مخارج ساخت سریال تلوزیونی «شهرزاد» لو داده شد!

هزینه ساخت سریال «شهرزاد» فاش شد!

 مخارج ساخت «شهرزاد»

محمدهادی رضوی  با اعلام این مطلب نقل کرد: در سریال شهرزاد ۲ حضور ندارم و علاقه دارم به‌جای آن مجموعه‌ای را بسازم که از صفر تا صد آن را کاملاً مدیریت کنم.

وی ادامه داد: علاقه دارم در انتخاب همه عوامل از پشت پرده تا جلوی دوربین دخیل باشم و حتی انتخاب فیلمنامه و دیالوگ‌ها برای من بسیار اهمیتی می دارد. همچنین یکسری مسائل مانند حجاب و نمایان کردن نقش نیروهای متدین در اتفاقات مختلف برایم اهمیت زیادی دارد.

رضوی اضافه کرد: در قسمت نخست سریال شهرزاد قرارداد سرمایه‌گذاری را امضا کرده بودم و یکی از بندهای این قرارداد این بود که در فیلمنامه حق دخالت ندارم ولی برای شهرزاد ۲ این بند را قبول نکردم زیرا معتقدم نمی‌توانم به عنوان یک فعال اقتصادی در سینما حاضر باشم و دم از اقتصاد فرهنگی بزنم اما در روند ساخت و فیلمنامه و دیالوگ‌ها هیچ نقشی نداشته باشم.

وی با اشاره به اکران عکس و تصویری که حسین شریعتمداری (مدیرمسئول کیهان) در بخشی از قسمت نخست سریال شهرزاد از این کلکسیون ارایه داده بود؛ نقل کرد: این مسئله مرا آزرده و سوپرایز ساخت. واکنش‌هایی که این مسئله به وجود آورد را اصلاً نپسندیدم و علی‌رغم آن که از این مسئله آزرده بودم و پاسخ‌هایی که به من داده شد قانع‌کننده عدم ولی بازهم حمایت خودم را ادامه دادم.

رضوی اضافه کرد: نمی‌توانم در کاری یا فیلمی سرمایه‌گذاری کنم که اعتقادی به آن نداشته باشم یا خلاف اعتقادات من باشد. چنانچه به دنبال کسب منافع اقتصادی بودم قطعاً‌ در مکان های دیگری امکان سرمایه‌گذاری موجود بود اما زمانی در یک کار فرهنگی سرمایه‌گذاری می‌کنم باید به آن کار اعتقاد داشته باشم و نمی‌توانم راهنمای چپ بزنم و به راست بپیچم.

وی با اشاره به این که مثبت‌ترین بخش سریال شهرزاد این بود که مردمان با طیب خاطر چهار هزار تومان توجه کرد می‌کردند و هر قسمت از سریال را می‌خریدند؛ نقل کرد: این طوری درآمد بسیار زیباست و هیچ رانتی در آن نیست و باید همین‌جا از آقای سعید ملکان تشکر کنم که در بحث مالی سریال شهرزاد و روند تولید آن کاملاً شفاف عمل کرد.

رضوی ادامه داد: دومین مسئله این بود که سرمایه‌گذاری در سریال شهرزاد یک امر مشارکتی بود. در چنین کارهایی باید شریک دیگر کار نیز تمایل به ادامه شراکت کرده باشد و زمانی این تمایل وجود ندارد؛ نمی‌توان به زور مشارکت داشت.

وی با اشاره به این که در قسمت نخست سریال شهرزاد ۵۰ درصد سرمایه این سریال را تامین کرده است؛ نقل کرد: مخارج ساخت این سریال ۱۲ میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد توسط من یعنی شش میلیارد تومان و ۵۰ درصد توسط محمد امامی تامین شد. البته به فروش رسان سریال و درآمدزایی آن خوب بوده است اما باید برای معلوم کردن رقم میزان سود جزئیات کاملاً چک شود.

رضوی اضافه کرد: سریال شهرزاد نشان داد چنانچه کار خوب ساخته شود مردمان قطعاً از آن استقبال می‌کنند و سریال شهرزاد به خاطر همین استقبال به قسمت دوم رسید چون قسمت نخست آن سودآور بود.

وی اضافه کرد: مدت‌ها بود که معلوم شده بود من در قسمت دوم سریال شهرزاد حضور ندارم اما برای آن که خدایی نکرده سوءتعبیری به وجو د نیاید یا مشکلاتی برای قسمت دوم سریال شهرزاد به وجود نیاید؛ این مسئله را اعلام نکردم.

رضوی با آرزوی موفقیت برای سازندگان قسمت دوم سریال شهرزاد نقل کرد: در روند ساخت قسمت دوم این سریال حضور ندارم و علاقه دارم کار تازه ای را شروع کنم که مدیریت صفر تا صد آن کاملاً در دست خود من باشد و می‌خواهم کاری بسازم که عقاید خود را نیز در آن کار اظهار کنم و چنانچه پولی برای اثری می‌دهم باید آگاهی بدارم در چه راهی خرج می‌شود و نظر خود را نیز اظهار کنم.

وی درباره سایر فعالیت‌های خود نقل کرد: در حال بررسی یک فیلمنامه و همکاری با بهرام توکلی برای ساخت یک فیلم جدید هستیم.

ایلنا

————————————-

تهیه شده توسط : پاكبانو ک.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر دمش با من دلسوخته لطفی دگر است
««« »»»
اين گدا بين که چه شايسته انعام افتاد

مخارج ساخت سریال تلوزیونی «شهرزاد» لو داده شد!

TT / 91 — TP / 14%

نظر دهید