لیست خوراکی های توصیه ای برای گیاهخواران (9 عکس)

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران

شاید برای ما مردم کشورمان انتخاب گیاهخواری سخت باشد. تقریبا 90 درصد غذاهای باستانی با گوشت سفید و قرمز تهیه میشوند. این مسئله قادر هست عشاق قرمه سبزی را دچار تردید کند اما نگران نباشید، قرمه سبزی را می توان با گوشت سویا یا فرآورده های غیر گوشتی دیگر هم درست کرد.
هفته نامه همشهری جوان: شاید برای ما مردم کشورمان انتخاب گیاهخواری سخت باشد. تقریبا 90 درصد غذاهای باستانی ا با گوشت سفید و قرمز تهیه میشوند. این مسئله قادر هست عشاق قرمه سبزی را دچار تردید کند اما نگران نباشید، قرمه سبزی را می توان با گوشت سویا یا فرآورده های غیر گوشتی دیگر هم درست کرد اما چنانچه باز هم نگران سیر کردن خود با سبزیجات هستید، دغدغه را کنار قرار بدهید. منوی غذاهای گیاهخواران ما، شما را از دغدغه در می آورد.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩
ساندویچ ها

همبرگرها و چیکن ها تنها ساندویچ های جهان نیستند. شما می توانید با کمی تخیل و خلاقیت، ساندویچ های طعم داری تهیه کنید. چنانچه پنیر و تخم مرغ هم در لیست غذاهای شما نیستند، نگران نباشید، هنوز می توانید ساندویچ بخورید. البته به مکان گوشت می توانید از سویا که پروتئین گیاهی دارد بهره گیرید و باز هم همبرگرهای خوشمزه درست طبخ بکنید.

ساندویچ پنیر: تهیه کردن ساندویچ پنیر راحت است و وقت زیادی از شما نمی گیرد. فقط کافی است از سوپرمارکت نزدیک خانه تان یک بسته نان که با آرد کامل تهیه شده تهیه بکنید و با یک قالب پنیر، گوجه فرنگی، گردو و بادام یک ساندویچ خوشمزه تهیه کنید. حتی می توانید از تخم مرغ هم بهره گیرید و یک ساندویچ پنیر و تخم مرغ بسازید.

ساندویچ سبزیجات: انواع سبزیجاتی که با هم همخوانی دارند مثل کدو، قارچ و فلفل دلمه ای قادر هست جزو ساندویچ شما باشد. مواد را با هم طبخ بکنید، با ادویه ها مزه دارش کنید و پس از پخت در نان بپیچید و خورید.
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران
سمبوسه: سبزیجات معطر و سیب زمینی پخته مواد تشکیل دهنده سمبوسه هستند. پس ترکیب سفت و معطر را در نان بپیچید، تفت دهید و از طعم آن صفا بکنید.خورش ها

شما می توانید از خورش ها یا همان خوراک های سبزیجات برای سیر کردن خود بهره گیرید.

خورش به: آلوی خورشی، به، روغن، شکر، آب لیمو، رب، گوجه فرنگی و دارچین جزو مواد تشکیل دهنده خورش به است. خورش به مثل انواع خورش های ایرانی تهیه میشود و برای طعم دار کردن آن می توانید با کم و بالا بردن میزان شکر و آبلیمو، ترش و شیرینی غذا را تنظیم کنید. البته خورش به بیشتر با مرغ سر سفره آورده میشود ولی می توانید آن را بدون گوشت هم خورید.
تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران
خوراک سبزیجات: انواع سبزیجات مثل ذرت، لوبیا سبز، نخودفرنگی، جعفری و حتی گشنیز قادر هست در قابلمه خوراک تان ریخته شود. خوراک سبزیجات تند، با آب کم قادر هست شما را در طول ر وز شاداب نگه دارد.پلوها

به جز خوردن خورش ها با برنج می توانید پلوهای زیادی هم به کمک سبزیجات تهیه کنید.

