محکومیت 992 میلیون ریالی قاچاقچی گردو در سیستان و بلوچستان

محکومیت 992 میلیون ریالی قاچاقچی گردو در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از محکومیت 992 میلیون ریالی قاچاقچی گردو در این استان گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان، سید مرتضی مدنی فدکی از کشف مقادیر قابل توجهی گردوی قاچاق در این استان گزارش کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان نقل کرد: مأموران انتظامی ایست و بازرسی در منطقه سفیدابه سیستان در خلال مهار ماشین های عبوری به یکدستگاه کامیون کشنده مشکوک که با بررسی آن مقدار 6 تن و 450 کیلوگرم گردو به ظن قاچاق کشف و متهمان نیز دستگیر شدند.

این مسؤول ادامه داد: پرونده برای رسیدگی به شعبه مخصوص رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارزش دار تعزیرات حکومتی زابل ارسال که در بررسی های اولیه با احضار متهم و تفهیم اتهام آنان مدعی شدند که کالای مکشوفه مرجوعی و ایرانی بوده است درحالیکه با استعلام صورت گرفته از جهاد کشاورزی گردوها خارجی و قاچاق اعلام شد.

وی اضافه کرد: با توجه به این که گردوها به صورت غیرقانونی از طریق مرز افغانستان وارد کشور شده بود و متهم عمده علاوه بر بیانات بلاوجه قادر نبود مدارکی دال بر حمل قانونی کالاها پیشنهاد کند شعبه اقدام به صدور رأی مبنی بر ضبط کالاهای مکشوفه و جزای انتقادی به میزان 992 میلیون 845 هزار ریال در حق دولت صادر شد.

-----------------------------------------------------

تهیه شده توسط: شهداد ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفت آن يار کز او گشت سر دار بلند ««« »»» جرمش اين بود که اسرار هويدا می‌کردمحکومیت 992 میلیون ریالی قاچاقچی گردو در سیستان و بلوچستان


TT / 34 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : شهداد ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بلوچستان
برچسب ها : سیستان , گردو , قاچاقچی , ریالی , محکومیت

مطالب مرتبط