لزوم توجه به ارتقای کیفیت محصولات تولید شده در برنامه ششم توسعه/ کمک خراسان رضوی به افزایش سهم ایران در غذای حلال جهان

لزوم توجه به ارتقای کیفیت محصولات تولید شده در برنامه ششم توسعه/ کمک خراسان رضوی به افزایش سهم ایران در غذای حلال جهان

رئیس سازمان ملی استاندارد به لزوم توجه به ارتقای کیفیت محصولات تولید شده در برنامه ششم توسعه تأکید کرد و توجه به این امر را در برخی از بندهای برنامه ششم توسعه برنامه‌ریزی‌شده برشمرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، نیره پیروزبخت امشب در حاشیه مهمانی روز ملی استاندارد در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم حرکت چرخه مالی کشور در مسیر استاندارد بیان داشت: این امر قادر هست در همه زمینه های جامعه همچون صنعت، تولید و صادرات موردتوجه قرار گیرد.

وی با ابراز خرسندی نسبت به توجه مخصوص شورای مناسب استاندارد به کیفیت محصولات تولیدی نقل کرد: توجه به ارتقای کیفیت در محصولات گوناگون تولیدی در برنامه ششم توسعه نیز لازم بوده که خوشبختانه این امر در برخی از بندهای برنامه توسعه مذکور، برنامه ریزی شده است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: تشکیل پرونده های قضایی و ارجاع آن به مقام قضایی در پنج سال اخیر در قالب برخورد محکم و قانونی متخلفان جعل نشان استاندارد بر اساس قانون صورت گرفته که علاوه بر نتایج قابل توجه در این راستا، سودجویی افراد نیز کاهش داشته است.

پیروز بخت به لزوم توجه به مسؤولیت انسانی و وجدانی در بخش استاندارد تأکید کرد و نقل کرد: علاوه بر این که سیستم های گوناگون حضور فعال در عرصه همکاری با سازمان ملی استاندارد داشتند، توجه به مسؤولیت انسانی و وجدانی قادر هست محصول سالم و با استانداردی را در اختیار مردمان گذارد.

وی با اشاره به این که دقت نظر بیشتر در استاندارد بودن کالاهای صادراتی لازم است، ادامه داد: توجه مخصوص به دو موضوع استاندارد و حلال بودن محصول به دلیل صادر شدن آن از کشورمان به عنوان یک کشور اسلامی لازم است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با ابراز خرسندی نسبت به اعتبار مخصوص نشان ملی استاندارد کشورمان در سطح دنیا اضافه کرد: باوجوداینکه بیش از 2 هزار میلیارد دلار سهم غذاهای حلال در دنیا بوده اما کشور ما سهم اندکی در این بخش دارد و در این راستا خراسان رضوی با توجه به قطب صنعت کشاورزی و تنوع غذایی قادر هست به سازمان ملی استاندارد در ارائه گواهینامه های نگاه کن المللی غذای حلال و افزایش سهم کشور در این بخش یاری رساند.

__________________

تهیه و تدوین: رها ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ تو اين سخن ز که آموختی که بخت ««« »»» تعويذ کرد شعر تو را و به زر گرفتلزوم توجه به ارتقای کیفیت محصولات تولید شده در برنامه ششم توسعه/ کمک خراسان رضوی به افزایش سهم ایران در غذای حلال جهان


TT / 56 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : رها ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حلال
برچسب ها : محصولات , رضوی , ایران , برنامه , ارتقای

مطالب مرتبط