ماجرای عروسی نسیم ادبی و شریک زندگی هنرمندش + تصویر و عکس

ماجرای ازدواج نسیم ادبی و همسر هنرمندش + عکس

نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی

با نسیم ادبی بازیگر خوب و شناخته شده عرصه تئاتر و همسرش ابراهیم اثباتی موزیسین گپی صمیمانه داشتیم که ارائه می دهیم خواندن آن را از دست ندهید.
ادبی همچنین امسال کامیاب شد جایزه خوب ترین بازیگر فستیوال تئاتر فجر را گیرد. اما آنهایی که بیشتر به جهان تصویر علاقه دارند این بازیگر جوان را با فیلم های سینمایی و البته سریال محبوب «شهرزاد» می شناسند؛ سریالی که این روزها حسابی مکانش را در دل مردمان گشوده و کمتر کسی است که داستان های جذاب آن را دنبال نکند.

میزبان نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی شدیم و گپ و گفت جالبی با این زوج هنرمند داشتیم که به نقل کرده خودشان هرچند خیلی درگیر کارشان هستند اما با کار تفریح می کنند و از این شرایط رضایت دارند. این مکالمه ی شنیدنی را با زوج محبوب عالم بازیگری و موسیقی از دست ندهید.


آشنایی هنری ما

نسیم ادبی:برای بازی در تئاتر «شمس پرنده» به کارگردانی زن پری صابری فرا خوانده شدم و ابراهیم هم برای ساخت موسیقی در همان تئاتر شراکت کرد و آشنایی اولیه مان به این صورت بوجود آمد. مدتی گذشت و قرار شد تئاتر «آنتیگونه» به کارگردانی زن صابری در ایتالیا روی صحنه برود و من و آقای اثباتی در این سفر کاری همسفر شدیم که همین سفر باعث شد بیشتر یکدیگر را بشناسیم. آشنایی مان به سال 80 برمی گردد و هفت سال است که با هم ازدواج کرده ایم.

عکس شماره 1 ⇩

شناخت پیش از ازدواج پیش نیاز است

نسیم ادبی:به شناخت پیش از ازدواج معتقدم؛ البته آگاهی میدارم همه چیز را نمی توان تا پیش از رفتن زیر یک سقف رفتن در رابطه با طرف مقابل فهمید چون تا وقتی شما زیر یک سقف نرفته اید فرصتی برای آن که خودتان را به صورت کامل ابراز کنید و نمایان کنید نمییابید اما قطعا شناخت پیش از ازدواج بسیار نقش می دارد چون دوطرف قادر هستند با علایق و سلایق هم آشنایی پیدا کنند و روحیات یکدیگر را تا حدی بشناسند که خیلی اهمیتی می دارد.

ابراهیم اثباتی:آشنایی پیش از ازدواج مثل دروس پیش نیاز دانشگاه است. یک سری دروس را طی میکنید و آگاهی داشتن در رابطه با آنها باعث می شود برای درس های بعدی کمتر در چالش بیفتید. یک سری شناخت و سبک و سنگین کردن ها در این زمان ایجاد میشود که قادر هست در زندگی تان به کمک شما بیاید. درواقع تجربه هایی که دو طرف در این زمان کسب می کنند به وقتی که زیر یک سقف می روند یاری میرساند تا از خواسته و روحیات هم شناخت بیشتری داشته باشند و در نهایت به درک درست تری از زندگی مشترک شان برسند.

چرا با همسرم مزدوج شدم

نسیم ادبی:ابراهیم روحیه ای دارد که من همیشه خیلی دوست داشته ام. ایشان بسیار آدم گیراای در جمع هاست و از یاری رساندن به دیگران لذت می برد. در هر جمعی حاضر باشد، همه دوست دارند با او صحبت و درددل کنند. حتما شما هم با شخصیت هایی که در جمع ها حضوری گرم دارند، آشنا هستید؛ ابراهیم یکی از همین آدم هاست. او به حرف های همه گوش می کند و سعی می کند تا حد توان به دیگران یاری رساند. ابراهیم شخصیت بسیار حمایتگری دارد و خیلی اهل خانواده و خانواده دوست است.

از همه مهم تر این که ابراهیم اعتقاداتی دارد که به آنها پایبند است که این برای من خیلی جالب است. من انسان هایی را که روی عقایدشان پایبند و ثابت قدم هستند، دوست دارم و به نظرم این ویژگی خیلی اهمیت دارد. شخصا قادر نیستم به آدم هایی که هیچ اعتقادی در زندگی شان ندارند و به هیچ چیزی اهمیت نمی دهند، اعتماد کنم چون مییاندیشم انسان های بی ثباتی هستند.

ابراهیم معاشرتی و خونگرم است و ما حرف های زیادی برای گفتن با هم داشتیم و داریم و از همان ابتدای آشنایی مان حس کردم می توانم خیلی چیزها از او بیاموزم و واقعا هم از زمان آشنایی مان تا به حال خیلی چیزها از او آموخته ام و هرگز احساس تنهایی نکرده ام. از همان زمان آشنایی مان هم چنین حسی را داشتم؛ این که می توانم با او درددل و حرف زنم و در کنارش حس خوبی داشته باشم.

ابراهیم اثباتی:نسیم جان خیلی به من لطف دارند. من مییاندیشم امکان می دارد دو روح به هم برسند و نسبت به هم کشش داشته باشند. شما طبیعتا در زندگی و روابط اجتماعی تان به افراد بسیاری برخورد می کنید اما کسی را قادر هستید دوست داشته باشد که با حضورش به شما تلنگری بخورد و موج و هیجانی در وجودتان به وجود آید که تداومش براساس خصوصیات و خلقیات طرف مقابل تان باشد. چنین حسی قادر هست برای تان جاذبه خلق کند و به سمت آن فرد گرایش یابید.

من هرقدر بیشتر با نسیم معاشرت و رفاقت داشتم بیشتر حس می کردم او مرا از نظر احساسی و روحی کامل می کند. هیجاناتی در روح نسیم وجود دارد که مییاندیشم اصلا دلیل موفقیتش در هنرپیشگی هم همین هیجانات باشد. این شور و شوق و هیجان برای من که شاید سکون بیشتری دارم خیلی پرکشش بود. احساس کردم قادر هستیم مکمل یکدیگر باشیم و خدا را شکر باهم هماهنگ شدیم.

عکس شماره 2 ⇩
عکس داستان ازدواج نسیم ادبی و همسر هنرمندش + عکس

جهان موزیسین ها خوشکل است

ابراهیم اثباتی:از سال 73 به صورت حرفه ای برای تئاتر موسیقی فعالیت میکنم. عاشق فضاهای دراماتیک هستم و تا الان برای نزدیک به 60 تئاتر موسیقی ساخته ام. یک گروه موسیقی هم به سرپرستی و آهنگ سازی خودم دارم که تا دوسال پیش «وصل یار» نام داشت ولی به تازگی نام تازه ای برای آن برگزیده ایم که هنوز مجلسی نشده است.

نسیم ادبی:شغل ابراهیم را خیلی دوست دارم و مییاندیشم جهان موزیسین ها خیلی خوشکل است. جهان آنها با جهان ما هنرپیشگان تفاوت کردهد. من شاید تا پیش از ازدواجم خیلی به این تفاوت ها نمیاندیشیدم اما از وقتی با ابراهیم زندگی مشترک مان را شروع کرده ایم بیشتر با حال و هوای فرزندهایی که در این رشته کار میکنند آشنایی پیدا کرده ام چون رفت و آمدم با این افراد بالا برده شده است. من حتی مدتی در گروه «وصل یار» به عنوان همخوان مشارکت میداشتم.

کلا جهان بچه های موزیسین با جهان ما تفاوت کردهد. منظورم از تفاوت این نیست که آنها بهترند یا ما؛ این تفاوت را وقتی هر دو عالم هنرپیشگی و موسیقی را بشناسید، بهتر درک می کنید. جالب این که دو هنر خیلی به هم مربوطند و شاید حتی قادر باش گفت بدون هم کامل نمی شوند. به نظر من هنرمندان فعال در موسیقی تودار، خوددار و آرام هستند اما هنرپیشگان پرهیجان تر و برونگرا تر هستند.

