لایحه «نظام جامع انتخابات» طبق سیاست های ابلاغی رهبری ارائه شود

لایحه «نظام جامع انتخابات» طبق سیاست های ابلاغی رهبری ارائه شود

نماینده مردم تهرا ندر مجلس گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات توسط رهبر انقلاب، از رئیس‌جمهور تقاضا دارم لایحه نظام جامع انتخابات را به مجلس ارائه کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 28 مهر) پارلمان اظهار کرد: مهمترین مسئله کشور تعارضات و اختلافات حاکم بر فضای سیاسی کشور است.

وی ادامه داد: گویا چنین تقسیم کار شده است که برخی از مقامات و نهادها به کار و فعالیت بپردازند و برخی در رفتار شبه اپوزوسیون به انتقاد و تخریب بپردازند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه این رویه به ناامیدی و یاس جامعه می انجامد، تصریح کرد: در نهایت این رویه در کشور به فروپاشی اجتماعی می انجامد بنابراین ما نیاز به گفت وگو داریم.

حجت الاسلام مازنی ادامه داد: ما در کشور نیاز به گفت وگو در جهت یکپارچگی و و هماهنگی در حاکمیت و نیل منافع ملی و همچنین کار آمدی بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران داریم.همچنین به گفت وگو برای مقابله جدی با فساد سازمان یافته، فقر، فاصله شدید طبقاتی، بیکاری، محیط زیست، معضلات فرهنگی و آسیبهای اجتماعی نیاز داریم.همچنین برای همدلی و هماهنگی بین اقوام مذاهب ایرانی و در جهت انسجام ملی نیز نیاز به گفت وگو داریم.

وی با بیان اینکه گفت وگو چاره دردهای مزمن اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی سیاسی است، گفت: برای پیشگیری مخالفتهای مدنی جوانان نیاز به گفت وگو داریم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه پیشنهاد می دهم طرح گفت وگو ملی را در پارلمان کلید بزنیم، تصریح کرد: گفت وگوی ملی را از مجلس به سایر بخشهای جامعه تسری دهیم تا از طریق تریبونها به جای تقابل با هم گفت وگو کنیم.

مازنی به مبانی این طرح اشاره کرد و گفت: قانون اساسی، اندیشه امام خمینی(ره)، سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری از جمله مبانی این طرح است.

وی به اهداف این طرح نیز اشاره کرد و گفت: شناسایی موارد اختلاف و اشتراک نظر در نحوه اداره کشور از دیدگاه نحله های مختلف سیاسی و اجتماعی، کمک به حل مشکلات مردم و رشد و پیشرفت و تعالیب نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله اهداف این طرح است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات توسط رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهور تقاضا دارم در چارچوب این سیاست ها و بر اساس اصل انتفاع همگانی و پرهیز از تفسیرهای ناصواب، هرچه سریع تر لایحه نظام جامع انتخابات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند و با همراهی و همکاری نهادهای ذی ربط نظام معیوب انتخابات کشور را اصلاح کنیم.

وی افزود: همچنین از آقای رئیس جمهور انتظار داریم روند اصلاح و ترمیم کابینه را در جهت جوان سازی و تبدیل نیروهای پروسه ای به پروژه ای هرچه سریع تر به خصوص در بخش های اقتصادی آغاز کند.

مازنی در پایان گفت: از دلاوران بسیج و سپاه به ویژه سپاه قدس در کمک و یاوری مردم مظلوم منطقه و مقابله با گروه تروریستی داعش سپاسگزارم و از سرداران عرصه دیپلماسی که زمینه گفت وگو و تعامل با نظام بین الملل را فراهم ساختند، قدردانی و تشکر می کنم.

__________________________________

گردآوری از: فرشته ق.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بسوخت حافظ و کس حال او به يار نگفت ««« »»» مگر نسيم پيامی خدای را ببردلایحه «نظام جامع انتخابات» طبق سیاست های ابلاغی رهبری ارائه شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرشته ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : ارائه , رهبری , جامع , لایحه , ابلاغی

مطالب مرتبط