مدیر عامل شرکت دمنه گزارش کرد: ازدیاد سرعت حرکت به سمت 5G

فواد احمد در مکالمه با ایسنا گفت: شرکت دمنه برای برگزاری سه رویداد در حوزه 5G برنامه ریزی کرده که یکی از آنها به انجام رسانده شد و رویداد دوم در سال 2017 با حضور متخصصان برتر دنیا اجرایی می شود.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در حاشیه کنفرانس مورد اشاره، نمایشگاهی نیز برای رونمایی از فناوریهای تازه این حوزه به انجام رسانده میشود که برای مثال قرار است رباتی برای کشف و خنثی سازی مین و سیستم عمل جراحی اریکسون در این نمایشگاه عرضه شوند.
مدیرعامل شرکت دمنه، میزبانی کشورمان برای نخستین سمینار بین المللی 5G در منطقه "منا" را باعث افتخار آگاهی داشت و گفت: این تکنولوژی اکنون در سطح دنیا هنوز در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد و تحقق آن نیازمند انقلابی در حوزه تکنولوژی است.
احمد ادامه داد: دستیابی به اینترنت 5G به عنوان یک هدف برای شرکت های مخابراتی در سطح دنیا تعریف شده و تحقق آن به همکاری میان کشورهای مختلف نیاز دارد.
وی اظهار کرد: به طور کلی ارتقا از نسلی به نسل بالاتر از فناوریهای مخابراتی معمولا در فرایندی10 ساله انجام می شود و به سرمایه گذاری ها و ایجاد زیرساخت های گوناگونی در حوزه دانش فنی و تکنولوژی نیازمند است.
مدیرعامل شرکت دمنه گفت: در وضعیت خوشبینانه شاید دنیا بین سال های 2020 تا 2025 شاهد تحقق تکنولوژی 5G باشد و در آن شرایط کشورمان به چهار یا پنج سال زمان برای دستیابی به این تکنولوژی نیاز دارد.
ضرورت تامین زیرساخت های تکنولوژیک، قانونی و فرهنگی
احمد، دستیابی کشورمان به نسل 5G را مستلزم فراهم سازی زیرساخت های تکنولوژیک، قانونی و فرهنگی آگاهی داشت و اضافه کرد: به خاطر سال ها تحریم، کشور از نظر تکنولوژی عقب مانده و امید است در زمان پسابرجام این ضعف از بین برده شود.
وی حین ابراز امیدواری در رابطه با تطبیق قوانین کشور با فناوریهای روز دنیا گفت: در کشورمان معمولا در بدو ورود برخی زیرساخت های فنی تازه به کشور محدودیت های قانونی برای بهره گیری از آنها وجود دارد اما تجربه نمایان کرده که کشور به تدریج خود را با شرایط تازه تطبیق می دهد و در نهایت به پیشرفت های روز دنیا می پیوندند.
مدیرعامل شرکت دمنه با اشاره به تفاوت اندک میان نسل سوم و چهارم اینترنت همراه گفت: تحقق 5G سرعت اینترنت را بین یک تا 10 گیگ زیاد میکند و این امر قادر هست شوک فرهنگی را در کشوری مانند کشورمان بوجود آورد به همین دلیل قبل از آغاز این نسل باید با برگزاری سمینارها و نمایشگاه های مختلف خبر دهی ضروری در رابطه با تکنولوژی تازه انجام شود.
احمد با تشکر از حضور پررنگ اپراتورهای مختلف تلفن همراه در نمایشگاه 5G تهران، گفت: در بین اپراتورها، شرکت همراه نخست فعالیت بیشتری در زمینه مطالعات و ایجاد زیرساخت های مربوط به تکنولوژی 5G دارد.

***با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز***

نگارش توسط: شيرزاد ا.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا ای ساقی گلرخ بياور باده رنگين ««« »»» که فکری در درون ما از اين بهتر نمی‌گيرد



مدیر عامل شرکت دمنه گزارش کرد: ازدیاد سرعت حرکت به سمت 5G


TT / 68 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : شيرزاد ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دمنه
برچسب ها : مدیر

مطالب مرتبط