مردان تندخو را چطور ارام کنیم؟

مردان تندخو را چگونه ارام کنیم؟

آرام کردن تندخویی مردان

فرمان نخست: باورش کن!

 

بیشتر مردها به طرز فرزند گانه ای دل شان می خواهد که همسرشان باورشان کند. اصلاً خوش شان نمی آید که همسرشان در قابلیتها و تواناییهایشان (مثلاً در تأمین امنیت، رفاه و…) شک داشته باشد. سرتان را به باد ندهید! با رفتار و گفتارتان به آنها بفهمانیدکه توانایی، مهارت، استعداد و پشتکارشان را باور دارید؛ البته دروغ هم نگویید، چون می فهمند. حین اینکه ردوغ نقل کردن، اساساً خوب نیست.

 

 

فرمان دوم: حرف بزن

 

برای اینکه همسرتان بفهمد شما اورا درک می کنید، خودتان را موظف کنید که هر روز به مدت لغزش در همین خصوص با او صحبت بکنید؛ بیست دقیقه در طول یک روز که زیاد نیست. هست؟ حتی اگه جواب تان به این پرسش، مثبت باشد، باز هم این صحبت 20 دقیقه ای را ازهمسرتان دریغ نکنید، چون تأثیرش خیلی بیش از این 20 دقیقه ای است که در ذهن شماست. بی انصافی نکنید؛ نگویید که همسرتان ارزش این 20 دقیقه را هم ندارد!

 

 

فرمان سوم: تأییدش کن!

 

اکثر آدم ها دوست دارند که نکته تأیید باشند همسر شما هم مثل بقیه آدم ها. چه فرقی می کند!؟ تا قادر هستید به عالیت های گوناگون، همسرتان را تأیید وتشویق کنید؛ نه با بهره گیری از جملات کلیشه ای و مسخره که مثلا: «وای تو شگفت انگیزی! بی نظیری! حرف نداری! و…» این حرف ها را دیگر هیچ فوت شدی باور نمی کند. خودتان را خسته نکنید! دل تان باید با زبان تان یکی باشد. البته آگاهی میدارم که کار سختی است.، ولی اگه بتوانید از عهده این کار سخت برآیید، قدم بزرگی در جهت تحکیم پیوند تان برداشته اید. کامیاب باشید!

 

 

فرمان چهارم: روی اعصاب اش قدم نزن

 

شما خوش تان می آید که یک نفر مدام به تان نقل بکنید این کار را بکن، آن کار را نکن و…؟! خب، مردها هم مثل خود شما، دل شان نمی خواهد همسرشان مدام از آنها بخواهد که زیرورو شوند! تا آن جا که قادر هستید، مردتان را همان طور که هست، قبول کنید. خیل از مردها از اینکه همسرشان بخواهد آن ها را مدام عوض بکند، ناراحت خاطر و گاه خشمگین می شوند. به دلیل داشته باشید، آدم قادر هست خودش را خیلی آسانتر تغییر دهد. عوض کرن دیگران خیلی سخت تر است.

 

 

فرمان پنجم: مغزش را نجو!

 

اگه شوهرتان خسته است یا ذهن اش به هر علتی درگیر است و شما هم نیاز مبرم دارید که مطلبی را با او در میان قرار بدهید، لطفاً بلافاصله بروید سر اصل مطلب و حاشیه توجه کنی نکنید. مردها که اعصاب شان را از سر راه نیاورده اند! اگه نیاز به آگاهی داشتن جزئیات داشته باشند، حتماً خودشان پرس و جو می کنند.

 

 

فرمان ششم: چرتکه نیانداز!

 

به هر طریق ممکن، محبت تان را به همسرتان ابراز کنید. برای محبت کردن هم چرتکه نیاندازید! دنبال یک موقعیت یا عالیت خاص هم نباشید. خیلی از مردها هستند که از خود شما هم عاشقانه ترند.

 

 

فرمان هفتم: ارج نه

 

وقی همسرتان دارد از افکار و عقایدش برایتان حرف میزند، توی ذوق اش نزنید. همیشه و درهمه جا نشان بدهیدکه برایش احترام قایل اید. زمانی همسرتان خسته از سر کار برمی گردد، خودتان را بی حوصله و مشغول به کار نمایان نکنید و بی خودی در آشپزخانه دورخودتان نگردید. از ما نقل کردن بود…!

 

 

فرمان هشتم: امان بده!

 

تقریباً تمام آدم های روی زمین احتیاج دارند که در پایان روز، دوباره انرژی بگیرند و جسم و روح شان را نو سازی کنند. مردها هم که از مریخ نیامده اند! حتی اگه از مریخ آمده باشند، باز هم خوش شان نمی آید زمانی خسته و کوفته از سر کار برمی گردند، شما تمام اتفاقات روز را بلافاصله برایشان بازگو کنید. امان بدهید! قرار بدهید کمی خوابند و بعد، آرام آرام شروع کنید به شرح ماوقع.

 

 

فرمان نهم: اعتماد کن!

 

اعتماد، حیاتی ترین عامل برای بوجود آیی یک ازدواج کامیاب است. اگه به هر علتی به همسرتان اعتماد کامل ندارید، به جاسوسی متوسل نشوید، چون اوضاع خراب تر می شود. منطقی ترین کار این است که از یک آدم امین و در بر می داری صلاحیت مشاوره بخواهید.

 

 

فرمان دهم: رفیق اش باش

 

ارتباطتان را طوری با همسرتان تنظیم کنید که هم عاشق اش باشید، هم خوب ترین دوست و رفیق اش. برای اینکه بتوانید سال های سال، دوست و همراه همسرتان باشید، باید راه هایی یابید تا وقت بیشتری را با او طی بکنید و کارهای بیشتری را به مدد همدیگر به انجام برسانید.

آیده آل

**انتها**

نگارش از : آزاده ی.

ویژه آقایان در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سلام کردم و با من به روی خندان گفت
««« »»»
که ای خمارکش مفلس شراب زده

مردان تندخو را چطور ارام کنیم؟

TT / 95 — TP / 13%

نظر دهید