20 قطعه شهاب سنگ جدید در موزه شهاب سنگ در نراق رونمایی می شود

20 قطعه شهاب سنگ جدید در موزه شهاب سنگ در نراق رونمایی می شود

شهردار نراق از رونمایی 20 قطعه شهاب سنگ تازه در موزه شهاب سنگ این شهر فردا با حضور پروفسور ایرج عشقی استاد زمین شناسی دانشگاه خن آلمان گزارش کرد.

محمود مرادی در مکالمه با خبرنگار فارس در اراک بیان داشت: فاز دوم احداث موزه شهاب سنگ کشورمان فردا با رونمایی از 20 قطعه شهاب سنگ تازه کلید خواهد خورد.

وی تصریح کرد: فردا در مهمانی ای با حضور پرفسور ایرج عشقی استاد زمین شناسی دانشگاه خن آلمان، اعضای مؤسسه زندگی کرد محیطی سبز فارس، اساتید دانشگاهی، دبیران تعلیم و پرورش و مسئولان کشوری و استانی 20 قطعه شهاب سنگ جمع آوری شده از سر تا سر جهان در تالار مدرسه معصومی محل اصابت شهاب سنگ نراق رونمایی خواهد شد.

شهردار نراق گفت: این شهاب سنگ ها نمونه های منحصر به فردی از شهاب سنگ از جمله شهاب سنگ های عطارد و ماه هستند که توسط پروفسور ایرج عشقی با مدد کانون علم و زمین فرانسه، موزه شهاب سنگ و آتشفشان آلمان جمع آوری شده است.

به نقل کرده وی این شهاب سنگ ها توسط کشورهای گوناگون به صورت امانت دائمی در اختیار موزه شهاب سنگ نراق قرار داده شده است.

محمودی ادامه داد: فاز نخست موزه شهاب سنگ کشورمان سال گذشته با رونمایی از 10 قطعه شهاب سنگ برای نخستین بار در کشور در شهر نراق اجرایی شد.

وی با بیان این که در این موزه هم اکنون هست ویترین به وجود آمده است، بیان داشت: تجهیز این موزه به نیروی انسانی، تجهیزات محافظتی و امنیتی شدید احتیاج دارد، چرا که ارزش سنگ های این موزه از طلا نیز بالاتر است.

به نقل کرده وی تکمیل فاز نهایی موزه به 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

شهردار نراق بیان کرد: کشورهای خارجی برای واگذاری نمونه شهاب سنگ ها به موزه نراق همکاری بسیار خوبی دارند، چرا که بیش از 40 سال بر روی شهاب سنگ نراق که در اختیار آنها بوده، کار علمی و مطالعاتی کرده اند، اما متأسفانه استان های کشور این همکاری ضروری را با مسؤولان موزه ندارند.

****نظرات شما مايه دلگرمى ماست****

نگارش توسط: آذرخش س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جلوه گاه رخ او ديده من تنها نيست ««« »»» ماه و خورشيد همين آينه می‌گردانند20 قطعه شهاب سنگ جدید در موزه شهاب سنگ در نراق رونمایی می شود


TT / 40 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : آذرخش س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : قطعه
برچسب ها : موزه , شهاب , رونمایی , نراق

مطالب مرتبط