لزوم نهادینه کردن ورزش همگانی در بویین زهرا/ بیش از 4 هزار ورزشکار بویین زهرایی بیمه هستند

لزوم نهادینه کردن ورزش همگانی در بویین زهرا/ بیش از 4 هزار ورزشکار بویین زهرایی بیمه هستند

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویین‌زهرا به چشم‌انداز آینده ورزش شهرستان بویین‌زهرا برای برنامه‌ریزی در زمینه استعداد‌یابی در سطح کشور و خارج از آن اشاره کرد و گفت: نهادینه کردن ورزش همگانی در این شهرستان ضروری و ضوروری است.

خیرالله فخاری امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در بویین زهرا با ابراز تأسف نسبت به برخی از مریضیها از جمله دیابت که متأسفانه استان قزوین در رتبه اول این بیماری قرار دارد، بیان داشت: فرهنگ سازی ورزش در خانواده ها گامی تٲثیرگذار در زمینه جلو گیری از این مریضیها است.

وی با تبریک هفته تربیت بدنی به اهمیت ورزش در تندرست زندگی افراد اشاره کرد و اضافه کرد: نخستین هدف ورزش ایجاد شادمانی و شادابی در افراد است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویین زهرا با بیان این که عقل سالم در بدن سالم است، ادامه داد: ورزش باید جزو سبد کالای خانواده ها قرار گیرد همان گونه که در بدو اسلام هم به انجام ورزش از جمله سوارکاری ،تیراندازی و شنا پیشنهاد داده شده است.

فخاری مطرح کرد: توفیقات حاصل شده در یک سال اخیر بسیار مطلوب بوده، طوری که آمار بیمه شدگان در سال جاری، 4 هزار و 300 نفر بوده است و این آمار نسبت به سال گذشته که تعداد آن 3 هزار نفر بوده، رشد مطلوب و قابل توجهی به همراه داشته است.

وی همچنین به اهمیت ورزش در حوضه روستایی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به این که روستاها جمعیت قابل توجهی از شهرستان را تشکیل می دهد، به وجود امکانات در حوزه های روستایی باید بیش از پیش اهمیت داده شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویین زهرا مطرح کرد: این شهرستان در حوزه روستایی در بر می داری مقام اول است از جمله گام های تٲثیرگذار در این راستا انتصاب مسؤولان و شورای روستا به عنوان رابط نگاه کن روستاها و اداره تربیت بدنی است.

فخاری اضافه کرد: خوشبختانه تمام روستاها در بر می داری اقلام ورزشی بوده، همچنین 6 پروژه جدیدالتعریف در کمیته برنامه شهرستان بویین زهرا برای بخش های روستایی انتخاب شده که شامل روستاهای (قشلاق، خیارج، تزرک، خونان و زین آباد) است.

* وجود 30 هیأت ورزشی فعال در بویین زهرا

وی از وجود 30 هیأت ورزشی فعال در شهرستان بویین زهرا و 40 هیأت ورزشی فعال در شهرهای شال، رامند و دانسفهان گزارش کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویین زهرا همچنین به کسب عناوین قهرمانی این شهرستان در سطح کشور اشاره کرد و گفت: کسب مقام اول در حوزه ماه تیر و کمان که به میزبانی شهر زنجان به انجام رسانده شد، از سوی دو کماندار شهرستان بویین زهرا، سجاد مجیدی و علی نادری کسب شد.

فخاری بیان کرد: انتخاب هدیه جلیلی در مرحله استعدادیابی تیم ملی در رشته بدمینتون و فراخوان به تیم ملی در دو دوره متوالی، اعزام زنان شناگر شهرستان بویین زهرا برای مسابقات کشوری، عنوان قهرمانی تیم فوتسال طلایه داران در استان قزوین، عنوان قهرمانی تیم عصمت آباد در اردوهای بسیج از افتخارات ورزش این شهرستان است.

این مسؤول ورزشی به حالت مطلوب شهرستان بویین زهرا در حوزه زیرساخت های ورزش اشاره و خاطرنشان کرد: این شهرستان میزبان مسابقات ماه تیر و کمان بود که از استان های گوناگون در این دوره شرکت کردند و این مسابقات در سطح مطلوبی به انجام رسانده شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویین زهرا گفت: همچنین این شهرستان میزبان یک دوره مسابقات والیبال نوجوانان استان قزوین بوده که تیم والیبال بویین زهرا در این مسابقات به عنوان قهرمانی دست کشف کرد.

فخاری به چشم انداز آینده ورزش شهرستان بویین زهرا برای برنامه ریزی در زمینه استعداد کشف کنی در سطح کشور و خارج از آن اشاره کرد و اضافه کرد: نهادینه کردن ورزش همگانی در این شهرستان ضروری و ضوروری است.

وی در ادامه از مسؤولان شهرستان بویین زهرا از جمله فرماندار، شورای شهر، تعلیم و پرورش، سپاه مدافعان که در تعامل با هم کلکسیون ورزش این شهرستان را در راستای رسیدن به اهداف خود کمک می کنند، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

---انتها---

تهیه کننده : آوا ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از هر طرف که رفتم جز وحشتم نيفزود ««« »»» زنهار از اين بيابان وين راه بی‌نهايتلزوم نهادینه کردن ورزش همگانی در بویین زهرا/ بیش از 4 هزار ورزشکار بویین زهرایی بیمه هستند


TT / 67 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : آوا ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : بیمه
برچسب ها : همگانی , زهرایی , ورزشکار , بویین

مطالب مرتبط