مسکو: آمریکا باید حمله هوایی در نزدیکی حلب را محکوم کند

مسکو: آمریکا باید حمله هوایی در نزدیکی حلب را محکوم کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو انتظار دارد که ایالات متحده حملات هوایی به شهر «حساجک» در نزدیکی «حلب» که در آنجا جنگنده‌های بلژیکی «اف 16» یافته شدند، را محکوم کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «ماریا زاخاروو» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که مسکو انتظار دارد که ایالات متحده حملات هوایی به شهر «حساجک» در نزدیکی «حلب» که در آنجا جنگنده های بلژیکی «اف 16» یافته شدند، را محکوم کند.

وی در یک پیام که در صفحه «فیس بوک» خود گذاشت، نقل کرد: «ما منتظر بیانیه های وزارت خارجه ایالات متحده هستیم که در آنها حملات به مواضع غیرنظامیان و کشتن غیرنظامیان را محکوم کند. مییاندیشم کشف کردن تصاویر آنهایی که در این هجوم کشته شدند، ساده باشد تا قادر باش یک کمپین خبری در شبکه سی ان ان به راه انداخت».

مرکز روسی نو سازی کشور سوریه روز سه شنبه (دیروز) اعلام کرد که گزارشات محلی از یک هجوم هوایی به حساجک در نزدیکی حلب گرفته که در آن 6 نفر جان خود را از دست داده اند و دستکم چهار نفر دیگر جراحتی شدند.

طبق اطلاعات موجود، هواپیمای روسیه یا کشور سوریه در وقت هجوم در منطقه مذکور عملیات به انجام نمیرساندند و این در حالی است که سامانه های مهار ترافیک هوایی دو جنگنده اف 16 بلژیکی را در وقت هجوم به منطقه مذکور یافته است.

جنگنده های اف 16 بلژیک بخشی از ائتلاف بین المللی تحت رهبری ایالات متحده علیه گروهک تروریستی داعش تلقی میشوند.

در حال تکمیل...

-------------------------------------

تهیه شده توسط : پاكبانو ک.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز خوف هجرم ايمن کن اگر اميد آن داری ««« »»» که از چشم بدانديشان خدايت در امان داردمسکو: آمریکا باید حمله هوایی در نزدیکی حلب را محکوم کند


TT / 60 --- TP / 24%

گردآوری شده توسط : پاكبانو ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : محکوم
برچسب ها : مسکو

مطالب مرتبط