مجمع نمایندگان لرستان خواستار عزل مدیر کل ارشاد استان شد

مجمع نمایندگان لرستان خواستار عزل مدیر کل ارشاد استان شد

مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس در پی بی‌حرمتی مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی لرستان به شهدا و ارزش‌ها خواستار برکناری وی شدند.

مجید کیانپور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در دورود اظهار داشت: نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی امروز در پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرای نمایش توهین آمیزی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اجرا شد تذکرات کتبی خود را ارائه کرده و از رئیس جمهور و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

وی به قرائت تذکر شفاهی خود در مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرای این نمایش نامه موهن در لرستان اشاره کرد و افزود: متأسفانه باید گفت ولنگاری در عرصه فرهنگ و هنر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آنجا رسیده که با مستهجن ترین نمایش نامه ها به شهدای گرانقدر و مدافعان اسلام در دفاع مقدس حمله می شود.

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس عنوان کرد: با اجرای این نمایش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بدترین توهین ها به شهداء و رزمندگان اسلام شد و از طرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با وقاحت و با بی اعتنایی به اعتراضات نماینده ولی فقیه، خانواده شهداء و اقشار مختلف مردم بازهم حاضر به عذرخواهی نشد و بر مخالفت با ارزش ها صحه گذاشت.

وی با اشاره به اینکه هشت نفر از نمایندگان لرستان در این تذکر کتبی اعتراض خود را رئیس جمهور و وزیر ارشاد اعلام کرده و خواستار برخورد با مدیر ارشاد لرستان شدند، گفت: کشور ما به شهدا زنده است پس اگر می خواهیم قدر شهدا را بدانیم باید با تمام توان اجازه ندهیم به هیچ طریقی کسی به آن مرحله ورود پیدا کند پس این مسئله خط قرمز ما باید باشد.

کیانپور بابیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد باید با تمام وجود به دنبال حفظ ارزش ها باشد، گفت: نباید مجوز چنین تئاتر توهین آمیزی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان صادر می شد.

وی به پیگیری نمایندگان لرستان برای برخورد با متولی فرهنگ لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: حداقل این بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان به خاطر اجرای این تئاتر توهین آمیز از خانواده شهدا و مردم عذرخواهی می کرد و این کار را نکوهش می کند اما ضمن اینکه این کار را نکرد به نوعی ایستادگی کرد و حرف های دیگری زد.

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان استان لرستان از رئیس جمهور خواستار رسیدگی هستند، افزود: به طور یقین این موضوع تا رسیدن به نتیجه پیگیری می شود و کسی که در مسند وزارت فرهنگ و ارشاد می نشیند باید به این موضوع رسیدگی کند.

به گزارش تسنیم، بیست و هشتمین جشنواره تئاتر لرستان پنجم مهرماه هم زمان با هفته دفاع مقدس در استان کلید خورد و در یکی از نمایش های آن تئاتری با عنوان "تمام دختران سرزمین من لیلی نام دارند" یکم و دوم مهرماه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به روی صحنه رفت که در آن به ارزش های دفاع مقدس و مقام شامخ شهدا توهین شد.

پس از اجرای این نمایش اعتراضات گسترده ای از سوی خانواده شهدا، هنرمندان انقلابی، نماینده ولی فقیه در لرستان، ائمه جماعات استان و اقشار مختلف مردم صورت گرفت و همگی خواهان برخورد با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان شدند.

-لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد-

تهیه کننده: آزاده ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مگر نسيم خطت صبح در چمن بگذشت ««« »»» که گل به بوی تو بر تن چو صبح جامه دريدمجمع نمایندگان لرستان خواستار عزل مدیر کل ارشاد استان شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آزاده ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : نمایندگان , ارشاد , مدیر

مطالب مرتبط