مخالفت تروریست ها با عقب نشینی از شرق «حلب» و واکنش ارتش سوریه+نقشه (2 عکس)

مخالفت تروریست ها با عقب نشینی از شرق «حلب» و واکنش ارتش سوریه+نقشه

گروه‌های مسلح با عقب‌نشینی از شرق حلب مخالفت کردند، این در حالی است که سوریه و روسیه از توقف حملات خود برای فراهم شدن فرصت خروج افراد مسلحی خبر دادند که خود را از گروه‌های تروریستی جدا کنند.

عکس شماره 1 ⇩

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، گروه های تروریستی با خروج از شرق حلب مخالفت کرده و بر ادامه جنگ و خونریزی در این شهر پافشاری می کنند.

این در حالی است که رهبران سوریه و روسیه از توقف موقت حملات جنگنده هایشان به مواضع تروریست ها خبر دادند فرصت برای آن دسته از افراد مسلحی که می خواهند صف خود را از صفوف گروه های تروریستی جدا کنند، فراهم شود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد حملات جنگنده های روسی و سوری در منطقه حلب از صبح روز سه شنبه متوقف شده است، رهبران سوریه و روسیه از مقامات کشورهایی که بر تروریست های شرق حلب نفوذ دارند، خواسته اند آنها را به ترک شهر متقاعد کنند.

خبرنگار تسنیم گزارش داد انتظار می رود اولین کسانی که از محله های شرقی حلب از طریق گذرگاه های امنی که دولت سوریه مشخص کرده، غیرنظامیان از جمله کودکان، سالخوردگان و بیماران باشند تا برای درمان و همچنین دریافت سرپناه خارج شوند.

فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرده بود به خاطر حفظ جان مردم ساکن در محله های شرقی حلب، فرماندهی نظامی تصمیم به توقف پرواز جنگنده های روسی و سوری از ساعت 10 صبح روز سه شنبه(27 مهر) تا ساعت هشت صبح روز پنجشنبه(29 مهر) گرفته است.

فرماندهی ارتش سوریه همچنین از توقف تمام عملیات نظامی از ساعت هشت صبح پنجشنبه تا ساعت 4 بعدالظهر همان روز خبر داده است تا فرصت برای افراد مسلح و خانواده هایشان که خواهان خروج هستند از طریق گذرگاه های بستان القصر و الجندول فراهم شود. این اقدامات شامل حومه حلب نمی شود و فقط مربوط به محله های شرقی حلب است.

ارتش سوریه از افراد مسلح خواسته است از این فرصت استفاده کرده و از محله هایی که چند سال است به ویرانگری و کشتار پرداخته اند به خاطر حفظ جان غیرنظامیان خارج شوند و به غیرنظامیان اجازه دهند از محله هایی که تحت سیطره شان است، خارج شوند.

فرماندهی ارتش سوریه هشدار داده است پس از پایان مهلت تعیین شده، تدابیر و اقدامات سختی اتخاذ خواهد شد و از انواع سلاح و ضربات سخت برای از بین بردن تروریست ها تا آخرین نفر در حلب استفاده خواهد شد، با در نظر گرفتن این نکته که رهبران سوریه و همپیمانانشان در بالاترین سطوح به صورت لحظه به لحظه تدابیر عملی خروج افراد مسلح را زیر نظر دارند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس   مخالفت تروریست ها با عقب نشینی از شرق «حلب» و واکنش ارتش سوریه+نقشه

اما در زمینه تحولات میدانی از حومه حماه خبر می رسد که نیروهای ارتش سوریه، مقر گردان روسی در شمال معردس را از تروریست ها پس گرفتند، یک منبع نظامی سوری با بیان این مطلب گفت نیروهای ارتش حملات به مواضع گروه های تروریستی در شهرک های صوران و طیبه الامام را با هدف آغاز عملیات نظامی برای آزادسازی این شهرک ها آغاز کرده اند.

منابع رسانه ای گروه های تروریستی هم به هلاکت دست کم 32 تروریست از جمله چند سرکرده میدانی در جریان درگیری با ارتش سوریه در شهرک معردس اعتراف کرده اند، این شهرک در هفته جاری به طور کامل از لوث تکفیری ها پاکسازی شد.

****نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد****

نگارش توسط: ماندانا ت.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ذره را تا نبود همت عالی حافظ ««« »»» طالب چشمه خورشيد درخشان نشودمخالفت تروریست ها با عقب نشینی از شرق «حلب» و واکنش ارتش سوریه+نقشه (2 عکس)


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : ماندانا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : تروریست , مخالفت , نقشه

مطالب مرتبط