مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود

مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان گفت: امیدواریم تا پایان امسال مرکز آی ایکس، مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه‌اندازی شود.

عکس   مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین مومنی عصر امروز در دوره آموزشی مفاهیم و کلیات دولت الکترونیک در گرگان اظهار داشت: هم اکنون بیش از 90 خدمت از سوی دفاتر پیشخوان شهری و روستایی به مردم ارائه می شود و باید این خدمت دستگاه ها یکپارچه سازی شود.

وی افزود: برای توسعه دولت الکترونیک 3 مرحله وجود دارد، اول توسعه محتوای برنامه ها، دوم فراهم سازی اتصال با ابعاد زیرساخت ها و سوم یکپارچه سازی سیستم های مربوطه است و با توجه به ضریب نفوذ خوب تلفن همراه 80 درصد و حدود 60 درصد اینترنتی و استفاده از همراه تلفن در استان بستر خوبی به ارائه خدمات به مردم داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال مرکز آی ایکس، مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی شود.

مومنی با اشاره به مزایای دولت الکترونیکی گفت: نظم بیشتر و بهتر در اداره امور دولتی و دسترسی بهتر شهروندان به اطلاعات دولتی، سامان یافتن بیشتر ارتباطات بین سازمان های دولتی و سازمان های دیگر مانند سازمان های تجارتی و صنعتی، بالا رفتن دقت و وضوح در انجام امور دولتی، بالا رفتن درآمدهای دولت و کاهش یافتن هزینه های دولتی، افزایش یافتن کارآیی سیستم های اقتصادی و جذب سرمایه گذاران خارجی، ایجاد مشارکت در امور اجتماعی، تصمیم گیری ها و اجرای برنامه های دولت از مهم ترین مزایای این طرح ملی است که امیدواریم با همکاری همه دستگاه های اجرائی به خوبی اجرا شود.

وی اظهار کرد: این دوره یک روزه ویژه کارشناسان آی تی و رابطین کمیته های دولت الکترونیک دستگاه های اجرایی استان در راستای توسعه دولت الکترونیک است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان افزود: در راستای ابلاغ ضوابط فنی اجرایی توسعه دولت الکترونیک شورایعالی فن آوری اطلاعات و کارگروه استان و آگاهی بخشی به کارشناسان و مدیران در مرحله نخست حدود 60 کارشناس و رابط دستگاه ها و در مرحله بعد برای مدیران این دوره برگزار می شود و گواهینامه اهدا می شود.

__________________

گردآوری از : داريوش و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وصف رخ چو ماهش در پرده راست نايد
««« »»»
مطرب بزن نوايی ساقی بده شرابی

مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید