مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران (7 عکس)

سفر به دره های سرسبز و دیدنی ایران

در این مطلب میخواهیم به شناسایی ۷ دره و دشت سرسبز داخل کشور بپردازیم. برای دستیابی به این دره های تماشایی و پر ارزش، با ما مسافرت کنید!

وب سایت چیدانه: احتمالاً هنوز بعضی از ایرانیان وقتی به جهانگردی داخل کشور فکر می کنند، بیشتر جاهای تاریخی مثل تخت جمشید و مساجد خیلی قشنگ شهر اصفهان و شهر شیراز به ذهن شان خطور کند؛ در صورتیکه این جاهای تماشایی توریستان زیادی را به خود به سوی خود میکشند، اما نمیبایست از طبیعت نادر ایران غافل شد. امروز می خواهیم به شناسایی ۷ دره و دشت سرسبز داخل کشور بپردازیم. برای دستیابی به این دره های تماشایی و پر ارزش، با ما مسافرت کنید!

دره الموت قزوین

تصویر شماره 1 ⇩

دره الموت دربین دشت های خشک قزوین و تپه های جنگلی مازندران واقع شده است و ثواب کسانی است که این جاده را برای مسافرت خود بر میگزینند. در این جاده شما دربین صخره های ماسه سنگی و از کنار روستاهای مختلف می گذرید. احتمالاً شاهد یک یا دو چوپان خواهید بود که گله خود را به چراگاه آورده اند. در غیر این صورت و از راه دیگر باید از زیر نور آفتاب داغ، به تنهایی بگذرید و به خرابه های قلعه الموت برسید. امکان می دارد جاده قلعه خیلی دورتر از آنی باشد که در ذهن داشته باشین، اما پیش اکران گیرا و تماشایی آن ارزش صعود به این قلعه را دارد.


دره ستارگان قشم

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران

یک جهان فوق العاده در قشم به اسم دره ستارگان یافت می شود که یک شاهکار زمین شناسی است. فرسایش باد و باران در طول سالیان متمادی، موجب ایجاد این منطقه پرشور شده است، اما مردم محلی اعتقاد دارند که یک شهابسنگ یک بار بر روی آن افتاده است و این ساختارهای سنگی را که به شکل صورت آدم هستند را به وجود آورده است. هم چنین بعضی قصه های محلی ماجرا از این دارد که این دره به دست جن ها سوراخ شده است.


دره رنگین کمان هرمز

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران

در نزدیکی قشم، جزیره هرمز واقع شده است: یک پدیده زمین شناسی دیگر! اینجا ناحیه ای به اسم دره رنگین کمان است که نام خود را بنا بر طیف وسیعی از رنگ ها کسب کرده است. در اینجا که هر سنگ یک سایه و رنگ متفاوتی از سرخ، زردرنگ یا بنفش است؛ گویی یک آرتیست از زمین به عنوان بوم طرح و نقاشی بهره گرفته است! بهتر است که مسافرت به این دیار عجائب زیبا را در فصل زمستان که هوا سردتر است به انجام رسانید.


دره طالقان

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران

در طالقان که از ۷۶ روستای کوچولوتر تشکیل شده است، دره های زیادی یافت می شود. هنگام گذر از بالای کوه و ورود به این منطقه، دره را نگاه میکنیم. دره ای آرام که در دامنه آن آب زلال جاری است و منزلهای روستانشین خوشگلی در پیرامون تپه قرار دارد. در دره طالقان، شاهد درختهای گردو در پیرامون رود ها می باشیم و صدای اسبهای درنده و صدای زنگوله گوسفندان به گوش می رسند. اینجا جاای امن برای گریز از غوغای شهر است.


دشت لار

تصویر شماره 5 ⇩
تصویر مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران

دشت لار در دامنه قله دماوند نشسته است. این دشت زیبا بنا بر اکوسیستم های جور وا جور آن، خانه پرندگان، خزندگان، پستانداران و دوزیستان گوناگونی است. وقتی منظره دشت لار با گل های زردرنگ و سرخ درنده و رنگ به رنگ پوشیده شده است، کنتراست محبوب و بی نظیری را با آب های لاجوردی سد لار بوجود مییاورد. خوب ترین وقت مروری بر این دشت زیبا در حاشیه شهر تهران، بین ماههای ماه اردیبهشت تا خرداد ماه است.


تنگه شیرز کوهدشت

تصویر شماره 6 ⇩
تصویر مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران

لرستان بعلت خوشگلی طبیعی آن شناخته شده است. خوشگلی ای که آن را می توان به همه در دره شیرز واقع در ۴۵ کیلو متری شمال شهر کوهدشت دید. اینجا برای توریستان، چشم اندازی بینظیر است. جاای که در آن قادر هستند از راه دره و در امتداد رود سیمره حرکت کنند و شاهد ستون های بلند سنگی و آبشار زیبای آن باشند. بدلیل سردی این منطقه در فصل تابستان، این فصل خوب ترین وقت برای بازدید است.


دره دوهزار تنکابن

تصویر شماره 7 ⇩
تصویر مسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران

دره دوهزار در نزدیکی تنکابن در مازندران در امتداد بحر خزر قرار دارد و هنوز هم با عنوان پیشینش یعنی شهسوار نامگذاری شده است. در جنگل دوهزار و دره آن، آسایش ذهن و هم چنین آب و هوای خنک و خوشایند دربین گرمای فصل تابستان، چشم به راه بازدید کنندگان است. در این منطقه جنگلهای بزرگ، چراگاه های گسترده و جریان هوا محیط آسمانی و ویژه ای را تشکیل می دهند. هم چنین این منطقه یک مکان فوق العاده برای یادگیری گویش مازنداری و فرهنگ روستاییان محلی هم است.

**براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: خداداد ل.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خان بن خان و شهنشاه شهنشاه نژاد ««« »»» آن که می‌زيبد اگر جان جهانش خوانیمسافرت به دره های سرسبز و تماشایی ایران (7 عکس)


TT / 239 --- TP / 30%گردآوری شده توسط : خداداد ل.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : سرسبز
برچسب ها : ایران
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :