مرکل در جایگاه دوم سیاستمداران دوست داشتنی کشور آلمان قرار گرفت Serze

مرکل در جایگاه دوم سیاستمداران محبوب آلمان قرار گرفت Tasnim

نتایج یک نظر سنجی نشان می‌دهد که مقدار محبوبیت وزیر سرمایه کشور آلمان درمیان شهروندان آلمانی بیش از آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور می باشد.

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، پس از حدود چهار سال حکومت دولت ائتلافی در کشور آلمان نتایج یک نظر سنجی نمایان میکند که "وولفگانگ شایبله"، وزیر سرمایه کشور آلمان دوست داشتنی ترین سیاستمدار درمیان شهروندان آلمانی می باشد.

این نظر سنجی که از سوی مرکز امنید صورت گرفته می باشد نمایان میکند که 62 در صد شهروندان آلمانی از کار وزیر سرمایه کشور آلمان راضی می باشند. 28 در صد بیشتر ابراز نارضایتی کرده و 10 در صد هم نخواستند در این باره بیان نگاه ای کنند یا آگاهی ای در این باره نداشتند.

پس از شایبله، آنگلا مرکل، صدر اعظم کشور آلمان در جایگاه دوم دوست داشتنی ترین سیاستمداران آلمانی قرار گرفت و 60 در صد از وی راضی و 34 در صد ناراضی بودند. پس از مرکل هم "زیگمار گابریل"، معاون صدر اعظم و وزیر امور خارجه قرار گرفت که 54 در صد شهروندان آلمانی از کار وی ابراز رضایت کرده و 33 در صد هم ناراضی بودند.

"توماس دمایزیر"، وزیر سرمایه کشور آلمان هم در جایگاه چهارمین سیاستمدار محبوب درمیان شهروندان آلمانی قرار گرفت که 50 در صد از کار وی راضی و 35 در صد ناراضی بودند. پس از وی به ترتیب وزیر دادگستری ( 42 در صد رضایتمندی و 32 در صد ناراضتی شهروندان)، وزیر توسعه ( 29 در صد رضایتمندی و 23 در صد نارضایتی شهروندان) و وزیر زیستگاه طبیعی ( 37 در صد رضایتمندی و 36 در صد نارضایتی شهروندان) قرار گرفتند.

اورزولا فون در لاین ، وزیر دفاع کشور آلمان در فهرست دوست داشتنی ترین سیاستمداران دولت ائتلافی کشور آلمان در جایگاه پایینی واقع بوده و 36 در صد از کار وی راضی و 60 در صد ناراضی بودند.

مرکز امنید این نظر سنجی را در فاصله وقتی بین هشتم و دهم آگوست از بین 1017 آلمانی با صلاحیت به انجام رسانده می باشد.

_______________________________

تهیه و تدوین: جمشيد د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ به خود نپوشيد اين خرقه می آلود ««« »»» ای شيخ پاکدامن معذور دار ما رامرکل در جایگاه دوم سیاستمداران دوست داشتنی کشور آلمان قرار گرفت Serze


TT / 132 --- TP / 43%

گردآوری شده توسط : جمشيد د.
تاریخ گردآوری : 2017-08-13
در دسته بندی : مرکل
برچسب ها : جایگاه , آلمان , محبوب , Tasnim

مطالب مرتبط