قیمت نفت به 52.40 دلار افزایش یافت

قیمت نفت به 52.40 دلار افزایش یافت

قیمت نفت در بازارهای جهانی به دلیل کاهش تولید نفت چین و ذخایر نفت ایالات متحده و در عین حال تاکید اوپک بر کاهش تولید و همچنین کاهش اندک ارزش دلار با 72 سنت افزایش به بشکه ای 52.40 دلار رسید.

به گزارش گروه اقتصاد نگاه کن الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز حدود یک درصد افزایش کشف کرد و این افزایش ناشی از علامت هایی از کاهش تولید در چین و کاهش ذخایر نفت ایالات متحده عنوان شده است در عین حال تاکید اوپک در بیانیه ای در رابطه با کاهش تولیدش نیز سبب تقویت قیمت ها شد.

به نقل کرده تاجران، کاهش اندک ارزش دلار نیز از دیگر عوامل تقویتی بود چراکه این امر هزینه سوخت را برای کشورهای مالک دیگر ارزها کم هزینه می سازد و در نتیجه تقاضا بالا می رود.

هر بشکه نفت برنت با 72 سنت افزایش بشکه ای 52.40 دلار به فروش رسانده شد درحالی که نفت خام ایالات متحده با 76 سنت افزایش 51.50 دلار در هر بشکه معامله شد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان روز چهارشنبه گفت بازار نفت در پایان روند کاهشی قابل قبول قرار دارد چراکه عوامل بنیادی بازار در حال بهبود است و عرضه و تقاضا در حال متوازن سازی است.

وی از تولیدکنندگان غیراوپکی خواست کرد تا برای با ثبات سازی بازار یاری رسانند و ادامه داد که نقش آنها به اندازه اعضای اوپک اهمیت دارد.

تولید نفت چین 9.8 درصد کاهش کشف کرد و به روزانه 3.89 میلیون بشکه رسید که کمترین میزان در 6 سال گذشته و دومین کاهش بزرگ سالانه به حساب مییاید.

بر اساس گزارش آمریکن پترولیوم، ذخایر نفت ایالات متحده در هفته منتهی به 14 اکتبر 3.8 میلیون بشکه کاهش کشف کرد و به 467.1 میلیون بشکه رسید.

---- با تشکر از انتخاب شما----

تهیه کننده : بهناز ذ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز حسرت لب شيرين هنوز می‌بينم ««« »»» که لاله می‌دمد از خون ديده فرهادقیمت نفت به 52.40 دلار افزایش یافت


TT / 40 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : بهناز ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دلار
برچسب ها :

مطالب مرتبط