لوبیاپلو: لوبیاپلوی گیاهی ما درست مثل لوبیاپلوهای متداولی تهیه میشود با این تفاوت که گوشت از لیست غذایی کنار زده شده و مکان آن را بادمجان تفت داده ورقه ای گرفته است. شما می توانید به مکان گوشت از قارچ هم بهره گیرید.
تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران
هویچ پلو: شیوه پخت هویچ پلوی گیاهی فرقی با هویچ پلوهای متداولی ندارد. هویچ و پیاز به اضافه سویا مواد اولیه هویچ پلوی گیاهی هستند، البته می توانید از برنج شیرین تان بدون حضور سویا هم صفا بکنید.


آش ها

تهیه کردن آش ها یکی از علایق گیاهخواران است. آش ها پر از حبوبات و انواع سبزیجات هستند.

آش رشته: نخود، لوبیا، عدس، رشته آش، جعفری، گشنیز، چغندر و تره مواد تشکیل دهنده آش رشته هستند. تهیه کردن آش رشته راحت است و به عنوان یک غذای کامل قادر هست انرژی روزانه شما را تامین کند.
تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران
آش خیار: خیار چنبر، بلقور، کشک، دوغ، نخود و زردچوبه مواد آش خیارند. این آش ویژه تابستان است و هارمونی رنگ زرد و سبز کاسه آش تان را شبیه یک تابلوی نقاشی زنده می کند.سالادها

تقریبا تمامی سالادها از سبزیجات تهیه میشوند پس حداقل درباره سالادها نگران نباشید.

سالاد میوه: سیب جدید، کیوی، آناناس، طالبی و انبه قادر هستند مواد تشکیل دهنده سالاد میوه شما باشند. کافی است پس از شستن میوه ها با مایع ویژه شستشوی سبزیجات، بنشینید و با حوصله آنها را در قطعه های منظم تهیه کند کنید. برای این کار می توانید از چاقوهای ویژه که شکل های گوناگونی دارند بهره گیرید. نتیجه نهایی سالاد میوه همیشه رضایتبخش است، هم خوشمزه و هم قادر هست خوشگل و چشم نواز باشد.

سالاد سبزیجات: برای تهیه کردن سالاد سبزیجات دست تان باز است؛ می توانید از انواع سبزیجات خام و پخته مثل گوجه فرنگی، کلم بروکلی، جعفری، فلفل دلمه ای و هویج بهره گیرید. سالاد سبزیجات هم زیاد وقت نمی برد و به عنوان چاشنی می توانید از انواع پنیرها، روغن کنجد و زیتون، سرکه، کنجد خام، گردوی پودر شده یا تکه های نان تست و تخم مرغ پخته بهره گیرید.
تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران


سوپ ها

دیدتان را وسیع تر کنید. به سوپ ها می توان به چشم یک قول غذایی کامل هم دید.

سوپ گاز بزن: سوپ گاز بزن برخلاف غذاهای دیگر لیست ما وقت بیشتری برای طبخ نیاز دارد ولی سبک است و باعث می شود شما مدت وقت بیشتری سیر بمانید. برای اینکه سوپ گاز بزن با سرعتتر تهیه شود، می توانید از جوهای پرک شده بهره گیرید که زودتر طبخ میکنند. چنانچه می توانید از لبنیات هم بهره گیرید. بهره گیری از شیر و خامه باعث خوشمزه شدن سوپ تان می شود.

سوپ سبزیجات: برای سوپ سبزیجات ضروری نیست کار ویژه ای به انجام رسانید. تمام سبزیجات مثل لوبیا سبز، گوجه فرنگی، کلم بروکلی و جعفری و قارچ را در قابلمه می ریزید، قابلمه را پر از آب می کنید و می روید پی کار خودتان. پس از یکی دو ساعت سوپ سبزیجات تان آماده است.
تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران


کوکوها

جزء طلاق ناپذیر کوکوها تخم مرغ است. چنانچه در مدل گیاهخواری که برگزیده اید، قادر نیستید از تخم مرغ بهره گیرید، نگران نباشید. می توانید از قالب هایی که در پخت و پز بهره گرفته میشود با آبپز کردن کوکو با آردهای سفید و سوخاری برای ساختن کوکو بهره گیرید.

