مبارزه با فساد در نظام و دولت جدی است/۸۰ درصد کشفیات قاچاق مربوط به پرونده های زیر ده میلیون است

مبارزه با فساد در نظام و دولت جدی است/۸۰ درصد کشفیات قاچاق مربوط به پرونده های زیر ده میلیون است

وزیر دادگستری با اشاره به این مطلب که بحث مبارزه با فساد در نظام و دولت به طوری جدی دنبال می‌شود نقل کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد پرونده‌های کشفیات کالای قاچاق مربوط به پرونده‌های زیر ده میلیون تومان است.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، مصطفی پورمحمدی در همایش مدیران کل تعزیرات سر تا سر کشور بیان کرد: به رغم محدودیت ها شاهد فعالیت های خوبی در تعزیرات هستیم و این فعالیت ها تاثیر خوبی در سالم سازی محیط کسب و کار داشته است.
وی با تاکیید بر اولویت بندی و زمانبندی انجام کارها و ماموریت ها در تعزیرات ادامه داد: همه باید با هدف گزاری دقیق جهت خود را معلوم و گام ها را تعریف کنیم و در سر موعد ارزیابی و کاستی ها علت کشف کنی شود.
وزیر دادگستری نقل کرد: سیر تحولات در سازمان قابل توجه و امیدوار کننده است ولی نیازمندی ها و توقعات زیاد است و توجهات اجتماعی مثل رسانه ها و افکار عمومی به تعزیرات افزایش کشف کرده است. این کشش افکار عمومی را نمایان میکند و رسانه ها هم موضوعات گیرا و مطلوب احتماعی را منعکس می کنند.
پورمحمدی با بیان این که زیر ذره بین و قضاوت عمومی هستیم نقل کرد: از رسانه ها تشکر می کنیم و آنها را بخشی از نجموعه خود آگاهی میداریم که تاثیر گذاری ما را ارتقا می دهند اما انتظار اخبار دقت بیشتری کنند تا افکار عمومی دریافت واقع بینانه و صحیح داشته باشند.
وزیر دادگستری با بیان این که جهان امروز جهان شفافیت و پاسخ گویی است اضافه کرد: اگه با بخش های مجلسی خبر دهی تبادل اطلاعات نداشته باشیم در فضاهای دیگر که در اختیار ما نیست، اطلاعات پخش کشف میکند.
پورمحمدی نقل کرد: اهمیت فعالیت تعزیرات روز جدید بیشتر می شود و اقبال مراجع مناسب به تعزیرات بیشتر شده است و ماده ای در قانون برنامه ششم آوردیم مبنی بر این که که تخلفات موجود در جامعه درجه بندی شود و حرایم را قوه قضائیه و تخلفات را تعزیرات رسیدگی کند. این توصیه نکته پذیرش قوه قضاییه قرار گرفت تا هر آنچه جرم پاک کنی می شود در تعزیرات تحت عنوان تخلف رسیدگی شود.
وی نقل کرد: با این حساب رسیدگی به هر نوع تخلف در محیط کسب و کار در حیطه وظایف تعزیرات است که در حال احصا عناوین تخلفات حیطه کسب و کار با همکاری قوه قضائیه هستیم و این وظیفه سنگینی است.
وی تصریح کرد: رسیدگی تعزیراتی، پیچیدگی و تشریافت وقت بر رسیدگی در قوه قضاییه را ندارد و در تعزیرات فرایند رسیدگی کوتاه است. این موقعیت را نباید از دست بدهیم و باید به سمت سرعت عملیات و دادرسی با سرعت حرکت کنیم.
وزیر دادگستری اضافه کرد: با سرعت الحساب بودن از اسما الهی است. در نظام دادرسی خود کمترین اعتراض را داریم. اگه کسی تخلفی کرد به سرعت باید حکم بدهیم و جامعه اقر رسیدگی شما را نگاه بکند.
پورمحمدی ادامه داد: مردمان نباید هر روز نگران این باشند که فلان کالا قیمتی به به فروش رسان میرسد و یا تاریخ گذشته است، مردمان توقع دارند جنس سالم آماده کنند.
وی خلال عذرخواهی از این که هنوز سامانه ۱۳۵ عملیاتی نشده است نقل کرد: علت این اتفاق نداشتن بودجه است.
وی ادامه داد: در جهان الکترونیک پیشخوان یک عقب ماندگی است، ما قادر نیستیم مردمان را در پیشخوان ها معطل کنیم و دولت الکترونیک هم این را نمی پسندد.
پورمحمدی با بیان این که امروز ۴۱ درصدمردم برای آمارگیری از اینترنت بهره گرفته اند، نقل کرد: قطعا مردمان همراهی می کنند باید اجازه دهیم مردمان خودشان بازرس باشند.
وی نقل کرد: تقاضای من این است که هرچه زودتر سامانه ۱۳۵ افتتاح شود، نقل کرد: بحث مبارزه با فساد در نظام و دولت جدی است، دستاوردهای خوبی داشته ایم اما راضی کننده نبوده است.
وزیر دادگستری تصریح کرد: ما هنوز در بحث مبارزه با مفاسد تهیه کند گیر داریم باید شفاف سازی کنیم و زیرساخت های پیشگیرانه را مهیا کنیم.
پورمحمدی نقل کرد: ۶۵ درصد کشفیات پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون نسبت به ۶ ماهه ۹۴ افزایش داشته اما همچنان ۸۰ درصد کشفیات برای پرونده های زیر ۱۰ میلیون تومان است.

***نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: زيبا ت.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاد راه حرم وصل نداريم مگر ««« »»» به گدايی ز در ميکده زادی طلبيممبارزه با فساد در نظام و دولت جدی است/۸۰ درصد کشفیات قاچاق مربوط به پرونده های زیر ده میلیون است


TT / 97 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : زيبا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : قاچاق
برچسب ها : فساد , مربوط , کشفیات

مطالب مرتبط