موسیقی کلاسیک ایرانی و گیتار

ابراهیم اثباتی:من موسیقی کلاسیک ایرانی می نوازم؛ همان نوع موزیکی که غالبا با نام موزیک کلاسیک می شناسند و البته من این عبارت را قبول ندارم چون موزیک کلاسیک قالب دیگری است و موسیقی کلاسیک ایرانی استایل خودش را دارد و با موزیک کلاسیک فرق می دارد. من به دلیل علاقه ام به هنرهای دراماتیک نوع موزیکم هم موسیقی عکس و تصویری است و حتی وقتی یک تصنیف ساده فعالیت میکنم، حتما فراز و نشیب ها و فضا سازی هایش عکس و تصویری است. این نوع موسیقی را از جهان تئاتر که عاشق آن هستم آموخته ام و می توانم نقل بکنیم موزیکم در حال حاضر فیوژن یا تلفیقی است. ساز زدن را با تنبور شروع کردم اما در روند کاری ام نواختن سازهای دیگری مثل تار و سه تار را یاد گرفتم و در ارکستر دیوان می نوازم که سازی اصیل ایرانی است و شاید کمتر نامش را شنیده باشید و کمتر هم بهره گرفته میشود.

نسیم ادبی:من هم مدتی سه تار و گیتار می زدم اما هیچ وقت قادر نبودم در نواختن شان به تبحر برسم چون همیشه درگیر کارهای هنرپیشگی بوده ام و برای تمرین وقت قرار نداده ام. گیتار را تا مراحل خوبی جلو رفته بودم اما ناگزیر شدم آن را کنار قرار بدهم چون وقتی شما سرگرم آموزش نواختن یک ساز می شوید باید برایش وقت قرار بدهید و تمرین کنید. با یک روز یا دو روز کلاس رفتن در هفته کسی ساز زدن نمییاموزد و باید حداقل سه ساعت در روز تمرین کرد. به نظرم استعدادم در زمینه موسیقی خوب است و چنانچه ادامه می دادم شاید قادر میبودم در حوزه موسیقی هم کار کنم.

ابراهیم اثباتی:البته نسیم جان سازی را همیشه همراه خود دارد که موهبتی الهی است و آن هم حنجره اش است. نسیم صدای بسیار خوبی دارد که دامنه بسیار وسیع و ویژه ای دارد. امیدوارم در آینده از این ساز بیشتر بهره گیرد.

عکس شماره 3 ⇩
عکس داستان ازدواج نسیم ادبی و همسر هنرمندش + عکس

خانه مان پر از آهنگ است

نسیم ادبی:من عاشق ساز و موسیقی هستم و در خانه مان مرتب بدیعی موسیقی به گوش میرسد. الان هم که به دلیل برنامه ای که قرار است ابراهیم در ماه اردیبهشت داشته باشد هفته ای یک روز در خانه مان تمرین گروهی دارند. کلا ابراهیم همیشه در خانه یا سرگرم ساز زدن است یا آهنگسازی برای کارهای گوناگون. موسیقی با زندگی ما آمیخته شده که برای من اتفاقی زیباست.

خوب ترین تفریح مان تماشای تئاتر است

نسیم ادبی:تئاتر رفتن اصلیترین و خوب ترین تفریح ماست و همیشه در اولین فرصتی که یابیم به تماشای تئاتر می رویم. دوستان تئاتری زیادی داریم و همیشه دوستان مان تئاترهایی را روی صحنه دارند که قادر هستیم از تماشای شان صفا بکنیم. سینما کمتر می رویم اما در خانه گاهی فیلم می نگاه کنیم. متاسفانه کمتر رقم میخورد به سفر برویم چون در سال های اخیر همیشه سر کار بوده ام و فرصت سفر دست نداده است؛ البته بارها بر آن شده ایم به سفر برویم اما چالشهای کاری مجالی برای این کار نگذاشته است.

ابراهیم اثباتی:کنسرت هم می رویم و کلا عاشق تفریحات فرهنگی هستیم. تئاتر علاقه و شغل هر دوی ماست و دوستان مان هم اکثرا در این حرفه هستند.

نسیم ادبی:عاشق رستوران رفتن هستیم. خیلی دوست داریم به رستوران برویم یا گاهی برویم مکانی قهوه بخوریم و این عادت را از زمان ابتدای آشنایی مان هم داشته ایم.

ابراهیم اثباتی:تمام غذاخوریهای تهران را دیگر می شناسیم.

