مرکز همکاری های علمی دانشگاهی ایران و روسیه در دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد

مرکز همکاری های علمی دانشگاهی ایران و روسیه در دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد

رییس دانشگاه شهید بهشتی و رییس دانشگاه دولتی مسکو، امروز(چهارشنبه) در مهمانی ای، مرکز همکاری های علمی دانشگاهی ایران و روسیه را راه اندازی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در این مراسم نقل کرد: دانشگاه شهید بهشتی سومین دانشگاه بزرگ تهران با 106 رشته تحصیلی در مقطع لیسانس، 268 رشته فوق لیسانس و 196 رشته «پی اچ دی» است.
محمد مهدی تهرانچی در این مراسم که در دانشگاه شهید بهشتی به انجام رسانده شد، اضافه کرد: 117 هزار دانشجو تحصیلات تکمیلی خود را در این دانشگاه میگذرانند و تعداد 830 نفر عضو هیات علمی دانشگاه هستند.
وی نقل کرد: دانشگاه شهید بهشتی در بر می داری برد نگاه کن المللی است و از جایگاه خاصی برخوردار است که از نظر ساختار تشکیلاتی با وجود چهار پردیس دانشگاهی در بر می داری هیات امنا و شورای دانشگاهی است.
تهرانچی با اظهار این که موضوعاتی مانند معماری، حقوق مهندسی و علوم رفتاری در این دانشگاه تدریس می شود، اضافه کرد: دانشگاه شهید بهشتی در بر می داری پژوهشکده های گوناگونی از جمله لیزر و پلاسمای گیاهان دارویی و پژوهشکده خانواده است که در سطح منطقه بی نظیر است.
رئیس دانشگاه دولتی مسکو نیز در این مراسم نقل کرد: دانشگاه شهید بهشتی از موقعیت ممتازی در سطح نگاه کن الملل برخوردار است.
ویکتور سدوونیچی با اظهار این که دانشگاه دولتی مسکو برای رابطه با دانشگاه شهید بهشتی زمینه های خوبی فراهم کرده، اضافه کرد: دانشگاه مسکو سال 1755 میلادی تاسیس شد و در بر می داری 10 هزار هیات علمی و 50 هزار دانشجو و 40 دانشکده است و ریاست هیات امنا این دانشگاه بر عهده ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است.


--- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد ---

نگارش از : پونه ر.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از چشم خود بپرس که ما را که می‌کشد ««« »»» جانا گناه طالع و جرم ستاره نيستمرکز همکاری های علمی دانشگاهی ایران و روسیه در دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد


TT / 58 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : پونه ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شهید
برچسب ها : افتتاح , روسیه , ایران

مطالب مرتبط