مایکرو سافت تایید کرد: نوکیا به زودی چهار موبایل اندرویدی عرضه می کند

مایکروسافت تایید کرد: نوکیا به زودی چهار گوشی اندرویدی عرضه می کند

اگرچه مدت‌هاست که نوکیا اسمارت فون تازه ای را راهی بازار نکرده اما نام این مارک هنوز هم در قلب و ذهن بسیاری از کاربران باقی مانده است. در حالی که این روزها خبرهای ضد و نقیضی از محصول آینده این کمپانی به گوش می‌رسد، امروز یکی از مقامات مجلسی مایکروسافت تایید کرد که نوکیا تا اواسط سال 2017 چهار گوشی اندرویدی تحت مارک نوکیا معرفی و عرضه خواهد کرد.

بعد از این که بخش گوشی‌های هوشمند نوکیا توسط مایکروسافت خریداری شد، این کمپانی بر آن شد تجهیزات موجود در آن را برای تولید گوشی‌های هوشمند ویندوزفونی مورد استفاده قرار بدهد اما قادر نبود در مقابل رقبای توانا خود و همچنین دستگاه عامل اندروید حرفی برای نقل کردن داشته باشد. اگرچه نوکیا اخیراً تبلتی را با نام N1 راهی بازار کرده است اما به نظر می‌رسد این مارک قصد دارد به زودی کار تولید گوشی‌های هوشمند خود را هم از سر بگیرد.

کمپانی فنلادی نوکیا، در حال حاضر حق تجاری تولید گوشی‌های هوشمند خود را به کمپانی با نام HMD Global واگذار کرده است. طبق اطلاعات انتشار داده شده از سوی مدیر اجرایی بخش گوشی‌های هوشمند مایکروسافت در آسیا، آقای James Rutherfoord، کمپانی HMD Global قصد دارد در آینده‌‌ای نزدیک چهار گوشی جدید را راهی بازار کند. به نقل کرده وی تحت مارک نوکیا دو گوشی جدید در اواخر سال 2016 و دو گوشی دیگر در اواسط سال 2017 راهی بازار می‌شود.

نوکیا اخیراً در خبری اعلام کرد که در نمایشگاه MWC 2017 حاضر خواهد بود. اما با توجه به خبرهای انتشار داده شده از سوی مایکروسافت، بعید به نظر می‌رسد که در این نمایشگاه اسمارت فون تازه ای از سوی نوکیا شناسانده شود.

عرضه یک اسمارت فون جدید تحت مارک نوکیا بیش از هر چیز به این علت اهمیت دارد که سال‌ ‌هاست تحت این نام محبوب، اسمارت فون تازه ای روانه بازار نشده است و بسیاری از کاربران منتظرند که محصول جدید این کمپانی را بعد از مدت‌‌ها سکوت بینند.


*************************************

متن از : فرشته ق.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا کی غم دنيای دنی ای دل دانا ««« »»» حيف است ز خوبی که شود عاشق زشتیمایکرو سافت تایید کرد: نوکیا به زودی چهار موبایل اندرویدی عرضه می کند


TT / 50 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : فرشته ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تلفن های هوشمند
برچسب ها : نوکیا , مایکروسافت , گوشی

مطالب مرتبط