مرجان محتشم و مصاحبه ی جذابش


آنجا که هستی همه چیز برای آدم بی‌زمان و بی‌مکان می‌شود و حتی اگر در بدترین شرایط جسمی هم باشی فقط به عبادت فکر می‌کنی و به این‌که اعمالت را چگونه به بهترین نحو به انجام برسانی. آنجا که بودم تب 40 درجه داشتم و بارها زیر سرم رفتم، ولی هیچ کدام از اینها مانع از انجام اعمالم نشد و من بهتر از هر زمانی به عبادت پرداختم. من آرزو می‌کنم که این لحظات را همه تجربه کنند و همچنین امیدوارم این حس و حال همیشه برای من باقی بماند تا بدون هیچ قصوری بتوانم به فعالیت‌هایم ادامه دهم.

در حالی که 5 ـ4 روزی از بازگشت او از خانه خدا نمی‌گذرد و او هنوز در حال و هوای آنجا به سر می برد‏، ادامه می‌دهد: شب تولد امام رضا بود که از دفتر امور سینمایی با من تماس گرفتند و از من پرسیدند که آیا دوست دارم که مکه بروم یا نه؟ این دعوت خیلی اتفاقی بود من که مدت‌ها بود منتظر چنین روزی بودم، علی‌رغم کسالتی که داشتم مشتاقانه پذیرفتم و به زیارت خانه خدا رفتم.خیلی عجیب است اگر بخواهم از حال و هوای آنجا برای شما بگویم، چون اصلا قابل توصیف نیست و فقط کسانی که این سفر ملکوتی را تجربه کرده اند این حس را شاید بتوانند درک کنند.

بهشت گمشده، پس از باران، رز زرد، ریحانه، ستاره من، نامادری و… از جمله کارهایی است که او در آنها بازی داشته است.محتشم با لحنی آرام که بی شیاهت به شخصیت فیلم هایش نیست؛ برای ما از حال و هوای زیارت خانه خدا می‌گوید: من همیشه آرزوی این را داشتم که به زیارت خانه خدا بروم و دائم موقع دعا کردن با خودم می‌گفتم، یعنی من لیاقت و شایستگی این را دارم که به زیارت این مکان مقدس بروم؟‏‏ ‏

مرجان محتشم را از مجموعه تلویزیونی «پس از باران» و در نقش خانم کوچیک می‌شناسیم. او با بازی روان و به یادماندنی خود در نقش زن دوم ارباب بر جذابیت‌های این سریال افزود. محتشم برای اولین بار و به طور حرفه‌ای سال 1376 با سریال «بهشت گمشده» به کارگردانی کامران قدکچیان وارد عرصه هنر شد، اولین تجربه تلویزیونی‌اش به سریال حقیقت آیینه به کارگردانی اسماعیل میهن‌دوست بر‌می‌گردد.

**************

تهیه شده توسط: شيرزاد ا.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوش بگشای که بلبل به فغان می‌گويد ««« »»» خواجه تقصير مفرما گل توفيق ببوی



گردآوری شده توسط : شيرزاد ا.
تاریخ گردآوری : 2015-12-04
در دسته بندی : مرجان
برچسب ها : محتشم , جذابش
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :