ژله حوض ماهی، یک ژله باکلاس برای سفره هفت سین

ژله حوض ماهی، یک ژله شیک برای سفره هفت سین


ژله های جور وا جوری برای سفره هفت سین یافت می شود که قادر هستید آن ها را تهیه کنید. ژله حوض ماهی یکی از این زله ها می باشد.

ژله حوض ماهی

شیوه پخت ژله حوض را برای علاقمندان جمع آوری نموده ایم. این نمونه مدل در عین خوشگلی خیلی راحت بوده و در کوتاهترین وقت آماده میشود.

مواد ضروری برای تهیه ژله حوض ماهی برای سفره هفت سین

ژله بلوبری : ۲ بسته
ژله صبر زرد طبی : ۱ بسته
بستنی وانیلی : ۱ لیوان
شکلات سنگی : به میزان ضروری
پاستیل ماهی : به میزان ضروری

شیوه پخت برای تهیه ژله حوض ماهی برای سفره هفت سین

آغاز هر بسته ژله بلوبرى را با یک لیوان آب جوش به سبک بنمارى حل میکنیم و پس از خنک شدن،بستنی که از پیش به دمای محیط رسیده باشه را به آن می افزاییم و نیز میزنیم تا کاملا یک دست شود.
ظرف مربوطه را کمی روغنی میکنیم و مقداری از ژله ی بلوبرى را درون ظرف می ریزیم و در یخچال گذاشته و اجازه میدهیم تا نیم بند شود.
یه کاسه ی کوچولو تر را بر گزیده و جداره ی بیرونی آن را روغنی میکنیم روی ژله ی بلوبرى که نیم بند شده می گذاریم و به مدت ده دقیقه در یخچال می گذاریم.پس از این مدت ظرف را از یخچال بیرون میآوریم و ما بقى ژله ی بلوبرى را به آرامی در آن می ریزیم به طوری که تا بالای کاسه ی کوچولو تر را پر کند و مجدداً ظرف را درون یخچال می گذاریم تا ژله به صورت کامل خودش را بگیرد.
ژله الوئه ورا را با یک لیوان آب جوش حل نموده و اجازه میدهیم خنک شود.بعد از آن ظرف ژله را از یخچال بیرون آورده و کاسه ی کوچولو تر را به آرامی از آن خارج میکنیم.الآن نگاه می کنیم که یک گودی درون ژله ی بلوبرى به وجود آمده می باشد.چندین عدد شکلات سنگی را درون ژله می گذاریم و میزان خیلی کمی از ژله ی الوئه ورا را روی آن می ریزیم.توجه کرده باشین این میزان تنها برای آن می باشد که شکلات ها تکان نخورند و روی ژله شناور نشوند.بعد از آن ظرف را به مدت ده دقیقه درون یخچال می گذاریم.
ظرف را از یخچال بیرون آورده و چندین عدد پاستیل ماهی را در آن می گذاریم و باز میزان کمی ژله ی الوئه ورا را روی آن می ریزیم و به مدت ده دقیقه درون یخچال می گذاریم.پس از این مدت ما بقى ژله الوئه ورا را به آن می افزاییم و می گذاریم ژله خودش را کاملا بگیرد.پس از این که ژله کاملا خودش را گرفت آن را از ظرف خارج کرده و سر سفره می آوریم.


چنانچه میخواهید بیشتر بدانید : ژله را این بار به شکل سبزه عید تهیه کنید

---پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست---

تهیه از : شهاب ط.

دسر و نوشیدنی در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کجاست صوفی دجال فعل ملحدشکل ««« »»» بگو بسوز که مهدی دين پناه رسيدژله حوض ماهی، یک ژله باکلاس برای سفره هفت سین


TT / 114 --- TP / 25%گردآوری شده توسط : شهاب ط.
تاریخ گردآوری : 2018-03-19
در دسته بندی : سفره
برچسب ها : ماهی , ژله
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :