مایکرو سافت در شناسایی صدا با آدم برابر شد

مایکروسافت در تشخیص صدا با انسان برابر شد

محققان شرکت مایکروسافت به پخش جزئیاتی در رابطه با تکنولوژی تازه تشخیص صدا از سوی این شرکت پرداخته‌اند که به ادعای آنها، مثل انسان می‌تواند کلام محاوره‌ای را رونویسی کند.

این محققان در بیانیه‌ای اعلام کردند: ما به سطح برابری با انسان دست کشف کردیم که دستاوردی تاریخی به شمار می‌رود.نرخ اشتباه عبارت این دستگاه 5.9 درصد است که به نقل کرده مایکروسافت، تقریبا برابر با رونویسی‌کننده‌های حرفه‌ای است که بر روی سخنان برگرفته از کلام محاوره کار می‌کنند. این دستگاه از مدل‌های زبان عصبی استفاده می‌کند که لغات مشابه را گروه‌بندی می‌کنند.

مایکروسافت قصد دارد از این تکنولوژی در دستیار صوتی این شرکت موسوم به "کورتانا" (Cortana) بهره گیرد که برای ویندوز و ایکس‌باکس وان و همچنین تکنولوژی تبدیل کلام به نوشتار دیزاین شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از کوارتز،البته مایکروسافت هنوز باید بر روی این تکنولوژی کار بیشتری به انجام رسانده و آن را با طیف گسترده‌تری از مکالمات قرار می داری و بر روی صداهای متنوع‌تر سازگار کند. برای مثال، بهره گیری از این دستگاه بر روی تکنولوژی کورتانا با درگیری آموزش هوش مصنوعی برای آموزش معنی واژه‌ها و نه فقط شنیدن صحیح آن‌ها روبرو خواهد بود.

-- براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد --

نگارنده : سميرا د.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سحر به بوی گلستان دمی شدم در باغ ««« »»» که تا چو بلبل بی‌دل کنم علاج دماغمایکرو سافت در شناسایی صدا با آدم برابر شد


TT / 36 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : سميرا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های علمی
برچسب ها : مایکروسافت , انسان

مطالب مرتبط