مردم سزاوار سرگردانی در ادارات نیستند/ معضل بیکاری بزرگترین منکر اجتماعی در جامعه است

مردم سزاوار سرگردانی در ادارات نیستند/ معضل بیکاری بزرگترین منکر اجتماعی در جامعه است

خبرگزاری فارس: مردمان سزاوار سرگردانی در ادارات نیستند/ معضل بیکاری بزرگترین منکر اجتماعی در جامعه است

استاندار زنجان نقل کرد: مردمان کشور ایران سزاوار سرگردانی در ادارات نیستند و مسؤولان باید در حل معضلات ملت اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان اسدالله درویش امیری امشب در مهمانی معارفه و تودیع فرماندار جدید و سابق شهرستان ابهر، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی به پیروزی رسید که دنیا به صورت دو قطبی اداره می شد.

وی با بیان این که عده ای زیر قدرت کشورهای غربی و برخی دیگر نیز زیر قدرت شرق اداره می شدند، افزود: ملت بزرگ ایران به رهبری فوت شدی شجاع، انقلابی و ولی فقیه خود در سال 57 با شعار نه شرقی نه غربی، نظام جمهوری اسلامی را مستقر کردند.

استاندار زنجان با تأکید بر این که پس از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری مستقل نبوده و اجازه استقلال نیز نداشته است، نقل کرد: از سال 57 و پس از استقرار جمهوری اسلامی با اراده آهنین ملت، قدرت های دنیا این قدرت را تحمل نکرده و با ظهور کشوری با پرچم اسلام در دنیا احساس خطر کردند.

درویش امیری ادامه داد: اوج شکستن ابهت ابر قدرت ها توسط ایران در تاریخ 13 آبان با تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده به وقوع پیوست.

وی با اشاره به این که ایالات متحده از آن روز نسبت به کشور ما عقده دارد، افزود: تا آن زمان هیچ کشوری جرأت چپ دیدن به ایالات متحده را نداشت، اما جمهوری اسلامی لانه جاسوسی را تسخیر کرد.

استاندار زنجان تأکید کرد: جمهوری اسلامی در نخستین حرکت خود ارکان نظام را شکل و مسیر اداره کشور را بر اساس قوانین شایع و تصویب قانون اساسی معلوم کرد.

درویش امیری در ادامه سخنان خود با بیان این که کشور ایران تاریخ پرافتخاری داشته است، نقل کرد: جنگ تحمیلی که در تاریخ بشریت و جنگ های رخ داده یک جنگ به یادماندنی است، برگ زرینی در افتخار آفرینی ملت بزرگ ایران بوده است.

وی با پیشنهاد خود به مسؤولان سیستم های گوناگون اداری در استان زنجان بیان کرد: مردمان کشور ایران سزاوار سرگردانی در ادارات نیستند و مسؤولان باید در حل معضلات ملت اهتمام خاصی داشته باشند.

استاندار زنجان همچنین با بیان این که باید شکرگزار حضور مردمان در عرصه های گوناگون باشیم، بیان کرد: در اصل قانون اساسی چند بار به حضور و مشارکت مردمان تاکید شده است و نفس جمهوری اسلامی نیز به نفس گرم مردمان باز می گردد.

درویش امیری با اشاره به ابلاغ منشور 18 ماده ای رهبر فرزانه انقلاب برای رای گیری، نقل کرد: من در طول زمان خدمت خود 20 رای گیری را به انجام رسانده ام، اما هنگام مطالعه منشور آیت الله علی خامنه ای در مورد رای گیری گشوده شدن دریچه تازه ای از مشارکت مردمان در رای گیری را احساس کردم.

وی با تاکید بر این که برای مسؤولان و ما منشور ابلاغی آیت الله علی خامنه ای و قانون فصل الخطاب است، ابراز کرد: باید به دنبال مشارکت حداکثری مردمان در رای گیری بود که درخواست رهبری بوده و باعث به وحشت افت سردمداران ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود می شود.

استاندار زنجان در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخاب فرماندار جدید برای شهرستان ابهر، بیان کرد: ابهر دومین شهر بزرگ استان و همچنین از اصلیترین شهرستان ها به حساب مییاید.

درویش امیری ادامه داد: براساس آمارها این شهرستان دو بال قوی صنعت و کشاورزی دارد که با آن تا به امروز خوب پرواز کرده است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال 30 هزار نفری با اجرای این طرح ها در ابهر، افزود: تا به امروز 78 طرح از این تعداد با پیشرفت 30 تا 60 درصدی در ابهر اجرا شده و 55 طرح دیگر نیز پیشرفت 55 تا 60 درصدی دارند.

استاندار زنجان ادامه داد: اولویت اول با نقشهای در بر می داری پیشرفت بالای 60 درصد است.

درویش امیری با تأکید بر این که ابهر به عنوان قطب نساجی در استان شناخته شده است، بیان کرد: برای توسعه استان و شهرستان ابهر نیاز به مشارکت همگانی و همراهی مردمان است.

وی با تاکید بر این که معضل بیکاری بزرگترین منکر اجتماعی در جامعه است، بیان کرد: هر فردی که به رونق شهرستان یاری رساند در واقع به ایجاد اشتغال در استان یاری رسانده است.

استاندار زنجان در پایان سخنان خود بیان کرد: در وزارت کشور تردد زیاد است و فرماندار جدید باید معضلات شهرستان از جمله مباحث مربوط به تکمیل بیمارستان ابهر را پیگیری کند.

**********************************

متن از : آفتاب ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بنده پير مغانم که ز جهلم برهاند
««« »»»
پير ما هر چه کند عين عنايت باشد

مردم سزاوار سرگردانی در ادارات نیستند/ معضل بیکاری بزرگترین منکر اجتماعی در جامعه است

TT / 132 — TP / 19%

نظر دهید