رنج های مردم سوریه حاصل گسترش تفکرات تکفیری و وهابی/آمریکا برای متحدانش کمترین ارزشی قائل نیست/یمن راه حل نظامی ندارد

رنج های مردم سوریه حاصل گسترش تفکرات تکفیری و وهابی/آمریکا برای متحدانش کمترین ارزشی قائل نیست/یمن راه حل نظامی ندارد

معاون وزیر خارجه ایران مصائب و رنج‌های مردمان سویه را ناشی از گسترش تفکرات تکفیری و وهابی خواند و گفت: مسئولیت کشتار مردمان بیگناه کشور سوریه بر عهده گروهک تروریستی داعش، جبهه النصره و حامیانشان است و باید حمایت از این گروه‌ها هر چه با سرعت تر متوقف شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و نگاه کن المللی وزارت امور خارجه طی سخنانی در چهل و سومین نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در تاشکند پایتخت ازبکستان، با اشاره به روند رو به رشد افراط گرایی و تروریسم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، این مسئله را تهدیدی جدی برای دنیا اسلام آگاهی داشت و خواستار مقابله قرار می داری کشورهای اسلامی با این پدیده شد.

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: آنچه در کشور سوریه می گذرد و رنج ها و سوگهایی که مردمان این کشور دچار آن هستند، ناشی از گسترش تفکرات تکفیری و وهابی است.

معاون وزیر خارجه ایران افزود: آشکار است که مسئولیت کشتار کودکان، بانوان و مردمان بیگناه کشور سوریه و این خونریزی های گسترده بر عهده گروه هایی همچون گروهک تروریستی داعش و جبهه النصره و حامیان آنها است.

وی تصریح کرد: باید هر چه با سرعت تر حمایت از این گروه ها و تامین مالی آنها متوقف شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، عراقچی همچنین با تشریح حالت اسفبار مردمان یمن طی بیش از 18 ماه گذشته افزود: تداوم حملات گسترده به یمن خارج از اصول و قواعد نگاه کن المللی است و باید متوقف شود.

وی با بیان این که هجوم و تجاوز به یمن، دستاوردی جز قدرت گرفتن گروه های تروریستی و تشدید بحران در این کشور در پی نداشته است، افزود: ایران اعتقاد راسخ دارد که بحران یمن راه حل ارتشی ندارد و تنها چاره در مدد به بوجود آیی مکالمه در نگاه کن خود یمنی ها است.

رئیس هیات ایران در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در تاشکند، در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اشغال فلسطین اشاره کرد و گفت: آوارگی بیش از 5 میلیون فلسطینی، تداوم سیاست های شهرک سازی و تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی و اشغال کرانه باختری از عارضه های اسفبار و حزن آلود اشغال فلسطین است که باعث بدتر شدن حالت امنیتی در خاورمیانه شده است.

معاون وزیر خارجه ایران افزود: ایران معتقد است هیچ راه حلی به جز بازگشت تمامی فلسطینی ها به سرزمین مادری خود و تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف وجود ندارد.

عراقچی در پایان به خواست عربستان برای تصویب قطعنامه کشورهای اسلامی علیه ایالات متحده و محکوم کردن ایالات متحده به دلیل تصویب قانون «عدالت علیه حامیان تروریسم» توسط کنگره آن کشور اشاره کرد و گفت: قابل توجه است کشورهایی که نزدیکترین رابطه را با ایالات متحده داشته و حتی متحد آن کشور حساب میشوند، اکنون به دنبال محکوم کردن ایالات متحده توسط کشورهای اسلامی هستند.

وی ادامه داد: این اقدام عربستان حاوی این پیام اصلی برای همه جهانیان است که ایالات متحده به هیچ وجه شریک قابل اعتمادی نبوده و حتی برای نزدیک ترین متحدان خود نیز کمترین ارزشی قائل نیست.

*******************

گردآوری از: دلاور ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ به کوی ميکده دايم به صدق دل ««« »»» چون صوفيان صومعه دار از صفا رودرنج های مردم سوریه حاصل گسترش تفکرات تکفیری و وهابی/آمریکا برای متحدانش کمترین ارزشی قائل نیست/یمن راه حل نظامی ندارد


TT / 106 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : دلاور ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ارزشی
برچسب ها : قائل , حاصل , وهابی , تکفیری , تفکرات

مطالب مرتبط