مبادرت تازه و دلچسب اینستا برای پیشگیری از خودکشی کاربران

اقدام جدید و جالب اینستاگرام برای جلوگیری از خودکشی کاربران

اینستاگرام ابزار تازه ای را شناسانده است که قادر هست کاربران را از اقدام به خودکشی حفظ کند. با این ابزار خواهید توانست تا پست های مشکل ساز و مشکوک به زیان پذیری را خبر دهید تا گزینه های پشتیبانی برای فرد مورد نظر ارسال شوند.

به گزارش کلیک، وقتی که فردی در شرایط سخت و یا حتی در خطر زیان منتقل کردن به خود قرار دارد، گاهی اوقات اولین علامت های اقدامات خطرناک، در شبکه های اجتماعی بروز می کنند. اکنون با بهره گیری از این ابزار جدید، اینستاگرام می تواند به شما یاری رساند تا در صورت مشاهده  چنین علایمی، به طور ناشناس مداخله کرده و گزینه هایی را مبنی بر پشتیبانی فعال کنید. به این ترتیب که وقتی شما پستی را که موجب دغدغه تان شده است خبر میدهید، آن فرد پیغامی را با این سوژه میگیرد: “یک نفر یکی از پست های شما را دیده و مییاندیشد که احتمالا در روزهای سختی قرار گرفته اید. اگه نیاز به پشتیبانی و کمک دارید، ما آماده کمک هستیم.” سپس گزینه هایی مثل حرف زدن با یک دوست، ارتباط با خطوط تلفنی و یا دریافت پیشنهاد را برای فرد به تصویر میکشد.

“مارن لواین” ، مدیر ارشد عملیاتی اینستاگرام، در گفت و گوای نقل کرده است: ما متوجه شده ایم در چنین شرایطی، گاهی دوستان و اعضای خانواده تمایل دارند یاری رسانند اما آگاهی نمیدارند چه کاری باید به انجام رسانند. اما حالا این ابزار دیزاین شده اند تا کاربران آگاهی بدارند که در جامعه ای میزیند که به آن ها اهمیت می دهد به خصوص در وقتی که شاید بیش از همیشه نیاز به نگاه شدن داشته باشند.

فیسبوک که به تعریفی مادر اینستاگرام به حساب مییاید، پیشتر و در اوایل امسال سامانه محافظت از خودکشی خود را فعال کرد و گروهی را مورد استفاده قرار داده است تا گزارش ها را رصد کرده، موارد جدی را از مورد جعلی پاک داده و علامت قرار دهی کنند.

اینستاگرام در این ابزار برای برقرای ارتباطی اثرگذار تر با کاربرانی که در خطر هستند، افرادی را استخدام کرده است که یا معضلات سو تغذیه و یا سابقه زیان منتقل کنی به خود را داشته اند. همچنین اینستاگرام با اجلاس ملی مریضیهای تغذیه و شاهراه ملی ممانعت از خودکشی نیز شراکت کند. لواین افزوده است که: ما برای تحقق این هدف، به نظرات متخصصان گوش می دهیم که معتقدند در وقتهای حساس و استرس زا، دریافت کمک از یکی از افراد دوست داشتنی زندگی قادر هست کمک بسیار بزرگی باشد.

با این وجود، متخصصان تندرست روانی احساس می کنند که توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی قادر هستند نوعی فشار اجتماعی بر جامعه وارد کنند به طوری که امکان می دارد در کاربران، به مخصوص در رابطه با کاربران نوجوان، منجر به بی استراحت کنی، دغدغه و افسردگی شود. در حالی که تلاش شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام برای ایجاد ابزار کمک به کاربران دچار مشکل قابل ستایش است، این شبکه های اجتماعی هنوز قادر نبوده اند به طور عالی با گردن کلفتی و خجالت که ریشه بسیاری از معضلات دیگر هستند مقابله کنند.

بد نیست آگاهی بدارید که اینستاگرام برای ساکنان آمریکا و بریتانیا که نیاز به کمک سه سوته دارند، تمهیدات دیگری مانند شماره تلفن اضطراری هم انتخاب کرده است.

****لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد****

نگارش از: فرزين ی.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای پادشاه حسن خدا را بسوختيم ««« »»» آخر سال کن که گدا را چه حاجت استمبادرت تازه و دلچسب اینستا برای پیشگیری از خودکشی کاربران


TT / 116 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : فرزين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اینترنت و وب
برچسب ها : کاربران , خودکشی , اینستاگرام

مطالب مرتبط