مرحوم آیت الله العظمی نازک میان کینه ها را به محیط خیرخواهی مبدل میکرد

مرحوم آیت الله باریک بین کینه ها را به فضای خیرخواهی تبدیل می کرد

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: مرحوم آیت‌الله باریک‌بین شخصیتی داشت که محیط مجالس‌های گوناگون را از شک به یقین می‌رساند و کینه‌ها را به محیط خیر و خیرخواهی تبدیل می‌کرد.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین محمد طباطبایی نسب در مهمانی یادبود عالم وارسته آیت الله العظمی هادی نازک میان که عصر امروز در مسجد محمد رسول الله قزوین به انجام رسانده شد، بیان داشت: مرحوم نازک میان شخصیتی متفاوت و متمایز داشت که در تبیین ابعاد شخصیت این عالم سخن نقل کردن بسیار می باشد.

وی اضافه کرد: یکی از معیارهای قرآن تمجید اشخاص براساس معیارها می باشد که باید معیارهای یک مسلمان خوب را سنجید؛ به طور نمونه در خصوص ساختن مسجد معیار این بوده که هر جاای را نمی شود مسجد نامید.

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به تبیین اصلیترین شاخصه های عالم حقیقی پرداخت و گفت: امام موسی کاظم(ع) می فرماید نشست و برخاست نکنید مگه با کسی که شما را از مرحله شک به یقین برساند؛ شخصیت آیت الله العظمی نازک میان چنین بود.

طباطبایی نسب تاکید کرد: مرحوم آیت الله العظمی نازک میان شخصیتی داشت که محیط مجالس های گوناگون را از شک به یقین می رساند و کینه ها را به محیط خیر و خیرخواهی مبدل میکرد.

وی یادآور شد: یکی دیگر از شاخصه های عالم حقیقی خارج کردن انسان از محیط ریا و خودخواهی به محیط اخلاص و عبودیت خداوند بلند مرتبه می باشد که این خصوصیتها را هم می توان در شخصیت مرحوم آیت الله العظمی نازک میان دید.

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر این که عداوت و دشمنی مسلمین و عالمان نسبت به دشمنان دین اموی مهم می باشد، عنوان کرد: یک عالم باید به وحدت و ولایت فقیه هم متوجه باشد و عالمی که عامل وحدت باشد، به معنای عالم حقیقی می باشد.

طباطبایی نسب بیان کرد: رفتار و منش یک عالم باید به گونه ای باشد که عوض سوق دادن مردمان به اشرافی گریه بکن آن ها را به زهد و تقوا سوق دهد و تواضع و خضوع داشته باشد چراکه این تواضع به انسان شخصیت می دهد.

وی گفت: در کشور مراجعی می باشند که مردمان از رفتار و تواضع آن ها الگو می گیرند که مرحوم آیت الله العظمی نازک میان نمونه این تواضع و خضوع بود.

__________________

تهیه و تدوین: اردلان گ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به جان مشتاق روی توست حافظ ««« »»» تو را در حال مشتاقان نظر بادمرحوم آیت الله العظمی نازک میان کینه ها را به محیط خیرخواهی مبدل میکرد


TT / 107 --- TP / 28%گردآوری شده توسط : اردلان گ.
تاریخ گردآوری : 2017-04-18
در دسته بندی : کینه
برچسب ها : باریک , تبدیل , مرحوم
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :