مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود

مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان گفت: امیدواریم تا پایان امسال مرکز آی ایکس، مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین مومنی عصر امروز در دوره آموزشی مفاهیم و کلیات دولت الکترونیک در گرگان اظهار داشت: هم اکنون بیش از 90 خدمت از سوی دفاتر پیشخوان شهری و روستایی به مردم ارائه می شود و باید این خدمت دستگاه ها یکپارچه سازی شود.

وی افزود: برای توسعه دولت الکترونیک 3 مرحله وجود دارد، اول توسعه محتوای برنامه ها، دوم فراهم سازی اتصال با ابعاد زیرساخت ها و سوم یکپارچه سازی سیستم های مربوطه است و با توجه به ضریب نفوذ خوب تلفن همراه 80 درصد و حدود 60 درصد اینترنتی و استفاده از همراه تلفن در استان بستر خوبی به ارائه خدمات به مردم داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال مرکز آی ایکس، مرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی شود.

مومنی با اشاره به مزایای دولت الکترونیکی گفت: نظم بیشتر و بهتر در اداره امور دولتی و دسترسی بهتر شهروندان به اطلاعات دولتی، سامان یافتن بیشتر ارتباطات بین سازمان های دولتی و سازمان های دیگر مانند سازمان های تجارتی و صنعتی، بالا رفتن دقت و وضوح در انجام امور دولتی، بالا رفتن درآمدهای دولت و کاهش یافتن هزینه های دولتی، افزایش یافتن کارآیی سیستم های اقتصادی و جذب سرمایه گذاران خارجی، ایجاد مشارکت در امور اجتماعی، تصمیم گیری ها و اجرای برنامه های دولت از مهم ترین مزایای این طرح ملی است که امیدواریم با همکاری همه دستگاه های اجرائی به خوبی اجرا شود.

وی اظهار کرد: این دوره یک روزه ویژه کارشناسان آی تی و رابطین کمیته های دولت الکترونیک دستگاه های اجرایی استان در راستای توسعه دولت الکترونیک است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان افزود: در راستای ابلاغ ضوابط فنی اجرایی توسعه دولت الکترونیک شورایعالی فن آوری اطلاعات و کارگروه استان و آگاهی بخشی به کارشناسان و مدیران در مرحله نخست حدود 60 کارشناس و رابط دستگاه ها و در مرحله بعد برای مدیران این دوره برگزار می شود و گواهینامه اهدا می شود.

__________________

گردآوری از : داريوش و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وصف رخ چو ماهش در پرده راست نايد ««« »»» مطرب بزن نوايی ساقی بده شرابیمرکز تبادلات بین دستگاهی در استان گلستان راه اندازی می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : داريوش و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : دستگاهی , تبادلات

مطالب مرتبط