مردم 30میلیارد دلار از آلودگی هوا زیان می بینند

مردم 30میلیارد دلار از آلودگی هوا زیان می بینند

رئیس سازمان محافظت از محیط زندگی کرد با بیان این که لایحه هوای پاک به تولید، اشتغال و تندرست یاری خواهد رساند، نقل کرد: این لایحه مشکل جدی برای صنعت ایجاد نمی‌کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، معصومه ابتکار رئیس سازمان محافظت از محیط زندگی کرد با حضور در نشست علنی امروز چهارشنبه پارلمان در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه پیش گیری از ناپاکی هوا خواستار رأی مثبت وکلای ملت به این لایحه شد.

وی با بیان این که ناپاکی هوا همه مردمان کشورمان را تحت تأثیر گذاشته است، تصریح کرد: ما در کشوری میزییم که بخش اصلی جمعیت مان چه به علل طبیعی و چه به علل صنعتی در معرض ناپاکی هوا هستند. البته برخی روستاها به ریزگردها به آنها نفوذ نکرده و فعالیت های صنعتی نیز در کنار آنها نیست از هوای سالم بهره میبرند.

رئیس سازمان محافظت از محیط زندگی کرد با اشاره به این که لایحه اصلاح قانون نحوه پیش گیری از ناپاکی هوا از طرف دولت و با همکاری تمامی سیستم های اجرایی آماده شده است، بیان داشت: ما قوانینی درباره ناپاکی هوا داشتیم اما این قوانین امروز باید روزآمد شوند.

«ما بعد از آن که سال گذشته امام خامنه ای سیاست های کلی را ابلاغ کردند به موضوع ناپاکی هوا حساس تر شدیم زیرا بند نخست این سیاست ها به ناپاکی هوا اختصاص داشت.»

ابتکار لایحه هوای پاک را روزآمد و فراگیر توصیف کرد و از همین رو خواستار رأی مثبت نمایندگان مجلس به این لایحه شد.

رئیس سازمان محافظت از محیط زندگی کرد با تأکید بر این که تصویب لایحه هوای پاک تأثیرات گسترده ای در داخل کشور دارد بیان داشت: این لایحه پیامی نیز به جامعه جهانی درباره اهمیت دادن به جامعه جهانی خواهد داد.

ابتکار اضافه کرد: طبق گزارشی که پیشتر آماده شده مردمان 9 میلیارد دلار از ناپاکی هوا ضرر میکنند که این رقم امروز حدود 30 میلیارد دلار است.

ابتکار با بیان این که ما 9 برابر جهان انرژی به کار میبریم، تصریح کرد: بهره گیری از این انرژی ها گاز گلخانه ای تولید می کند و این لایحه به پیش گیری از مصرف و تولید گاز گلخانه ای یاری خواهد رساند.

«لایحه هوای پاک یک بعدش اقتصادی است و ابعاد دیگری نیز دارد؛ این لایحه در راستای اقتصاد مقاومتی تهیه و تدوین شده است.»

وی با تأکید بر این که لایحه هوای پاک معضلی برای صنعت بوجود نخواهد آورد، بیان داشت: این لایحه به تولید، اشتغال و تندرست یاری خواهد رساند.

--- نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد ---

نگارش توسط : سامان ط.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چنين چهره گشايد خط زنگاری دوست ««« »»» من رخ زرد به خونابه منقش دارممردم 30میلیارد دلار از آلودگی هوا زیان می بینند


TT / 106 --- TP / 26%

گردآوری شده توسط : سامان ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بینند
برچسب ها : دلار , زیان

مطالب مرتبط