قیمت کشمش تا هفته آینده افزایش می‎یابد/ دولت باید زودتر به این مسئله ورود می کرد

قیمت کشمش تا هفته آینده افزایش می‎یابد/ دولت باید زودتر به این مسئله ورود می کرد

نماینده مردمان ملایر در مجلس شورای اسلامی از مساعدت دولت نسبت به افزایش قیمت کشمش کشاورزان تا هفته آینده گزارش کرد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به این که شهرستان ملایر به عنوان قطب تولید انگور و کشمش در کشور به حساب مییاید بیان داشت: درآمد بسیاری از کشاورزان و باغداران شهرستان ملایر از تولید این محصول است.

وی با اشاره به این که در سال های گذشته محصول کشمش با قیمت پایینی از کشاورزان خریداری شده است اضافه کرد: با توجه به افت و خیزهای غیر قابل پاسداری قیمت این محصول ما به عنوان نمایندگان مردمان ملایر تصمیم گرفتیم تا پیگیری این مسئله را داشته باشیم.

نماینده مردمان ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به بارندگی های خوب امسال و تولید زیاد انگور و کشمش در ملایر باید کشاورزان ما کشمش خود را با قیمت منطقی بفروشند.

وی گفت: در این راستا بنده و دیگر نماینده مردمان ملایر از همان ابتدای ورود به کار نمایندگی به جد حالت تهیه کرد کشمش از کشاورزان را به عنوان یکی از اولویت های کاری خود گذاشته و این مسئله را پیگیری کردیم.

آزادیخواه با اشاره به پیگیری های انجام شده در این خصوص تصریح کرد: مکاتبه با شورای اقتصاد کشور، تشکیل چند جلسه با وزیر کشاورزی و معاونان او، تشکیل جلسه با مدیر جهاد کشاورزی استان و پیگیری های مکرر و صحبت در رابطه با حل معضل با استاندار و.. از جمله اقدامات ما در این زمینه بوده است.

وی بیان کرد: پیش از برداشت محصول نگاه کردیم دولت با توجه به مکاتبات و پیگیری های صورت گرفته دولت هیچ اقدام عملی را در این زمینه به انجام نرسانده است.

نماینده مردمان ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده در وقت برداشت محصول از باغات شهرستان ملایر از نزدیک با کشاورزان حرف زدم که کشاورزان از قیمت پایین کشمش گلایه مند بودند.

نماینده مردمان ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به گلایه کشاورزان مجدداً 40 روز گذشته نشستی با وزیر جهاد کشاورزی، رئیس تعاون روستایی کشور، مدیر جهاد کشاورزی استان و شهرستان تشکیل شد که در این زمینه وعده مساعدت و حمایت از کشاورزان و ارتقای قیمت کشمش توسط وزیر داده شد.

وی اضافه کرد: پس از گذشت سه هفته متاسفانه باز هم اقدامی صورت نگرفت و در تماسی دوباره با استاندار ایشان وعده پیگیری مسئله را دادند.

آزادیخواه یادآور شد: برای رفع مشکلریال بنده و یکی از نمایندگان اراک نامه ای را خطاب به رئیس جمهور تنظیم کردیم که مورد امضای 102 نماینده مجلس قرار گرفت و پس از تقدیم نامه به رئیس جمهور، ایشان دستور پیگیری و رفع معضل را صادر کردند.

وی اضافه کرد: نتیجه پیگیری ها این شد که دولت وعده مساعد داده تا هفته آینده نسبت به افزایش قیمت کشمش اقدامات نقش می داری به انجام رساند.

نماینده مردمان ملایر در خانه ملت خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی انتظار ما این بود که دولت زودتر از این نسبت به افزایش قیمت کشمش اقدامات ضروری را داشته باشد تا کشاورزان به دلیل نیاز مالی ناچار نشوند محصول خود را با گران بسیار پایین تر از قیمت قرار می داری بفروشند.

وی با اشاره به این که نمایندگان به عنوان وکیل و خدمتگذار کشاورزان باید حرف باغداران و کشاورزان ملایری را به گوش مسؤولان برسانند گفت: این ستم است که محصول کشاورز با گران پایین تر از قیمت قرار می داری به فروش برسد.

--- با تشکر از انتخاب شما ---

تهیه کننده : فرزين ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به قول مطرب و ساقی برون رفتم گه و بی‌گه ««« »»» کز آن راه گران قاصد خبر دشوار می‌آوردقیمت کشمش تا هفته آینده افزایش می‎یابد/ دولت باید زودتر به این مسئله ورود می کرد


TT / 84 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : فرزين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کشمش
برچسب ها : یابد , زودتر

مطالب مرتبط