مجتبی حسینی، یک شبه مربی نشد

مجتبی حسینی، یک شبه مربی نشد

مجتبی حسینی سرمربی تیم ذوب آهن شده است. دستیار سال های اخیر یحیی گل محمدی. این انتخاب – انتخاب خوبی بود و بی شک با مطالعه صورت گرفته چون به موازات حضور یحیی در ذوب آهن مجتبی حسینی هم در این تیم حاضر شد!

به گزارش "ورزش سه"، این که اذعان می کنیم اتفاق خوبی است بدین معنی نیست که بی شک همه نتایج تیم در آینده نورانی خواهد بود و شاید نتیجه چیزی غیر از این باشد اما ورود مربیان جوان به جرگه مربیان لیگ خوب تری پویایی فوتبال باشگاهی را به همراه خواهد داشت. متاسفانه سال های سال است که باشگاه های ما دست به دست بین مربیان ویژه می چرخد و با این که برخی از آنها حتی یک دهه است که موفقیتی نداشته اند اما باز هم در صحنه حضور می دارند و تیم می گیرند و در پایان فصل تنها مکان این دسته از مربیان با هم تغییر میکند.


این اتفاق خوب باید تکرار شود چنانچه خواهان پیشرفت در فوتبال کشورمان هستیم. این دسته از مربیان به بهانه بی تجربه بودن پشت می مانند در حالی که با تجربه ترین مربی امروز – روزی مربی کم تجربه ای بوده و همین بهاء دادن ها سبب شده که تبدیل به یک مربی پیشکسوت شود.


و اما مجتبی حسینی به یکباره سرمربی ذوب آهن نشد. ره صد ساله را یک ساله نگذراند. او سال های سال دستیار بوده! راهی که خیلی از ستاره های فوتبال حاضر به گذراندن آن نیستند و در همان ابتدی مسیر یک تیم خوب می خواهند. یک تیم خوب در لیگ برتر و چنانچه نشد در لیگ یک! تعداد خیلی کمی از ستاره های دیروز فوتبال هستند که مربی شده اند و حاضر شده اند که دستیار شوند، سختی بکشند و بعد ممارست تبدیل به یک مربی خوب شوند.


البته در این بین استثنائاتی هم وجود دارد. نمونه اش علی دایی. او در همان ابتدی مسیر سرمربی شد و البته برخی از ستاره ها هم بودند که دستیار شدند. مثل رضا شاهرودی، هم اکنون مهرداد میناوند و جواد نکونام. مهدی پاشازاده، سیروس دین محمدی و امروز سهراب بختیاری زاده. البته می شود مثال های دیگری هم زد.


جهان هنرپیشگی متفاوت با جهان مربیگری است. چنانچه غیر از این بود هر هنرپیشگی یک مربی خوب می شد. فوتبال همانند پزشکی است که شاخه های گوناگونی دارد. کسی که فوتبال بازی کرده برای مربیگری کردن فوتبال را خوب تر درک می کند و خوب تر با بازیکن رابطه برقرار می کند اما تجربه و چگونگی هدایت تیم در روزهای مسابقه و دیگر المان های مربیگری را باید با گذشت وقت، حضور در کلاس های مربیگری و هم چنین دستیاری و ممارست فراوان به دست آورد! تجربه هنرپیشگی برای جهان هنرپیشگی بوده و جهان مربیگری هم نیاز به تجربه تازه و ممارست فراوان دارد.


مجتبی حسینی از آن دسته از مربیان بوده که این مسیر سخت را گذرانده و امروز حضور روی نیمکت ذوب آهن حاصل سال ها تلاش و ممارست بوده! ممارستی که همانگونه اشاره شد خیلی از ستاره ها راضی به تحملش نیستند و حتی زمانی در ابتدای مسیر می نگاه کنند در نقطه شروع یک راه تازه هستند راه را کج می کنند و سراغ بیزنس می روند.


به هر صورت مربیگری دربرگیرنده علوم گوناگونی است و برای آگاهی داشتن این علوم بصورت علمی و تجربی باید سختی ها کشید و مرارت ها را به جان تهیه کرد.


-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد-

نگارنده: شهرام ل.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقيا يک جرعه‌ای زان آب آتشگون که من ««« »»» در ميان پختگان عشق او خامم هنوزمجتبی حسینی، یک شبه مربی نشد


TT / 53 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : شهرام ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مربی
برچسب ها : حسینی

مطالب مرتبط