما به هم منزل شويم ««« »»» کاين چنين رفته‌ست در عهد ازل تقدير ماقرارداد FATF راه نفوذ دشمن را تسهیل می کند (2 عکس)


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آناهيتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : دشمن , نفوذ , تسهیل , FATF

مطالب مرتبط