لیپی به ورزشگاه آزادی می آید؟

لیپی به ورزشگاه آزادی می آید؟

رسانه‌های ایتالیایی از تغییر برنامه سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا و توافق او با مسئولان فدراسیون فوتبال چین برای هدایت تیم ملی این کشور خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارچلو لیپی در آستانه بازگشت به چین قرار دارد تا برای دومین بار مربیگری در فوتبال این کشور را تجربه کند. البته این بار هدف او از بازگشت به چین هدایت یکی دیگر از تیم های سوپرلیگ چین نیست، بلکه او می خواهد هدایت تیم ملی این کشور را که در حال حاضر بدون سرمربی است، بر عهده بگیرد.

تیم ملی چین در چهار بازی خود در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در قاره آسیا سه شکست داشته و تنها یک تساوی گرفته است و همین موضوع سبب شد که گائو هونگبو از سرمربیگری چینی ها استعفا کند.

اکنون گزارش هایی در رسانه هایی ایتالیایی منتشر شده مبنی بر اینکه مارچلو لیپی به زودی هدایت تیم ملی چین که یکی از رقبای ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 است و در تاریخ هشتم فروردین سال آینده میهمان ایران خواهد بود، برعهده می گیرد.

لیپی 68 ساله که سال 2006 به همراه تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی شد، در فاصله سال های 2012 تا 2014 سرمربی تیم گوانگژو اورگراند چین بود و به همراه این تیم افتخاراتی همچون سه قهرمانی در سوپرلیگ چین، یک قهرمانی در جام حذفی این کشور و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در فصل 13-2012 کسب کرد.

به گزارش نشریه کوریره دلواسپورت، برنامه قبلی لیپی برای آینده کاری اش بازگشت به چین برای هدایت دوباره گوانگژو اورگراند است که بعد از رفتن او دچار اُفت شده است، اما مسئولان فدراسیون فوتبال چین توانسته اند سران باشگاه گوانگژو را متقاعد کنند که اجازه دهند لیپی هدایت تیم ملی این کشور را برعهده بگیرد.

به نوشته کوریره دلواسپورت، توافقات اولیه میان لیپی و فدراسیون فوتبال چین حاصل شده است و طرفین در انتظار اعلام رسمی آغاز همکاری شان هستند.

-------------------------------------

تهیه و تدوین : به‌آفرين ژ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه باشد ار شود از بند غم دلش آزاد ««« »»» چو هست حافظ مسکين غلام و چاکر دوستلیپی به ورزشگاه آزادی می آید؟


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : به‌آفرين ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : ورزشگاه , لیپی

مطالب مرتبط