مسکو: «جبهه النصره» حلب را ترک نکند، با عواقب سنگینی مواجه خواهد شد

مسکو: «جبهه النصره» حلب را ترک نکند، با عواقب سنگینی مواجه خواهد شد

نماینده روسیه در سازمان ملل هشدار داد در صورتی که نیروهای تروریستی «جبهه النصره» حلب را در مهلت آتش‌بس تعیین شده ترک نکنند، با عواقب ناخوشایندی مواجه خواهند شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل روز سه شنبه در مکالمه با خبرنگاران گفت، مسکو از شورای امنیت خواست کرده تا بیانیه ای سه سوته در خصوص لازم تفکیک معارضان به اصطلاح میانه رو از تروریست ها در کشور سوریه صادر شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، چورکین در ادامه گفت، روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که نیروهای هوایی روسیه و کشور سوریه تمامی حملات هوایی در حلب را به وضعیت تعلیق درخواهند آورد و در شرایط فعلی بسیار اهمیتی می دارد کشورهایی که قادر هستند بر معارضان مسلح موثری داشته باشند، تلاش خود را در جهت تحقق تفکیک معارضان از گروه های تروریستی زیاد کنند.

نماینده روسیه در سازمان ملل تأکید کرد: «ما شدیدا تأکید داریم که تمامی طرفین چالش، همراهی خود با گروه های مسلح در کشور سوریه را متوقف کنند. انها باید از تروریست دور بشوند و توافق آتش بس را رسما امضا کنند».

وی با اشاره به این که برخی کشورها برای انتخاب کردن نقش ابتکار عمل روسیه نیاز به وقت بیشتری دارند، اضافه کرد: «ما همچنین قبل نگار بیانیه ای را نیز در مورد تفکیک معارضان از تروریست ها در کشور سوریه تهیه کرده ایم که به زودی توسط اعضای شورای امنیت به ثبت رسانده خواهد شد.»

چورکین همچنین به شبه نظامیان گروه تروریستی جبهه النصره نیز هشدار داد در صورت نبود ترک حلب با «عواقب ناخوشایندی» مواجه خواهند شد.

- با تشکر از انتخاب شما-

تهیه کننده : شهرناز ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مبادا جز حساب مطرب و می ««« »»» اگر نقشی کشد کلک دبيرممسکو: «جبهه النصره» حلب را ترک نکند، با عواقب سنگینی مواجه خواهد شد


TT / 56 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : شهرناز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مواجه
برچسب ها : جبهه , مسکو , النصره

مطالب مرتبط