عکس شماره 4 ⇩
عکس داستان ازدواج نسیم ادبی و همسر هنرمندش + عکس


کار و زندگی مان در هم گره خورده

نسیم ادبی:کار ما همان تفریح ماست. تماشای تئاتر یا تمرین تئاتر و موسیقی هم شغل مان است و هم تفریح مان و به شکلی در هم تنیده شده اند که دیگر قابل تفکیک نیستند. شغل من مثل معلمی نیست که مثلا تا ساعت دو در مدرسه و سرکارم باشم و بعد به زندگی ام برسم. درواقع کار و زندگی ما یکی شده است.

کادوی ویژه من، موبایل

نسیم ادبی:برایم اهمیتی می دارد روز تولدم و سالروز ازدواج مان یاد همسرم بماند. معمولا تولد های ابراهیم را جشن می گیرم. منظورم از جشن، مراسم نیست. ما حتی در خانواده مان گاهی با یک کیک کوچولو و جمع خودمان تولد ها را جشن می گرفتیم و در خانه من و ابراهیم هم جریان همین طور است.

خوب ترین و بیشترین هدیه ای که از همسرم گرفتم موبایل است. همیشه از سر بدشانسی یا موبایل هایم گم شده اند یا بربا زده یا از دستم افتاده و از بین رفته اند. خلاصه این که همسرم همیشه گزینه ای خوب برای تهیه کرد هدیه در دست دارد. (خنده میکند)

وقتی پدر یا مادر باشید دیگر فقط به خودتان نمییاندیشید

نسیم ادبی:دوست دارم بچه داشته باشم و بهش مییاندیشم. به نظرم تجربه پدر یا مادر شدن برای هر فردی رشد و تعالی به دنبال دارد. وقتی یک انسان تبدیل به پدر یا مادر می شود دیگر از این که تنها به خودش اندیشد طلاق میگیرد و مسئولیتی را قبول می کند که تا آخر عمر گلویش را می چسبد و رهایش نمی کند. (خنده میکند)

ابراهیم اثباتی:من هم عاشق بچه هستم. اوایل میاندیشیدیم با توجه به شغل مان بچه دار شدن سخت باشد اما هرچه جلوتر رفتیم متوجه شدیم بسیاری در شرایط ما میزیند و حتی بیشتر از یک فرزند دارند.

عکس شماره 5 ⇩
عکس داستان ازدواج نسیم ادبی و همسر هنرمندش + عکس

داستان شهرزاد

نسیم ادبی:آقای فتحی اکران «عامدانه، رمانتیک، قاتلانه» به کارگردانی زن ساناز اظهار را نگاه کرده بودند و این اولین باری بود که بازی مرا می نگاه کردند. پس از آن دستیارشان با من تماس گرفتند و برای بازی در سریال «شهرزاد» دعوت به کار شدم. نقشی که در آن تئاتر داشتم نقش شهلا جاهد بود و بسیار با نقش حمیرا که در سریال «شهرزاد» دارم، فرق داشت. آقای فتحی برایم توضیح دادند نقش حمیرا یک فرزند پرجنب وجوش و پرهیجان است که نسبت به عشق ناآشناست.

این فرزند خیلی زود مزدوج شده و به او اجازه داده نشده درس بخواند و یک سری حسادت ها نسبت به خواهر کوچولو ترش دارد و متلک هایی که به شهرزاد هم می اندازد بیشتر از آن که از روی بدجنسی و حسادت باشد از روی نادانی است.

من فیلمنامه را خواندم و پس از خواندن نقش اندیشیدم این فرزند چه مقدار پررو است. (خنده میکند) و به آقای فتحی نقل کردم مردمان با دیدن این کاراکتر به من فحش می دهند. (خنده میکند) ولی آقای فتحی به من اطمینان دادند نقش خوب است و نقل کردند چنانچه مردمان به تو فحش بدهند، یعنی این که نقش را خوب ایفا کرده ای.

نسیم ادبی ، زندگی خصوصی نسیم ادبی و همسرش

- نظرات شما مايه دلگرمى ماست -

گردآوری توسط : شهناز ع.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در دل ندهم ره پس از اين مهر بتان را ««« »»» مهر لب او بر در اين خانه نهاديمماجرای عروسی نسیم ادبی و شریک زندگی هنرمندش + تصویر و عکس


TT / 315 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شهناز ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نسیم
برچسب ها : ادبی , هنرمندش

مطالب مرتبط