کوکوی سبزیجات: انواع سبزیجات مثل کدو تنبل، لوبیا سبز و کدو قادر هستند جزء مواد عمده کوکوی شما باشند. حتی می توانید چندتا از سبزیجات مثل کدوو و بادمجان را با هم ترکیب و تهیه کند کنید و یک کوکوی سبزیجات تهیه کنید. به جز انواع سبزیجات و تخم مرغ که جزء عمده کوکو هستند، می توانید از سویای طبخ شده و خوب چرخ شده، فلفل دلمه ای و انواع پنیرها برای تهیه کردن یک کوکوی سبزیجات بهره گیرید.
فقط مراقب باشید که زیاد از روغن بهره نگیرید که باعث می شود غذای تان سنگین شود. برای اینکه غذای تان چرب نشود و در عین حال خوشمزه هم باشد، می توانید از فر اجاقتان بهره گیرید یا کوکوی تان را در تابه های رژیمی طبخ بکنید.
تصویر و عکس شماره 8 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران
کوکوی حبوبات: عدس و لوبیا چشم بلبلی قادر هستند مواد تشکیل دهنده کوکو باشند. کوکوهای جانداران معمولا نیازی به تخم مرغ ندارند ولی برای اینکه کوکو وا نرود، می توانید از پنیر برای چسباندن کوکو بهره گیرید.

فلافل: عشاق فلافل نگران نباشید. شما به آسانی می توانید فلافل بخورید. در فلافل ها که از تخم مرغ بهره گرفته نمیشود پس خیال تان راحت باشد و فلافل های آتشین را بر بدن بزنید.


پوره ها

پوره ها در دسته غذاهای مددی قرار می گیرند. پوره ها سبک هستند و قادر هستند پیش غذاهای عالی ای باشند.

پوره سبزیجات: پوره کدوتنبل با هل جدید، پوره اسفناج و پوره سیب زمینی قادر هستند گزینه های عالی ای برای پوره های سبزیجات باشند. برای اینکه یک پوره سبزیجات خوب داشته باشید، باید سبزیجات را با آب طبخ بکنید و بعد که خوب پخته شد، آب آن را بگیرید و خوب تهیه کند یا له کنید. بعد دوباره اخرخنده و فلفل، روغن زیتون یا روغن کنجد و کره آنها را طبخ بکنید. برای اینکه آگاهی بدارید پوره تان آماده است، نگاه بکنید پوره تا چه اندازه نرم و بدون آب است. برای تشخیص این کار هم می توانید قاشق را روی آن قرار بدهید تا نگاه بکنید که رد قاشق بر روی آن می ماند یا نه.
تصویر و عکس شماره 9 ⇩
تصویر و عکس لیست غذاهای توصیه ای برای گیاهخواران
پوره حریره بادام: آرد برنج، شیر، عسل یا شکر و پودر بادام مواد تشکیل دهنده این پوره هستند. شما پیش از اینکه دندان دار شوید و قدرت گوشت خوردن یابید، لذت چشیدن طعم ها را با این پوره شروع کرده اید.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد-

تهیه کننده: شاهين م.

غذاهای گوناگون در بخش طرز تهیه انواع غذا سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محتسب شيخ شد و فسق خود از ياد ببرد ««« »»» قصه ماست که در هر سر بازار بماندلیست خوراکی های توصیه ای برای گیاهخواران (9 عکس)


TT / 320 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : شاهين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : گیاهخواران
برچسب ها : لیست

مطالب مرتبط